Trwa ładowanie...
Praca dla ciebie
Przejdź na

Doświadczenie zawodowe w CV

0
Podziel się:

Jak najlepiej opisać w CV swoje doświadczanie zawodowe? Wypunktować w każdym ze stanowisk swoje obowiązki czy może osiągnięcia? A może wystarczy napisać ogólnie a w liście motywacyjnym opisać przebieg kariery?

bEUfUxud

|

|
| --- |
| (fot. (C) senkaya - Fotolia.com) |

bEUfUxuf

Jak najlepiej opisać w CV swoje doświadczanie zawodowe? Wypunktować w każdym ze stanowisk swoje obowiązki czy może osiągnięcia? A może wystarczy napisać ogólnie a w liście motywacyjnym opisać przebieg kariery? Odpowiada Anna Pierzycka, ekspert ds. kadr i płac

Doświadczenie zawodowe jest najważniejszym elementem naszego CV. Poszukując pracy musimy pamiętać aby przygotować je jasno i czytelnie - rekruterzy w natłoku aplikacji często mają tylko chwilę na lekturę naszego CV.

Doświadczenie powinniśmy opisywać w odwrotnej chronologii, zaczynamy więc od najświeższych doświadczeń zawodowych.

Bardzo ważne, aby dokładnie opisać zakres obowiązków na obejmowanych stanowiskach. Po lekturze takiego CV od razu wiadomo, jakie umiejętności posiada kandydat. Rekruterzy niejednokrotnie selekcjonują nasze CV analizując właśnie zakres obowiązków, ponieważ w różnych firmach to samo stanowisko może znaczyć coś zupełnie innego. Inspiracją do tworzenia opisu zadań powinno być ogłoszenie o pracę, każde CV powinniśmy modyfikować w zależności od stawianych w opisie stanowiska zadań. Jednak nie mijajmy się z prawdą, ponieważ wytrawny Rekruter szybko odkryje nasze kłamstwo. W CV oczywiście powinniśmy zamieszczać nasze osiągnięcia, najlepiej pod obowiązkami lub w oddzielnym punkcie. Warto zaznaczyć, na jakich programach pracujemy.

bEUfUxul

List motywacyjny natomiast służy do tego, aby odpowiedzieć na pytanie, dlaczego aplikowaliśmy i dlaczego to właśnie my odnaleźlibyśmy się na tym stanowisku. Nie trzeba wypisywać tu obowiązków, można natomiast ująć osiągnięcia, ale tylko wtedy, gdy nie zawarło się ich w CV.

Wydanie internetowe magazynrekruter.pl

(AS)

bEUfUxum
bEUfUxuG
KOMENTARZE
(0)