Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Bezrobocie w Portugalii rośnie w zastraszającym tempie

0
Podziel się

Niemal 40 procent młodych Portugalczyków jest bez pracy. Na wspieranie zatrudnienia rząd chce wydać 350 milionów euro.

Bezrobocie w Portugalii rośnie w zastraszającym tempie
(Contando Estrelas/CC BY-NC 2.0/Flickr)
bCZOBVfV

Niemal 40 procent młodych Portugalczyków jest bez pracy.* Rząd przygotował projekt, wart prawie 350 milionów euro, * który ma wspierać zatrudnianie osób poniżej 25. roku życia. Większość pieniędzy przeznaczonych na ten cel pochodzi ze środków unijnych.

Pieniądze zostaną przeznaczone przede wszystkim na płatne staże zawodowe, wspieranie zatrudnienia na etat oraz pomoc dla firm, które będą otwarte na młodych pracowników.

Z pakietu będzie mogło skorzystać blisko 90 tysięcy bezrobotnych młodych Portugalczyków. Rządowa propozycja spotkała się z pozytywną reakcją ze strony członków Zrzeszenia Handlowo-Usługowego Portugalii.

Walka z bezrobociem jest jednym z priorytetów władz w Lizbonie, tym bardziej, że w ostatnich miesiącach statystyki pogarszały się w ekspresowym tempie. Stopa bezrobocia wynosi już ponad 15 procent, a w ciągu zaledwie roku wzrosła o 2,5 punktu procentowego. Szczególnie niepokojące są dane dotyczące bezrobocia właśnie wśród młodych Portugalczyków - bez pracy jest już prawie 37 procent z nich.

bCZOBVgy
KOMENTARZE
(0)