Trwa ładowanie...
Praca dla ciebie
Przejdź na

Bezrobocie we Włoszech. Jest nowy rekord

0
Podziel się:

Wśród osób w wieku od 15 do 24 lat zanotowano rekordowe bezrobocie. Wskaźnik ten wynosi 36,2 procent i nigdy nie był tak wysoki.

Bezrobocie we Włoszech. Jest nowy rekord
(Daveness_98/CC/Flickr)

Wśród osób w wieku od 15 do 24 lat zanotowano rekordowe bezrobocie. Według danych Instytutu Statystycznego Istat wskaźnik ten wynosi 36,2 procent i nigdy nie był tak wysoki.

Od początku roku odsetek ten wzrósł o ponad 7 punktów procentowych (z 28,9 proc.), a w ciągu jednego miesiąca o 1 punkt. Największa włoska lewicowa centrala związkowa Cgil oświadczyła, że dane dotyczące bezrobocia wśród młodych ludzi, którzy zakończyli naukę, świadczą o _ dramatycznym kryzysie narodowym _. Z kolei związkowcy z centrali Uil stwierdzili, że młodzież jest pierwszą ofiarą braku wzrostu gospodarczego.

_ - To tragiczna wiadomość _ - ocenił prezes Związku Przemysłowców Confindustria Giorgio Squinzi. Minister pracy Elsa Fornero stwierdziła zaś, że sytuacja ta jest nie do przyjęcia. Rząd Mario Montiego zapewnia, że uchwalona w tych dniach przez parlament reforma rynku pracy uczyni go bardziej dynamicznym i sprzyjać będzie tworzeniu miejsc dla młodych ludzi. Ogólny wskaźnik bezrobocia spadł ostatnio nieznacznie i wynosi obecnie we Włoszech 10,1 procent.

Czytaj więcej w Money.pl
Euro działa? Zobacz co będzie z pracą Dzięki Mistrzostwom Europy bezrobocie spadło, ale w najbliższym czasie czeka nas...
Takiego bezrobocia się nie spodziewali Stopa bezrobocia w Niemczech w czerwcu 2012 r., po uwzględnieniu czynników sezonowych, wyniosła 6,8 proc.
W tych branżach jest praca. Nie ma ludzi Aż 37 procent pracodawców w Polsce nie może znaleźć odpowiednio wykwalifikowanych pracowników.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)