Trwa ładowanie...
Zaloguj
Praca dla ciebie
Przejdź na

Blogerka skazana, bo nie jest dziennikarką

0
Podziel się:

Na karę grzywny w wysokości 2,5 miliona dolarów skazał sąd w Seattle blogerkę za napisanie serii artykułów dotyczących firmy inwestycyjnej. Kobieta nie była „prawdziwą” dziennikarką

Blogerka skazana, bo nie jest dziennikarką

Na karę grzywny w wysokości 2,5 miliona dolarów skazał sąd w Seattle blogerkę za napisanie serii artykułów dotyczących firmy inwestycyjnej. Kobieta nie była ,,prawdziwą" dziennikarką - doniosła telewizja CNN.

Sędzia Marco A. Hernandez w uzasadnieniu swojej decyzji stwierdził, że Amerykanka nie będąc pracownikiem mediów nie jest objęta programem ochronnym i nie przysługują jej takie prawa jak dziennikarzom.

Dodatkowo Crystal Cox, skazana blogerka, jako osoba niebędąca przedstawicielem mediów została zobowiązana do ujawnienia, skąd czerpała informacje, które wykorzystała pisząc swoje teksty. Kobieta odmówiła podania źródła, co dało podstawy sądowi do wymierzenia jej grzywny.

The Obsidian Finance Group, firma którą opisała Cox, zażądała, odszkodowania w wysokości 10 milionów dolarów za krytyczne wobec niej teksty. Sędzia Hernandez obniżył tę kwotę do wspomnianych dwóch i pół miliona.

MA

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)