Trwa ładowanie...
Praca dla ciebie
Przejdź na

Fryzjer odprawił z kwitkiem otyłą klientkę. "Popsuje mi pani fotel"

0
Podziel się:

W Herne w Zagłębiu Ruhry fryzjer odmówił obsłużenia stałej klientki. Bał się, że otyła kobieta zniszczy mu fotel. W mediach i na forach dla "puszystych" zawrzało.

(C) Andres Rodriguez/Fotolia

W Herne w Zagłębiu Ruhry fryzjer odmówił obsłużenia stałej klientki. Bał się, że otyła kobieta zniszczy mu fotel. W mediach i na forach dla "puszystych" zawrzało. 53-letnia mieszkanka Herne poszła jak zwykle do zakładu fryzjerskiego, gdzie strzygła się już od 6 lat. Jednak właściciel zakładu odmówił wykonania usługi i wyjaśnił, że obawia się dewastacji fryzjerskiego fotela przez otyłą klientkę.

Niech pani już więcej nie przychodzi

- Klienci pani kalibru psują mi fotele - powiedział fryzjer w obecności innych klientek i pracowników salonu. Zaznaczył, że teraz jeszcze ją obsłuży, ale w przyszłości klientka ma już więcej nie przychodzić.

Jak potem tłumaczył się w rozmowie z dziennikarzami, o otyłych osobach nie mówił "grubi" tylko "osoby XXL" i klientki z salonu nie wyrzucił, tylko prosił, żeby już więcej nie przychodziła.

Opowiadał, że miał już doświadczenie z otyłym klientem, pod którym załamało się krzesło. Klient pytał nawet, czy fryzjer jest ubezpieczony od odpowiedzialności za wypadek. Inny klient z takim impetem odchylił się na krześle do tyłu, że złamało się oparcie.

Po tym, jak odprawiona z kwitkiem klientka zwróciła się do prasy, cała sprawa nabrała dużego rozgłosu.

Może solidniejsze krzesła?

Koledzy fryzjera po fachu radzą mu, żeby kupił do salonu solidniejsze krzesła i fotele. Ale fryzjer się broni: "To są bardzo solidne fotele, na których już siedziały tysiące ludzi". Opowiada też, że jedna z jego pracownic nadwyrężyła sobie kręgosłup po tym, jak musiała na ruchomym fotelu przysunąć do umywalki otyłego klienta.

Fryzjerzy w Herne są jednak oburzeni zachowaniem kolegi i zaznaczają, że oni obsługują wszystkich bez wyjątku. Lokalne zrzeszenie fryzjerów dyplomatycznie wyjaśniło, że każdy z właścicieli salonów sam decyduje o tym, kogo obsłuży, a kogo nie.

Rzecznik Zrzeszenia Fryzjersko-Kosmetycznego Nadrenii Północnej-Westfalii stwierdził, że był to pierwszy tego rodzaju, znany mu przypadek. Czasami zdarza się jednak, że między usługodawcą a klientem "nie zgadza się chemia", zaznaczył.

Problem będzie nabrzmiewał

Na forach internetowych zdania są podzielone: jedni internauci radzą odprawionej z kwitkiem klientce, żeby schudła. Inni oburzają się, twierdząc, że jest to przypadek jawnej dyskryminacji.

Problem specjalnych wymogów dotyczących obsługi "puszystych" klientów nie jest tylko problemem salonów fryzjerskich. Często już pisano w prasie o różnych pomysłach np. linii lotniczych, jak wygodnie posadzić klientów z rozmiarem "kingsize". Jedno z towarzystw lotniczych rozważało wprowadzenie dodatkowych opłat "fat tax" dla ponadwymiarowych podróżnych.

Małgorzata Matzke
red.odp.:Barbara Cöllen

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)