Trwa ładowanie...
Praca dla ciebie
Przejdź na

Bezrobocie znowu wzrosło. Zobacz, gdzie jeszcze są wakaty

0
Podziel się

Firmy nie chcą praktykantów, ale praca czeka na handlowców - wynika z analizy Money.pl.

Bezrobocie znowu wzrosło. Zobacz, gdzie jeszcze są wakaty
bErZlEMl

GUS podał dziś dane o bezrobociu. Polaków bez pracy znów przybyło. Jak sprawdził Money.pl, mimo pogarszającej się sytuacji,* *pracę można znaleźć. Pilnie poszukiwani są przede wszystkim handlowcy.

Obecnie pracy nie ma ponad 1,7 miliona osób. W styczniu odsetek bezrobotnych wynosił 10,5 procent, w lutym sięgnął 10,9 procent.

42 tysiące
aktualnych ofert pracy, agregowanych z siedemnastu największych serwisów rekrutacyjnych w Polsce składa się na największą bazę ogłoszeń: praca.money.pl
Portal Money.pl sprawdził sytuację na internetowym rynku ofert pracy. Przejrzeliśmy największą w Polsce bazę ogłoszeń rekrutacyjnych* praca.money.pl*.

bErZlEMn

Okazuje się, że największe braki kadrowe występują w sprzedaży. Co czwarte ogłoszenie rekrutacyjne dotyczy właśnie pracy w tej branży. Druga pod względem liczebności ofert to* branża finansowo - ekonomiczna* ma do zaproponowania ponad dwuipółkrotnie mniej stanowisk. Branża z trzeciego miejsca -* obsługa klienta/call center* - ma już ponad trzykrotnie mniej propozycji pracy niż lider zestawienia.

źródło: praca.money.pl
stan na 23 marca 2009

Najmniejszy wybór mają dziś w internecie osoby poszukujące pracy w organizacjach pozarządowych, jako* pomoc domowa* i* doradcy personalni*. Wczoraj łączna liczba aktualnych ofert pracy w każdej z tych kategorii na siedemnastu największych serwisach rekrutacyjnych w Polsce nie przekraczała 50 sztuk.

bErZlEMt

Nie wierzymy, że sytuacja może zmienić się na lepsze.

Najszybciej rośnie rynek ubezpieczeń

Porównaliśmy również dynamikę ogłoszeń rekrutacyjnych w poszczególnych branżach. Od stycznia do marca najszybciej rośnie zapotrzebowanie na agentów ubezpieczeniowych. Tygodniowo w bazach serwisów rekrutacyjnych pojawia się dziś* ponad pięciokrotnie* więcej propozycji pracy w ubezpieczeniach, niż na początku roku.

bErZlEMu

Co ciekawe, niewiele mniejszą dynamiką liczby wakatów pochwalić się może służba zdrowia. W marcu pracodawcy z tej gałęzi gospodarki szukali chętnych do pracy ponad czterokrotnie częściej niż w styczniu. Równie szybko rośnie też rynek pracy dla kontrolerów jakości.

Dynamika liczby ogłoszeń rekrutacyjnych w wybranych branżach (porównanie tygodniowej liczby nowych ofert w okresie styczeń-marzec)
branża * dynamika*
Ubezpieczenia 522%
Służba zdrowia 462%
Kontrola jakości 426%
Informatyka/Telekomunikacja 193%
Rolnictwo/Ochrona środowiska 157%
Nieruchomości/Budownictwo -10%
Księgowość/Audyt/Podatki -13%
Administracja Państwowa -13%
Praktyki -43%
Analiza -51%

źródło: praca.money.pl
pod uwagę braliśmy braże, gdzie liczba ofert pracy przekraczała 100

bErZlEMv

Jak wynika z ustaleń Money.pl najszybciej spada natomiast liczba ofert pracy w działach analitycznych. Z analityków właśnie i z praktykantów polskie firmy postanowiły zrezygnować w obliczu spodziewanego kryzysu.

Komentarz Money.pl

bErZlEMO
praca
oferty pracy
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)