Trwa ładowanie...
Zaloguj
Praca dla ciebie
Przejdź na

Grecja bez informacji. Strajk dziennikarzy

0
Podziel się:

Grecki kryzys dotknął kolejną grupę zawodową.

Grecja bez informacji. Strajk dziennikarzy
(PAP/EPA)
Greccy dziennikarze rozpoczęli dziś czterodniowy strajk, by zaprotestować przeciwko redukcji etatów i oszczędnościom. Strajk zorganizował związek zawodowy zrzeszający 7 tys. pracowników mediów.

Na zdjęciu wtorkowe protesty w Atenach.

Protest zaczął się o godz. 6 i potrwa do poniedziałku rano. W tym czasie nie będą nadawane żadne programy informacyjne w radiu i telewizji. Strony internetowe nie będą aktualizowane, a gazety i magazyny ukażą się dopiero we wtorek.

W ubiegłym roku dzięki pomocy finansowej z Unii Europejskiej i Międzynarodowego Funduszu Walutowego Grecja uniknęła bankructwa. W zamian socjalistyczny rząd zobowiązał się do wprowadzenia oszczędności, zmniejszając emerytury i zarobki w sektorze publicznym jednocześnie zwiększając podatki i wiek emerytalny.

Oszczędności doprowadziły do fali strajków w wielu sektorach i grupach zawodowych, od prawników i lekarzy po piekarzy i robotników portowych.

Czytaj w Money.pl
Znów strajk w Grecji. Teraz lekarze Lekarze pracujący w systemie pomocy społecznej Grecji rozpoczęli 48-godzinny strajk.
Greccy strajkujący znów sparaliżują kraj Związek pracowników greckiego sektora publicznego zapowiada protest na 10 lutego.
Strajk dziennikarzy. Grecja bez wiadomości Elektroniczne mass media przestały nadawać wiadomości. Strajk dziennikarzy potrwa do niedzieli.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)