Trwa ładowanie...
Zaloguj
Praca dla ciebie
Przejdź na

Chcesz być animatorem i chronić dzieci przed nudą? Jeśli tak - nie pisz nudnego CV!

0
Podziel się:

Lato, wakacje, czas odpoczynku… i nudów. Nie trudno sobie wyobrazić, że rozbrykane, hiperaktywne dziecko nie wytrzyma zbyt długo budując babki z piasku na przyhotelowej plaży.

Chcesz być animatorem i chronić dzieci przed nudą? Jeśli tak - nie pisz nudnego CV!
(Imgorthand/iStockphoto)

Tekst: Agnieszka Grzechynka, myCV.pl

Lato, wakacje, czas odpoczynku... i nudów. Nie trudno sobie wyobrazić, że rozbrykane, hiperaktywne dziecko nie wytrzyma zbyt długo budując babki z piasku na przyhotelowej plaży.
Kto w takiej sytuacji okazuje się kołem ratunkowym? Animator zabaw dla dzieci! Większość hoteli oferuje takie udogodnienie dla urlopowiczów, dlatego jeśli lubisz pracę z dziećmi, jesteś osobą kreatywną, otwartą i masz ochotę spędzić wakacje pracując w jednym z kurortów, napisz odpowiednie CV i zawalcz o wymarzoną posadę.

Odpowiedzialny wariat

Takimi słowami określił wymogi na to stanowisko przedstawiciel firmy rekrutacyjnej, z którym przeprowadziliśmy wywiad przygotowując dla Ciebie ten tekst. Oczywiście mówił to z przymrużeniem oka, jednak w tym stwierdzeniu zawiera się sens najważniejszych wymagań stawianych kandydatom. Tak, aby paradować w stroju clowna, przebierać się i wygłupiać musisz mieć duszę dziecka. Z drugiej jednak strony, bierzesz na siebie odpowiedzialność na zdrowie i życie podopiecznych, a z realizacji zadań rozliczasz się dokładnie przed władzami hotelu. Co z tego wynika? Musisz być osobą pełnoletnią. Już w pierwszej części CV, poświęconej danym osobowym, nie zapomnij ujawnić swojego wieku. Najlepiej, jeśli zamykasz się w przedziale 18-29 lat. Koniecznie zamieść też kolorowe zdjęcie, które odda Twoją osobowość. Bądź na nim uśmiechnięty, zrelaksowany, ale jednoczesne schludny i budzący zaufanie.

Dyplom z Uczelni Dobrego Humoru

To sformułowanie to także cytat, który usłyszeliśmy w odpowiedzi na pytanie, jakie wykształcenie powinien posiadać idealny kandydat na stanowisko animatora zabaw. Tak naprawdę nie musisz mieć ukończonych studiów wyższych, możesz być w trakcie edukacji lub posiadać dyplom zupełnie niezwiązany z tematyką dziecięcą i rekreacyjną. Ważne jest, abyś posiadał umiejętność pracy z maluchami i był osobą otwartą. Oczywiście, takiej pracy nie może wykonywać przypadkowa osoba z ulicy, dlatego warto pochwalić się ukończonym kursem animatora zabaw. Oferuje je wiele placówek, ośrodków pośrednictwa pracy, prywatnych firm i uczelni. Jeśli przeszedłeś odpowiednie szkolenia, koniecznie wpisz tę informację w CV. Napisz także jakie posiadasz doświadczenie praktyczne. Każde stanowisko, które może potwierdzić Twoje kompetencje będzie dużym plusem na korzyść Twojej aplikacji. Znacznie podniesiesz wartość merytoryczną swojego życiorysu, jeśli zamieścisz w nim namiary na osoby, mogące udzielić Ci referencji. Skorzystaj w tym celu z
profesjonalnych, gotowych szablonów. Te, oferowane przez www.myCV.pl posiadają specjalną sekcję, w której możesz prowadzić dane poprzednich pracodawców. Będzie to miało niebagatelne znaczenie przy ocenie potencjalnych kandydatów, ponieważ Twój przyszły szef będzie miał możliwość zweryfikowania prawdziwości Twoich kompetencji jeszcze przez rozmową kwalifikacyjną.

I'm bored, let's play!

No właśnie – jeśli nie zrozumiałeś tego sformułowania, zanim rozpoczniesz pracę animatorów zabaw, czeka Cię kurs językowy. Dlaczego? Bez względu na to, czy planujesz pracować w ośrodku w Polsce, czy za granicą, znajomość angielskiego jest absolutnym wymogiem. W większości przypadków możesz też zostać zapytany o znajomość innych języków, a im większą sprawność w tym zakresie posiadasz, tym lepiej dla Twojej aplikacji, dlatego nie zapomnij zawrzeć tej informacji w CV. Ponieważ – jak tytuł tego paragrafu sugeruje – dzieci szybko się nudzą, pochwal się też swoimi wszechstronnymi umiejętnościami. W sekcji poświęconej odbytym kursom i szkoleniom napisz jeśli masz ukończony kurs malowania twarzy, piosenkarski, taneczny, plastyczny. Im więcej potrafisz, tym bardziej rosną Twoje szanse na zatrudnienie. Gdyby udało Ci się zostać szefem animatorów, będziesz odpowiedzialny za tworzenie programów zajęć i planów dnia, dlatego każde doświadczenie w zakresie zabaw ruchowych okaże się ogromnie pomocne.

Pełna energii... oaza spokoju

Uważasz to sformułowanie za oksymoron? Nawet jeśli nie brzmi realnie, dokładnie taki musisz być, by osiągnąć sukces w tym zawodzie. W swoim CV koniecznie zawrzyj informacje dotyczące posiadanych kompetencji miękkich i cech charakteru. Na co szczególnie zwrócić uwagę? Na łatwość nawiązywania kontaktów i umiejętność zdobywania zaufania. Podkreśl, że jesteś osobą odpowiedzialną, kontaktową, otwartą i pełną pomysłów. Napisz jednocześnie, że stąpasz mocno po ziemi i potrafisz zapanować nad rozbieganą gromadką dzieci. Nie zapomnij zaznaczyć, że z sukcesem rozwiązujesz konflikty powstałe w grupie oraz umiesz pracować w sytuacjach stresowych – chociaż będziesz pracował w kurorcie wakacyjnym, relaksowali się będą wyłącznie rodzice dzieci, którymi będziesz się zajmował, nie Ty.

Potrzebujesz dodatkowych wskazówek w pisaniu CV? Zobacz przykładowy życiorys stworzony przez naszych specjalistów.

Tekst: Agnieszka Grzechynka, myCV.pl

praca
cv
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)