Trwa ładowanie...
Praca dla ciebie
Przejdź na

Chlebowski: Walczymy z kryzysem. Zmieniamy prawo pracy

0
Podziel się

Rząd przyjmie 6 z 13 ustalonych z Komisją Trójstronną zapisów.

Chlebowski: Walczymy z kryzysem. Zmieniamy prawo pracy
(PAP/Radek Pietruszka)
bEidRFqZ

Zmiany w prawie pracy, nad którymi pracuje rząd to kolejny etap działań, jakie od początku kryzysu podejmuje koalicja rządząca - podkreślił szef klubu POZbigniew Chlebowski.

Minister pracy Jolanta Fedak zapowiedziała, że rząd przyjmie 6 z 13 ustalonych z Komisją Trójstronną zapisów projektu pakietu antykryzysowego. Jak zaznaczyła, z 7 pozostałych punktów pakietu część została już zrealizowana, a niektóre zapisy są na końcowym etapie prac w Sejmie lub rządzie. Fedak jest przekonana, że pakiet zostanie przed wakacjami przyjęty przez parlament.

Chlebowski nie chciał mówić o szczegółach pakietu tłumacząc, że powie o nich premierDonald Tuskw Stalowej Woli.

bEidRFrb

Ocenił, że warto już teraz przyjąć część pakietu, a nie czekać na całość, bo zmiany dotyczące rynku pracy są korzystne zarówno dla pracodawców, jak i pracowników, zwłaszcza w tych firmach, które przeżywają duże problemy gospodarcze. _ - Trzeba rozmawiać ze związkowcami, ale nie można czekać _ - uznał.

Szef klubu PO podkreślił, że rząd aktywnie walczy z kryzysem od momentu, kiedy pojawiły się pierwsze jego oznaki. Wymienił w tym kontekście ustawę o zwiększeniu gwarancji dla depozytów, ustawę o Komitecie Stabilności Finansowej, ustawę o wsparciu instytucji finansowych z budżetu państwa, ustawę o ulgach podatkowych dla małych i średnich przedsiębiorców, ustawę o rekapitalizacji banków, rozwiązania dotyczące udzielania poręczeń i gwarancji z Banku Gospodarstwa Krajowego.

- _ Rząd przyjmuje kolejny - podkreślam kolejny - pakiet działań antykryzysowych. To nie jest tak, że dzisiaj na Radzie Ministrów zostaną podjęte pierwsze decyzje, które dotyczą kryzysu. To są kolejne projekty ustaw, tym razem w dużej mierze dotyczące rynku pracy _ - podkreślił Chlebowski.

_ - Przyspieszyliśmy wydawanie środków z UE. Miesięcznie podpisujemy umowy na finansowanie projektów z UE na kwotę około 4 miliardów złotych, w skali roku da to około 50 miliardów _ - wyliczał.

bEidRFrh

Jak ocenił, na tle tych danych twierdzenia polityków PiS są absolutnie nieuzasadnione. _ _

_ - Czas, żeby raczej budować koalicję (antykryzysową - PAP), nie po raz kolejny z tego miejsca straszyć Polaków kryzysem. To nie służy dobrze polskiej gospodarce _ - dodał szef klubu PO.

bEidRFrC
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)