Trwa ładowanie...
Praca dla ciebie
Przejdź na

Grecki sąd uznał cięcia płac za niekonstytucyjne

0
Podziel się:

Najwyższy sąd administracyjny Grecji unieważnił cięcia płac w policji
i wojsku, wprowadzone przez rząd w 2012 roku i uzasadniane koniecznością spełnienia warunków
koniecznych do skorzystania przez Grecję z programu ratunkowego MFW i UE

(C) apops - Fotolia.com /

Najwyższy sąd administracyjny Grecji unieważnił cięcia płac w policji i wojsku, wprowadzone przez rząd w 2012 roku i uzasadniane koniecznością spełnienia warunków koniecznych do skorzystania przez Grecję z programu ratunkowego MFW i UE.

Agencja Reuters informuje o tym w środę powołując się na przedstawicieli sądu i władz greckich.

Według anonimowego wysokiego rangą przedstawiciela greckiego resortu finansów decyzja sądu może spowodować w finansach państwa dziurę wielkości nawet 500 milionów euro i jeszcze bardziej skomplikować znajdujące się już w impasie rozmowy z międzynarodowymi kredytodawcami na temat kolejnych pożyczek ratunkowych.

Sąd uznał, że 10-procentowa obniżka płac w policji i wojsku była niekonstytucyjna. Orzeczenia tego nie opublikowano, ale potwierdził je sąd i przedstawiciele rządu, gdy informacje na ten temat przeciekły do lokalnych mediów.

Przedstawiciel sądu podkreślił w wypowiedzi dla agencji Reuters, zastrzegając sobie anonimowość, że policja i wojsko "zasługują na specjalną ochronę".

Reuters odnotowuje, że również w Portugalii trybunał konstytucyjny odrzucił niektóre środki oszczędnościowe, na które rząd zgodził się w zamian za program ratunkowy z UE i MFW.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)