Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Emeryt będzie mógł pracować i pobierać emeryturę

0
Podziel się

Zniesienie limitów dorabiania dla emerytów proponuje PiS.

Emeryt będzie mógł pracować i pobierać emeryturę
(Money.pl/Anna Kraszkiewicz)
bCZOAlmJ

Osoby, które nabędą prawo do emerytury, a chcą dalej pracować u swojego pracodawcy, nie będą musiały już rozwiązywać stosunku pracy. Nie stracą bowiem prawa do świadczenia.

Jak zapowiada _ Gazeta Prawna _ zmiana ta będzie też dotyczyć osób, które obecnie pracują i nie dostają świadczenia ZUS. Rząd chce umożliwić im otrzymywanie emerytury i kontynuowanie zatrudnienia. Zakłada to uchwalona przez Sejm ustawa, którą w środę zajmie się Senat. Wejdzie w życie jeszcze przed nowym rokiem.

Obecne przepisy usztywniają sytuację na rynku pracy, mogą też powodować dezaktywizację starszych osób. Często wybierają one emeryturę i chcąc ją otrzymywać, rezygnują z pracy.

ZOBACZ TAKŻE:

bCZOAlmL

Takie rozwiązanie to pierwszy krok w stronę likwidowania utrudnień dla chcących pracować emerytów. Opozycja i eksperci postulują jednak, by pójść dalej i całkowicie znieść limity dorabiania emerytów oraz osób otrzymujących zasiłki i świadczenia przedemerytalne.

Jak ustaliła _ GP _, projekt ustawy proponujący zniesienie limitów dorabiania dla emerytów złożył w piątek do marszałka Sejmu klub PiS.

bCZOAlnm
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)