Trwa ładowanie...
Zaloguj
Praca dla ciebie
Przejdź na

Donald Tusk: Jak się robi dobrze, to się zarobi

0
Podziel się:

Premier przekonywał, że za kilka lat zmniejszy się liczba emigrujących za pracą.

Donald Tusk: Jak się robi dobrze, to się zarobi
(PAP/EPA)

Niewiele, ale zmniejszyła się liczba Polaków emigrujących zarobkowo za granicę - powiedział premier Donald Tusk. Dodał, że za 7-9 lat Polska dogoni średnią europejską i wtedy liczba emigrujących za pracą spadnie.

_ - Kiedy porównujemy dane o emigrujących za pracą z 2007 roku i 2013 roku, to widać, że liczba ta spadła o 100 tys. To niewiele, ale jest jakieś światełko w tunelu _ - powiedział na spotkaniu z mieszkańcami Bartoszyc Donald Tusk pytany przez jednego z mieszkańców, kiedy z Polski przestaną wyjeżdżać fachowcy.

Premier przyznał, że ludzie będą wyjeżdżać za granicę dopóty, dopóki będą tam znajdować pracę lepiej płatną niż w kraju.

_ - Teraz polski pracodawca nie da tyle co duński czy holenderski, ale gonimy Europę. Sądzę, że dogonimy ich za 7-9 lat. Wtedy - sądzę, że dogonimy średnią europejską _ - mówił premier i powiedział, że jego zdaniem do Polski już wkrótce będą przyjeżdżali za pracą ludzie z mniej rozwiniętych krajów.

Bartoszyce od lat są powiatem, w którym bezrobocie przekracza 30 proc. Na pytanie maturzysty o ograniczenie miejsc na studiach, po których nie ma pracy, premier powiedział, że _ po każdych studiach można znaleźć dobrą robotę o ile się jest dobrym fachowcem _.

_ - Nikt młodych ludzi z odpowiedzialności za wybór drogi życiowej, drogi kształcenia, nie zwolni _ - powiedział Tusk i dodał, że _ samo wykształcenie szlachetnym nie czyni (...) Jak się robi dobrze, to się zarobi _.

Czytaj więcej w Money.pl
Plany rządu na walkę z bezrobociem Elżbieta Bieńkowska i Janusz Piechociński zaprezentują dziś szczegóły planów swoich resortów. Opozycja już nazywa to propagandą.
"Do polskiej gospodarki wpłynie 800 mld zł" Premier Donald Tusk, zapraszając biznes do naszego kraju, zapowiada gigantyczne inwestycje.
Strajki, groźby? Tusk tym razem nie ustąpi Po spotkaniu Komisji Trójstronnej premier Donald Tusk powiedział, że nie zgodzi się na propozycje związkowców, które mogą zwiększyć bezrobocie.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)