Trwa ładowanie...
Zaloguj
Praca dla ciebie
Przejdź na
oprac. Izabela Trzaska
|

Grupa Pracuj nabyła udziały w Coders Lab. Pomoże informatykom szybciej znaleźć pracę

0
Podziel się:

Grupa Pracuj objęła mniejszościowy pakiet udziałów w Coders Lab. Dzięki temu poszerzy swoją ofertę, zamieniając się ze szkoły programowania w szkołę IT i umożliwi swoim absolwentom jeszcze szybszy start kariery w branży IT.

Grupa Pracuj to dostawca rozwiązań wspomagających firmy w rekrutacji, utrzymaniu i rozwoju pracowników
Grupa Pracuj to dostawca rozwiązań wspomagających firmy w rekrutacji, utrzymaniu i rozwoju pracowników (pracuj.pl)

Grupa Pracuj objęła mniejszościowy pakiet udziałów w Coders Lab. Dzięki temu szkoła programowania zamieni się w szkołę IT, a jej absolwenci jeszcze szybciej znajdą pracę.

W ramach umowy inwestycyjnej Grupa Pracuj, właściciel m.in. serwisu Pracuj.pl, objęła mniejszościowy pakiet udziałów w spółce Coders Lab.

Wśród miliona specjalistów IT mieszkających w Europie Środkowo-Wschodniej 250 tysięcy pracuje w Polsce, wynika z badania "Central & Eastern Europe Developer Landscape 2017". Jednocześnie w naszym kraju brakuje ok. 50 tysięcy takich fachowców.

Zobacz także: Top 10 najbardziej stresujących zawodów

- Oferta Coders Lab to odpowiedź na powiększający się niedobór specjalistów, na który cierpi obszar IT. Ale na tę inwestycję patrzymy także szerzej. Rozwój technologii niesie za sobą zmiany na rynku pracy, wiele poszukiwanych obecnie specjalizacji powstało w ostatnich 10-15 latach - powiedział członek zarządu Grupy Pracuj Maciej Noga. - System edukacji reaguje na te zmiany z opóźnieniem, a programy szkoleniowe czy kursy prowadzone przez takie firmy jak Coders Lab to ciekawa i przyszłościowa alternatywa dla oferty dużych uczelni.

Szkoła programowania Coders Lab została uruchomiona w 2013 r. przez braci: Marcina Tchórzewskiego, doktoranta SGH, oraz Jacka Tchórzewskiego, absolwenta informatyki na Politechnice Warszawskiej. Obydwaj szybko dostrzegli spory rozdźwięk pomiędzy potrzebami rynku pracy a możliwościami krajowego systemu edukacji IT.

Polskie uczelnie kształcą dobrych fachowców informatycznych, ale liczba absolwentów tych kierunków jest za niska w stosunku do zapotrzebowania pracodawców. Szkoła programowania w formie bootcampu była zatem jednym ze sposobów uzupełniania braków kadrowych w branży IT. Szkoła, działająca obecnie w ośmiu miastach, wykształciła dotąd ponad 1 500 programistów webowych.

Obecnie ośmiu na dziesięciu absolwentów Coders Lab w ciągu trzech miesięcy od zakończenia kursu znajduje pierwszą pracę w nowym zawodzie. Współpraca Coders Lab z Grupą Pracuj pozwoli na jeszcze szybsze połączenie absolwentów z pracodawcami.

Większościowym udziałowcem pozostają założyciele szkoły, Marcin i Jacek Tchórzewscy. Strony nie ujawniają kwoty transakcji

Grupa Pracuj to dostawca rozwiązań wspomagających firmy w rekrutacji, utrzymaniu i rozwoju pracowników. Z produktów i usług firmy aktywnie korzysta 40 tysięcy klientów z 40 krajów. Grupa Pracuj jest właścicielem marek rekrutacyjnych: Pracuj.pl w Polsce oraz Rabota.ua na Ukrainie. W obszarze rozwiązań technologicznych oferowanych w modelu SaaS (Software as a Service) oferuje dwa produkty: wiodący system ATS eRecruiter, który od lat wspiera firmy w prowadzeniu skutecznej rekrutacji oraz innowacyjną platformę emplo.com, usprawniającą komunikację i procesy HR w firmach.

media
telekomunikacja
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)