Trwa ładowanie...
Praca dla ciebie
Przejdź na

Bezrobocie w Polsce rośnie. Osiągnie 15 proc.?

0
Podziel się:

Według szacunków resortu bez pracy jest obecnie 2,3 mln Polaków.

Bezrobocie w Polsce rośnie. Osiągnie 15 proc.?
(Matloch/Reporter)

Minister pracy i polityki społecznej Władysław Kosiniak-Kamysz uważa, że bezrobocie w lutym może wzrosnąć o 0,4 proc.

Według szacunków resortu pracy bezrobocie w styczniu wyniosło 14,2 proc. _ Pomiędzy styczniem i lutym spodziewany jest wzrost stopy bezrobocia. To proces, który powtarza się w kolejnych latach, ale mam nadzieję, że ten wzrost będzie mniejszy niż pomiędzy grudniem a styczniem, może nawet o połowę, i wyniesie ok. 0,4 proc. _ - powiedział w Krakowie dziennikarzom Kosiniak-Kamysz.

Jak podał minister, bez pracy jest obecnie 2,3 mln Polaków. Z danych Ministerstwa Pracy wynika, że w porównaniu do grudnia 2012 r. stopa bezrobocia wzrosła w styczniu br. o 0,8 pkt procentowego.

Ministerstwo spodziewa się, że bezrobocie będzie jeszcze rosło w lutym i marcu, ale dynamika tego wzrostu będzie dużo niższa niż w styczniu, po czym w kwietniu stopa bezrobocia powinna zacząć spadać. Będzie to związane z ożywieniem w budownictwie, gastronomii, turystyce, ogrodnictwie, rolnictwie.

Czytaj więcej w Money.pl
Minister wskazuje winnych fali bezrobocia Według szacunków Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej, stopa bezrobocia w najbliższych miesiącach będzie rosła.
Fatalne dane z rynku pracy. A będzie jeszcze gorzej Bezrobocie rośnie pomimo okresu robót sezonowych. Minister pracy Władysław Kosiniak-Kamysz liczy na pomoc ministerstwa finansów.
Dali 350 mln złotych na walkę z bezrobociem Część z tych pieniędzy jest skierowana dla osób powyżej 50. roku życia lub długotrwale bezrobotnych.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)