Trwa ładowanie...
Praca dla ciebie
Przejdź na

Dzieło i zlecenie - czy pisać o nich w CV?

0
Podziel się:

Nie ma znaczenia czy byliśmy zatrudnieni na podstawie umowy o dzieło czy też umowy zlecenie, jest to doświadczenie zawodowe, a to jaką formę miała umowa z pracodawcą nie wpływa na kwestię jego zdobywania.

Nie ma znaczenia czy byliśmy zatrudnieni na podstawie umowy o dzieło czy też umowy zlecenie, jest to doświadczenie zawodowe, a to jaką formę miała umowa z pracodawcą nie wpływa na kwestię jego zdobywania. Zatem, jeśli nawiązaliśmy współpracę w ramach umowy cywilno-prawnej bezdyskusyjnie warto o tym doświadczeniu zawodowym pisać. Prace realizowane w oparciu o umowy cywilno-prawne wpisujemy w CV, ale nie chwalimy się w nim tym, że zamiast umowy o pracę mieliśmy umowę o dzieło.

Mówimy o tym dopiero wtedy, kiedy pracodawca zapyta nas o to wprost. Nie należy się obawiać, że umowy na czas określony, umowy zlecenia czy o dzieło nas skreślają. Nie należy też umieszczać informacji o charakterze zatrudnienia w cv, bo nikt od nas tego nie wymaga.

Obecnie pracodawcy stosują bardzo różne sposoby zatrudniania i działy personalne są coraz bardziej świadome, że pracownik najczęściej nie ma żadnego wpływu na sposób zatrudnienia. Taka a nie inna jest praktyka w danej firmie i niech to pozostanie jako jedyne wytłumaczenie w sytuacji gdyby ktoś nas pytał, dlaczego była to umowa o dzieło.

Należy pamiętać o tym, że jeśli pracowałeś na umowę zlecenie, umowę o dzieło czy umowę wolontariacką bezapelacyjnie warto wpisać to w doświadczenie zawodowe. Dzięki takiej pracy nabyłeś wiele umiejętności, które mogą być przydatne w nowej pracy. Dla pracodawcy ważniejsze jest twoje doświadczenie, niż rodzaj umowy. Pamiętaj jednak, żeby mieć zebrane wszystkie dokumenty potwierdzające twoją pracę, gdyż pracodawca może o nie poprosić.

Wydanie internetowe magazynrekruter.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)