Trwa ładowanie...
Praca dla ciebie
Przejdź na
Martyna Kośka
Martyna Kośka
|

Deutsche Bank: pracujący zdalnie powinni płacić dodatkowy podatek na rzecz bezrobotnych

181
Podziel się:

Praca z domu to wygoda, więc niech ci, którzy nie muszą spędzać godziny w autobusie i oszczędzają na kupowaniu ubrań biurowych, dorzucą się do wynagrodzeń tych, którzy prace w pandemii stracili. To nie żart: analitycy Deutsche Banku przekonują, że podatek od pracy zdalnej jest niezbędny.

Deutsche Bank: pracujący zdalnie powinni płacić dodatkowy podatek na rzecz bezrobotnych
Praca zdalna jako rodzaj luksusu? (Pixabay)
bEILrrhh

Przez pandemię wiele osób już straciło – bądź straci w najbliższym czasie – pracę. W jaki sposób zapewnić pieniądze na zasiłki i wsparcie dla tych, którzy zostali bez dochodu? To proste: opodatkować szczęściarzy, którzy nie dość, że utrzymali zatrudnienie, to jeszcze mają komfort pracy z domu.

To nie żart. Eksperci Deutsche Banku proponują, by osoby, które po zakończeniu pandemii zdecydują się kontynuować pracę zdalną, płaciły dodatkowy podatek w wysokości 5 proc. wynagrodzenia - informuje BBC.

bEILrrhj

Bezrobotnym w USA da to wsparcie w wysokości 48 miliardów dolarów – wyliczyli analitycy. W Wielkiej Brytanii ​​podatek wygenerowałby pulę 6,9 miliarda funtów rocznie, które mogłyby zostać przeznaczone na wypłatę miesięcznych dotacji w wysokości 2000 funtów rocznie dla pracowników o niskich dochodach i zagrożonym zwolnieniem.

Zobacz także: Praca zdalna. Co z wypadkami i ekwiwalentem? "To są kwestie sporne"

 Czy ów "podatek od komfortu" nie brzmi jak coś, co narodziło się w głowach młodych socjalistów? Analitycy banku, instytucji jak najbardziej wolnorynkowej, przekonują, że to dowód na społeczną solidarność. To sprawiedliwe, ponieważ ci, którzy pracują w domu, oszczędzają pieniądze (nie płacą za dojazdy, nie kupują jedzenia w firmowej kantynie, nie muszą kupować tak dużo ubrań), więc i tak zyskują. A zysk, jak wiadomo, podlega opodatkowaniu. 

bEILrrhp

- Od lat potrzebowaliśmy podatku od pracowników zdalnych - napisał Luke Templeman, analityk Deutsche Bank. – Pandemia tego dowiodła.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEILrrhK
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(181)
PL!
11 miesięcy temu
Jestem przekonany, że do zarządu tego banku dostali się członkowie PiSu.
dma
11 miesięcy temu
Łapy precz od moich pieniędzy bankowe ywruk enabej. Wystarczy że spłacam już wam odsetki i płacę wyższe rachunki za prąd i wydzielam pomieszczenia w domu na biuro.
DzikiDzik
11 miesięcy temu
Paranoja. A dlaczego niby mam kogoś utrzymywać??? Tak tylko przypomnę, że w średniowieczu ludzie buntowali się przeciwko dziesięcinie. Wyobraźcie sobie teraz, że mamy tylko 10% podatku i koniec.
bEILrrhL
Anna
11 miesięcy temu
To jest kpina z tą oszczędnością na ubraniach jak się pracuje z domu. Pracuję w korporacji i to nie jest rewia mody. Przełożonych obchodzi to czy wykonuje się należycie pracę, a nie to czy się ktoś ubiera w nowe urania czy takie które się kupiło lata temu i do najmodniejszych już nie należą.
alejaja
11 miesięcy temu
sorry, ale to nie moj wybór , ze muszę pracować zdalnie. Wolałabym iść do pracy, odsiedzieć swoje i po 8 h spokojnie wrócić do domu. W obecnej sytuacji korzystam ze swojego sprzetu, swojego prądu, tracę swój tusz, kartki, inni domownicy mają zakaz wchodzenia do pomieszczenia w którym przebywam ( a pokoi aż jeden :D) Wiec niech mi za to dopłacą lepiej ci, co siedzą w domu i mają czas wypić ciepłą kawkę , nie dokładaja do interesu i mają możliwość poświęcić czas dziecku na naukę zdalną...
...
Następna strona