Trwa ładowanie...
Praca dla ciebie
Przejdź na

Dużo zarabiają, na emeryturę chcą przejść jak najpóźniej

0
Podziel się

Najlepiej zarabiający Amerykanie nie planują przejścia na emeryturę przed siedemdziesiątką. Co ciekawe, osoby o mniejszych dochodach chcą przestać pracować o wiele wcześniej, wynika z badania przeprowadzonego przez firmę Spectrem Group.

Dużo zarabiają, na emeryturę chcą przejść jak najpóźniej
bErMtQjp

Najlepiej zarabiający Amerykanie nie planują przejścia na emeryturę przed siedemdziesiątką. Co ciekawe, osoby o mniejszych dochodach chcą przestać pracować o wiele wcześniej, wynika z badania przeprowadzonego przez firmę Spectrem Group, które cytuje CNBC. Na pytanie "W jakim wieku chce pani/pan przejść na emeryturę?" niemal jedna trzecia osób z dochodami w wysokości 750 tys. USD rocznie lub wyższymi odpowiedziała, że powyżej 70 roku życia. Piętnaście procent z nich odpowiedziała, że nigdy nie chce przestać pracować.

bErMtQjr

Tylko 6 proc. osób z dochodami poniżej 100 tys. USD rocznie chce pracować w wieku powyżej 70 lat, taki sam odsetek w ogóle nie chce przestać pracować. Większość chce przejść na emeryturę do 65. roku życia.

Jeszcze jakiś czas temu, wielu Amerykanów chciało jak najszybciej się wzbogacić i przejście na emeryturę przed czterdziestką. Obecnie celem bogatych jest przejście na emeryturę po siedemdziesiątce - o ile w ogóle.

bErMtQjS
KOMENTARZE
(0)