Trwa ładowanie...
Praca dla ciebie
Przejdź na

Caritas uruchamia internetowy rynek pracy

0
Podziel się:

Portugalska Caritas uruchamia internetowy rynek pracy dla bezrobotnych
powyżej 40. roku życia. Dostęp do wirtualnej platformy będą mieć zarówno osoby bez zatrudnienia,
jak i przedsiębiorcy poszukujący pracowników

Caritas uruchamia internetowy rynek pracy
bEILjzMB

Portugalska Caritas uruchamia internetowy rynek pracy dla bezrobotnych powyżej 40. roku życia. Dostęp do wirtualnej platformy będą mieć zarówno osoby bez zatrudnienia, jak i przedsiębiorcy poszukujący pracowników.

Jak poinformował Eugenio Fonseca, dyrektor portugalskiej Caritas, internetowy rynek pracy zostanie zainaugurowany najpóźniej do września br. Nowy portal ma być połączony z oficjalną stroną portugalskiej Caritas.

bEILjzMD

Rozwijana platforma o nazwie "Sieć kompetencji" obejmować będzie swoim zasięgiem całe terytorium Portugalii. Swoje oferty będą mogły w niej prezentować osoby bezrobotne, posiadające więcej niż 40 lat. Nadsyłane przez nie listy motywacyjne i życiorysy będą umieszczane bezpłatnie.

"Nowa platforma internetowa służy wprowadzeniu na rynek pracy osób, które z uwagi na swój wiek są gorzej postrzegane przez firmy rekrutujące pracowników. Usługa kojarzenia przedsiębiorców z bezrobotnymi będzie korzystna dla firm z uwagi na redukcję kosztów ogłoszeń i wynajmowania wyspecjalizowanych firm", powiedział Eugenio Fonseca.

bEILjzMJ

Internetowy rynek pośrednictwa pracy opracowali dla Caritas naukowcy z uniwersytetu w Porto. Projekt został już uhonorowany w Portugalii tegoroczną nagrodą przedsiębiorczości, a jego autorzy otrzymali premię w wysokości 5 tys. euro.

"Caritas podjął decyzję o zainicjowaniu internetowego rynku pracy na bazie obchodzonego w 2012 r. Europejskiego Roku Aktywności Osób Starszych i Solidarności Międzypokoleniowej. Chcemy włączyć się w ten sposób w walkę z szerzącą się w naszym kraju plagą bezrobocia i pogłębiającą się sferą ubóstwa, w którym żyje już blisko 2,6 mln Portugalczyków", dodał Fonseca.

W czerwcu br. wskaźnik bezrobocia w Portugalii wyniósł 17,4 proc. Największe trudności z podjęciem zatrudnienia ma młodzież, wśród której bez pracy pozostaje ponad 40 proc. osób.

bEILjzNe
wiadomości
praca
KOMENTARZE
(0)