Trwa ładowanie...
Praca dla ciebie
Przejdź na

Co zrobić, by CV nie wylądowało w koszu?

0
Podziel się:

Co zrobić aby CV które aplikujemy było zauważone przez pracodawcę i nie lądowało w koszu? Czy są jakieś sztuczki, które w niezauważalny, ale jednak efektowny sposób poprawią nasze CV, tak by nie odbiegało od
standardów, ale było mimo wszystko wyjątkowe?

Co zrobić, aby CV które aplikujemy było zauważone przez pracodawcę i nie lądowało w koszu? Czy są jakieś sztuczki, które w niezauważalny, ale jednak efektowny sposób poprawią nasze CV, tak by nie odbiegało od standardów, ale było mimo wszystko wyjątkowe? Codziennie na biurka pracowników działów HR oraz prezesów firm trafiają dziesiątki CV. By to właśnie nasza aplikacja przykuła uwagę pracodawcy, zadbajmy o jej przejrzystość i formę oraz nienaganną pisownię, i interpunkcję. Wiele życiorysów trafia do kosza z powodu niewinnej literówki lub niedostatecznej czytelności. Niestety nadal wiele osób się do tego nie stosuje. Poprośmy, aby ktoś znajomy przeczytał nasze CV, może bowiem się okazać, iż czytając dokument wielokrotnie coś przeoczyliśmy.

Jeśli chodzi o wygląd Curriculum Vitae, wszystko zależy od stanowiska, na jakie aplikujemy. Jeśli jest to praca w dziale kreatywnym, możemy pozwolić sobie na więcej - niestandardowy wygląd, nowoczesną czcionkę, a nawet kolorowe tło. Jeśli jednak staramy się o stanowisko urzędnicze - poprzestańmy na wyróżnieniu kolejnych sekcji pogrubieniem oraz czytelnym wypunktowaniu ważnych informacji. Jeśli decydujemy się na użycie kolorów, wybierzmy np. granat. Możemy zwiększyć marginesy, podkreślić to, co uważamy za istotne, ale nie przesadzajmy z ,,udziwnieniami" i mnogością czcionek, czy innych form edycji. Drobne zmiany tego typu sprawią, że CV będzie "milsze dla oka". Pracodawca chętniej po nie sięgnie i będzie mu łatwiej "wyłapać" istotne informacje. Możemy też rozważyć wydrukowanie dokumentu na twardym papierze. W ten sposób będziemy mieć pewność, że się nie zniszczy i będzie prezentować się dużo lepiej niż inne aplikacje.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)