Trwa ładowanie...
Zaloguj
Praca dla ciebie
Przejdź na

Doświadczenie w CV - jak je najlepiej napisać?

0
Podziel się:

W procesie rekrutacji pierwszym a zarazem najważniejszym elementem jest selekcja życiorysów kandydatów. Jeśli nasze CV będzie dobrze napisane, przejrzyste i ciekawe możemy liczyć na kolejny etap rekrutacji, jakim jest rozmowa kwalifikacyjna.

Doświadczenie w CV - jak je najlepiej napisać?

Bardzo istotną częścią Curriculum Vitae jest przebieg naszej kariery zawodowej, który powinien być dostosowany do stanowiska, na które aplikujemy. Gdy staramy się o posadę księgowej, dobrze jest skupić się jedynie na doświadczeniach związanych z tą profesją. Mimo innych zawodów, które wykonywaliśmy, wspominajmy w CV tylko o zajęciach związanych z księgowością. Dobrym uzupełnieniem rubryki ,,doświadczenie" będzie wypisanie kursów i szkoleń bezpośrednio związanych z branżą, w której staramy się o pracę. Pamiętajmy jednak, że zbyt duża ilość szczegółów zniechęca do czytania naszego dokumentu, sprawiając, że jest on mało przejrzysty dla HR-owca. Gdy opisujesz swoje doświadczenie zawodowe dostosuj się do poniższych rad:

1. Zapisuj dokładną nazwę firmy, pozbawioną skrótów, zwłaszcza w przypadku małych, mniej znanych przedsiębiorstw.

2. Bardzo ważną częścią CV jest zakres obowiązków. Dobrze jest tworząc swój życiorys, spojrzeć na umowę z poprzednim pracodawcą i na jej podstawie wypisać obowiązki, które nam przypisano. Pamiętajmy również o zapisaniu zadań, które wykonywaliśmy poza zleconymi obowiązkami.

3. Nie dajmy ponieść się wodzy fantazji - kłamstwa w CV mogą zostać bardzo szybko wyłapane przez rekrutera, co bez wątpienia wpłynie negatywnie na ocenę naszej kandydatury.

4. Zadbaj by wszystkie informacje były wypunktowane, podawane równoważnikami zdań, bez zbędnych słów i ozdobników językowych.

5. Wystrzegaj się błędów stylistycznych i ortograficznych - sprawdź kilka razy zapisany tekst.

Dobrze opisane doświadczenie w CV może zwiększyć szansę na zatrudnienie. Brak dokładności i skrupulatności może sprawić, że wymarzona praca przemknie Wam obok nosa. Dzięki powyższym radom, Wasz życiorys spotka się z aprobatą rekrutera.

Anna Pierzycka

Wydanie internetowe magazynrekruter.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)