Trwa ładowanie...
Praca dla ciebie
Przejdź na

Dzwoni rekruter - o co zapytać?

0
Podziel się:

Pierwsza rozmowa z rekruterem

bECKxUzp

Jeśli nasze dokumenty spodobają się rekruterowi, najprawdopodobniej otrzymamy telefon z zaproszeniem na spotkanie rekrutacyjne. Warto więc przygotować się na nie znacznie wcześniej, a najlepiej zrobimy to, już wysyłając naszą aplikację. Jeśli pracujemy, napiszmy w CV, w jakich godzinach jesteśmy dostępni i możemy swobodnie odebrać. Nie chcemy, by telefon od rekrutera zaskoczył nas w obecnej pracy.

Przygotowując się do rozmowy telefonicznej zróbmy listę pytań, które chcemy zadać rekruterowi. Uzyskane odpowiedzi pomogą nam się lepiej przygotować do rozmowy kwalifikacyjnej.

bECKxUzr

Najważniejsze to ustalenie miejsca, daty i godziny spotkania. Najlepiej jak najszybciej zapisać te dane, by nam nie umknęły. Warto także poprosić o potwierdzenie spotkania drogą mailową.

Rozmawiając z osobą, która zaprasza nas na rozmowę warto zapytać kto będzie na niej obecny. Dzięki temu otrzymamy informację, o tym, czy będziemy rekrutowani przez jedną czy więcej osób. Bardzo ważne jest także poproszenie o numer telefonu do osoby dzwoniącej. Dzięki temu w nagłej sytuacji będziemy mogli poinformować o ewentualnym przełożeniu rozmowy lub spóźnieniu.

(Nap)

bECKxUzx
bECKxUzS
KOMENTARZE
(0)