Trwa ładowanie...
Zaloguj
Praca dla ciebie
Przejdź na

Do szczęścia potrzebna jest praca i własny dom

0
Podziel się:

Posiadanie pracy i własnego domu jest kluczowe dla szczęśliwego życia. Zdrowie też jest ważne, ale już nie gwarantuje szczęścia

Urząd Statystyczny Wielkiej Brytanii zbadał poczucie szczęścia wśród obywateli Zjednoczonego Królestwa. Aby być szczęśliwym trzeba mieć pracę i własny dom, a w dalszej kolejności zdrowie - wynika z rezultatów badań cytowanych we wtorek przez BBC.

  • Zamiast zatrudniać, płacą za nadgodziny
  • Popyt na specjalistów i menedżerów Posiadanie pracy i własnego domu jest kluczowe dla szczęśliwego życia. Zdrowie też jest ważne, ale już nie gwarantuje szczęścia. Niecałe 20 proc. osób, które cieszą się dobrym lub bardzo dobrym zdrowiem oceniło satysfakcję z życia jako niską, natomiast dwa razy więcej osób ze złym lub bardzo złym zdrowiem deklaruje wysoki lub średni poziom szczęścia.

Trzy czwarte badanych oceniło swój ogólny poziom zadowolenia na 7 lub więcej w dziesięciostopniowej skali. Kobiety częściej deklarowały wyższy poziom zadowolenia z życia niż mężczyźni, ale również częściej mówiły, że były "niespokojne" poprzedniego dnia.

Grupa etniczna z najniższym poziomem satysfakcji to czarnoskórzy Brytyjczycy. Wśród bezrobotnych blisko połowa oceniła swój poziom zadowolenia z życia na mniej niż 7; takiej oceny dokonało tylko 20 proc. pracujących.

Przeprowadzone badania mają na celu lepsze zrozumienie sytuacji społecznej. "Analizując zarówno statystyki, jak i informacje od ankietowanych, możemy zbudować pełniejszy obraz sytuacji" - powiedział odpowiedzialny za projekt Glenn Everett.

(JK)

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)