Trwa ładowanie...
Praca dla ciebie
Przejdź na

Flexicurity - czyli "elastyczne bezpieczeństwo"

0
Podziel się:

Określenie flexicurity tłumaczy się jako "elastyczne bezpieczeństwo", powstało z połączenia wyrazów flexibility, elastyczność, giętkość, oraz security, bezpieczeństwo.

Określenie flexicurity tłumaczy się jako "elastyczne bezpieczeństwo", powstało z połączenia wyrazów flexibility - elastyczność, giętkość, oraz security - bezpieczeństwo. Flexicurity to nowoczesny model zatrudnienia, który polega na połączeniu elastyczności pracy i bezpieczeństwa socjalnego. Dzięki niemu zarówno pracownicy jak i pracodawcy mogą realizować swoje potrzeby w zakresie zatrudnienia, elastyczność przejawia się w prostym procesie zatrudniania oraz zwalniania pracowników. Idea zrodziła się w Unii Europejskiej, zapisana została w Strategii Lizbońskiej.

Flexicurity składa się z 4 elementów, których połączenie ma służyć pogodzeniu bezpieczeństwa i elastyczności tak, aby było korzystne dla całej gospodarki.

Jednym z elementów jest aktywna polityka na rynku pracy, która ma służyć głównie tworzeniu nowych miejsc pracy, ale także aktywnemu wsparciu w zakresie dostosowania do zmieniających się warunków na rynku pracy, doradztwu zawodowemu czy możliwościom przekwalifikowania.

Kolejnymi elementami są: elastyczność prawna i organizacyjna, kształcenie ustawiczne, które umożliwia podniesienie poziomu wykształcenia, oraz system zabezpieczenia społecznego pracowników, który gwarantuje wysokie świadczenia do czasu znalezienia nowej posady.

Wydanie internetowe magazynrekruter.pl

(AS)

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)