Trwa ładowanie...
Praca dla ciebie
Przejdź na

Elżbieta II przeciwko imigrantom z Rumunii i Bułgarii. Ograniczą ich prawa

0
Podziel się:

Wielka Brytania planuje ograniczenie bezpłatnego dostępu nowych imigrantów do brytyjskiej służby zdrowia, mieszkań i zasiłków.

Elżbieta II przeciwko imigrantom z Rumunii i Bułgarii. Ograniczą ich prawa
(PAP/EPA/ANDY RAIN)
bEKvTwxx

Brytyjski rząd zamierza skoncentrować się na budowie silnej gospodarki, która będzie konkurencyjna na świecie. Królowa Elżbieta II wygłosiła mowę tronową, w której przedstawiła plany gabinetu Davida Camerona. Wśród nich jest walka z bezrobociem i wspieranie przedsiebiorców._ _

_ Celem jest wspieranie zatrudnienia i pomoc małym przedsiębiorstwom. Zostanie wprowadzona ustawa, znosząca nadmierne regulacje, nakładane na biznes. Inna ustawa ułatwi formom ochronę ich własności intelektualnej _

Królowa mówiła także o planach nowych przepisów imigracyjnych, które mają _ przyciągnąć ludzi, wnoszących dobry wkład w Wielką Brytanię, a odstraszą pozostałych _.
Jeden z tych projektów dotyczy deportacji nielegalnych imigrantów i pochodzących z zagranicy przestępców.

bEKvTwxz

Wielu z nich umiejętnie wykorzystuje europejską konwencję praw człowieka, unikając latami wydalenia. Drugim spodziewanym elementem programu legislacyjnego będzie ograniczenie bezpłatnego dostępu nowych imigrantów - w tym z terenu Unii Europejskiej - do brytyjskiej służby zdrowia, mieszkań i zasiłków.

To posunięcie będzie wymierzone przede wszystkim w Rumunów i Bułgarów, z których od nowego roku zdjęte zostaną wszelkie restrykcje osiedleńcze i dotyczące prawa do pracy.

Nie wiadomo jeszcze jak brytyjski rząd zdoła pogodzić takie ustawodawstwo ze swoimi zobowiązaniami traktatowymi wobec Unii.

Czytaj więcej w Money.pl
To pierwsza taka sytuacja od 1973 roku 87-letnia królowa Elżbieta II po raz pierwszy od 1973 roku nie weźmie udziału w najbliższym szczycie Commonwealthu (Wspólnoty Narodów).
Kolejna fala emigracji. Tym razem wybieramy... Polacy byli najliczniejszą grupą imigrantów w Wielkiej Brytanii. 79 140 Polaków wystąpiło tam w roku 2011-12 o numery ubezpieczenia społecznego
To ona ma nawiększe wpływy w Wielkiej Brytanii - Większość kobiet na liście zajmuje stanowiska, które dają im władzę - komentowała dziennikarka i współautorka listy Eve Pollard.
bEKvTwya
KOMENTARZE
(0)