Trwa ładowanie...
Praca dla ciebie
Przejdź na

Co trzeci Polak jest zestresowany w pracy

0
Podziel się:

Przyczyną stresu jest głównie wprowadzanie nowych form pracy i modeli zatrudnienia.

Co trzeci Polak jest zestresowany w pracy
(Ron Chapple Studios<br>/Dreamstime.com)
bESiOKwl

Przyczyną stresu jest między innymi wprowadzanie nowych form pracy i modeli zatrudnienia

W Polsce na stres cierpi 36 procent czynnych zawodowo osób. Profesor Danuta Koradecka z Centralnego Instytutu Ochrony Pracy podkreśla, że to nowe zagrożenie pojawiło się w coraz bardziej technicznie bezpiecznym środowisku.

Z badań Centralnego Instytutu Ochrony Pracy wynika, że przyczyną stresu jest między innymi wprowadzanie nowych form pracy i modeli zatrudnienia. Chodzi zwłaszcza o pracę tymczasową, telepracę czy elastyczne formy czasu pracy.

bESiOKwn

Konsekwencją tych nowych zjawisk na rynku pracy są na przykład ograniczony dostęp do świadczeń pracowniczych lub ich brak, nieregularne dochody, niepewność zatrudnienia i obawa przed utratą pracy oraz środków do życia.

Do tego dochodzi przemęczenie, brak równowagi pomiędzy pracą a życiem prywatnym i w efekcie rodzi się stres. Ten zaś jest odpowiedzialny za ponad 60 procent wszystkich wypadków przy pracy.

| Z danych Europejskiej Agencji Bezpieczeństwa i Zdrowia w Pracy wynika, że problem stresu dotyczy prawie jednej trzeciej wszystkich zatrudnionych osób w krajach nowo przyjętych do Unii Europejskiej. |
| --- |

bESiOKwO
praca
wiadomości
KOMENTARZE
(0)