Trwa ładowanie...
Praca dla ciebie
Przejdź na

Emigranci wracają, rozglądają się i znów wyjeżdżają

0
Podziel się:

Blisko 800 tys. Polaków przebywa w Wielkiej Brytanii i Irlandii.

Emigranci wracają, rozglądają się i znów wyjeżdżają
(lviggiano/CC/Flickr)

Kryzys zamroził emigrację zarobkową. Polacy nie wracają z zagranicy, ale też przestali szukać tam pracy.

Wciąż blisko 800 tys. Polaków przebywa w Wielkiej Brytanii i Irlandii. Mimo wzrostu bezrobocia na powrót decydują się nieliczni - pisze _ Dziennik Gazeta Prawna _.

Demografowie szacują, że do Polski wróciło prawie 60 tysięcy emigrantów, w tym 40 tysięcy z Wielkiej Brytanii. Wciąż przebywa tam ponad 650 tysięcy naszych rodaków.

Według dziennika, wielu emigrantom trudno odnaleźć się za granicą, ale coraz częściej nie nadają się też do pracy w kraju. Rośnie grupa niedostosowanych do życia tu i tam

Według gazety, przed powrotem do kraju odstrasza emigrantów zła sytuacja na rynku pracy . Wzrosło bezrobocie, a płace przestały rosnąć. Nie zachęcają też wysokie ceny nieruchomości. _ _Emigranci mogą mieć kłopoty ze znalezieniem w Polsce zatrudnienia w swoim zawodzie, gdyż długa przerwa w pracy wpływa na obniżenie umiejętności.

Gazeta pisze, że wiele osób przyjeżdża na chwilę z Wysp, aby zobaczyć, jaka jest sytuacja w Polsce i albo wracają do Wielkiej Brytanii, albo decydują się na wyjazd gdzie indziej - do Holandii lub krajów skandynawskich.

Raporty Money.pl
1000 emigrantów na każdy dzień członkostwa Fala nowej emigracji zarobkowej liczy około 2,2 miliona osób. Ponad 1,8 miliona z nich wyjechało do pracy do krajów Unii Europejskiej.
Młoda emigracja ucieka tylko z Ameryki Co trzeci Polak chce wracać z USA do kraju. W sumie w tym roku wróci co dziesiąty emigrant - wynika z badania Money.pl.
Obalamy mit - nie będzie masowych powrotów z emigracji Cztery piąte emigrantów nie wróci do Polski w najbliższym czasie - wynika z badania Money.pl.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)