Trwa ładowanie...
Praca dla ciebie
Przejdź na

CV na Facebooku

0
Podziel się:

"Czy warto na Facebooku przygotować swój życiorys? Nie lubię „promować” się w sieci. Nie chcę udostępniać nigdzie mojego zdjęcia, moich danych a tym bardziej historii zawodowej. Czy to mnie skreśla z rynku pracy?"

bEIKVYOJ

(C) harishmarnad - Fotolia.com /

Pytanie: "Czy warto na Facebooku przygotować swój życiorys? Nie lubię ,,promować" się w sieci. Nie chcę udostępniać nigdzie mojego zdjęcia, moich danych a tym bardziej historii zawodowej. Czy to mnie skreśla z rynku pracy?"

bEIKVYOL

Odpowiada Małgorzata Majewska, ekspert monsterpolska.pl

Obecnie coraz więcej pracodawców lubi po prostu wiedzieć więcej o swoim potencjalnym pracowniku, jeszcze przed zaproszeniem go na rozmowę kwalifikacyjną. A dobrym miejscem, gdzie takie informacje można znaleźć, jest właśnie Facebook. Taki research jest dla firm niekiedy formą uzupełnienia Twojej aplikacji. Oczywiście, brak informacji o Tobie w sieci nie skreśla automatycznie Cię z rynku pracy. Często to właśnie zbyt dużo szczegółów, które kandydaci ujawniają w mediach społecznościowych, sprawia, że nie przechodzą do kolejnego etapu rekrutacji.

Musisz przemyśleć wszystkie ,,za" i ,,przeciw" Twojej obecności w mediach społecznościowych. Facebook to dobre miejsce, aby podtrzymywać relacje z bliskimi i dalszymi znajomymi, co oczywiście może się również okazać pomocne przy poszukiwaniu pracy. Na Facebooku można oczywiście pochwalić się swoimi osiągnięciami czy uzupełnić informacje o przebiegu swojej kariery zawodowej. Warto jednak reklamować swoją osobę i swoje umiejętności zawodowe w sposób umiarkowanie publiczny i bezpieczny.

bEIKVYPm
KOMENTARZE
(0)