Trwa ładowanie...
Zaloguj
Praca dla ciebie
Przejdź na

Bezrobotni dostaną wyższe zasiłki i stypendia

2
Podziel się:

Resort pracy proponuje też by osoby nie szukające pracy pozbawione zostały prawa do ubezpieczenia.

Bezrobotni dostaną wyższe zasiłki i stypendia
(PAP/Andrzej Grygiel)

Już w połowie maja ma być gotowa zapowiadana od miesięcy nowelizacja ustawy o promocji zatrudnienia. Resort pracy proponuje by osoby nie szukające pracy pozbawione zostały prawa do ubezpieczenia. _ _

_ Gazeta Prawna _ publikuje wywiad z Czesławą Ostrowską, wiceminister pracy i polityki społecznej. Zmiany mają za zadanie zaktywizowanie bezrobotnych. Dostaną oni stypendium za udział w szkoleniu i wyższe zasiłki.

Bezrobotni za udział w szkoleniu zawodowym, po którym zdobędą nowe kwalifikacje, będą otrzymywali co miesiąc stypendium szkoleniowe wynoszące aż 945,9 złotych - czytamy w dzienniku. Jeśli ukończą 50 lat, otrzymają za szkolenia nawet 1103,5. Zasiłek dla bezrobotnych przez pierwsze trzy miesiące wyniesie około 800 złotych. Później jego wysokość ma spaść do około 550 złotych. Poza tym resort pracy proponuje by osoby nie szukające pracy pozbawione zostały prawa do ubezpieczenia.

Projekt w tym miesiącu trafi do konsultacji.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(2)
loki1000
rok temu
należy podnieść bezrobocie jak toś przeżyje za 500 zł sobie dali 6000 tyś i maja 20000 no macie pis
katolik
rok temu
Dziurawy macie ten system ...szkolenia ...stypandium i zadnej gwarancji zatrudnienia ...to przecież oszukancza pomoc ...tylko po to zeby wydac pieniądze i nic.