Trwa ładowanie...
Praca dla ciebie
Przejdź na

Częste zmiany pracy skreślają kandydata?

0
Podziel się:

Od 6 lat pracuje zawodowo, głównie na umowach zlecenie. Do tej pory pracę zmieniałam 11 razy z różnych powodów. Obecnie znów szukam pracy od miesiąca i boje się, że częsta zmiana zatrudnienia może źle wpłynąć na postrzeganie mnie przez rekruterów. Czy można to w jakiś sposób zaargumentować na plus dla mnie? Zajmuje się pracą biurową.

bFfDddkl

(C) Helios - Fotolia.com /

Pytanie: "Od 6 lat pracuję zawodowo, głównie na umowach zlecenia. Do tej pory pracę zmieniałam 11 razy z różnych powodów. Obecnie znów szukam zatrudnienia od miesiąca i boje się, że moje działania mogą źle wpłynąć na postrzeganie mnie przez rekruterów. Czy można to w jakiś sposób zaargumentować na plus dla mnie? Zajmuje się pracą biurową."

bFfDddkn

Odpowiada Radosław Marszałek, ekspert grupy KK Selekt Szanowna Pani,
muszę przyznać, że jedenastokrotna zmiana pracy w przeciągu sześciu lat jest zaskakująca i jest rzeczywiście bardzo częsta. Na pewno może Pani spodziewać się wątpliwości ze strony pracodawców, a na rozmowie kwalifikacyjnej pojawią się pytania o powód zmian. Jest to naturalne, ponieważ każdy pracodawca, szukając pracownika liczy na to, że taka osoba będzie pracować przez dłuższy okres czasu, szczególnie, kiedy inwestuje w szkolenie takiego pracownika.

Nie pisze Pani nic o konkretnych powodach zmian, trudno więc odpowiedzieć na Pani pytanie, jednak obawiam się, że osoby weryfikujące CV będą już na wstępnym etapie zaniepokojone tym, że kandydatka tak często zmienia pracę. Może to skutkować brakiem zaproszenia na spotkanie rekrutacyjne. Warto może zastanowić się, czy na etapie CV wpisywać każde miejsce zatrudnienia. Może proszę spróbować zawrzeć najważniejsze miejsca pracy, gdzie pracowała Pani najdłużej, a te najkrótsze na tym etapie pominąć.

Trudno mi argumentować na plus takie decyzje nie znając szczegółów, jednak na przyszłość radziłbym rozważniej podejmować decyzje o zmianie pracodawcy, a przed każdą z nich dokładnie poznać zakres obowiązków i warunki pracy, aby uniknąć kolejnych szybkich zmian w przyszłości.

Życzę powodzenia i znalezienia pracy, która będzie Panią satysfakcjonować!

bFfDddkO
rynek pracy
KOMENTARZE
(0)