Trwa ładowanie...
Praca dla ciebie
Przejdź na

Bezrobocie w Polsce nadal spada

0
Podziel się:

- Ten wynik daje nadzieję, że najgorsze na rynku pracy jest już za nami - powiedział minister pracy Władysław Kosiniak-Kamysz.

Bezrobocie w Polsce nadal spada
(Matloch/Reporter)
bELsgbkl

Liczba bezrobotnych na koniec września 2013 roku spadła o 0,9 tys. osób. To siódmy z rzędu miesiąc spadku bezrobocia. Liczba zarejestrowanych bezrobotnych zmniejszyła się w tym czasie o 253 tys. osób.
aktualizacja: 10:01

W urzędach pracy na koniec września zarejestrowanych było 2 082 tys. osób. W porównaniu do sierpnia ich liczba zmniejszyła się o 0,9 tys. Stopa bezrobocia wyniosła 13 proc. i nie zmieniła się w stosunku do sierpnia. Rok wcześniej liczba bezrobotnych zwiększyła się o 14,3 tys. osób.

To kolejny, już siódmy miesiąc spadku bezrobocia. - _ W ciągu siedmiu miesięcy liczba zarejestrowanych bezrobotnych spadła o 253 tys. osób. Dla porównania w zeszłym roku było to 189 tys. Ten wynik, jak i kolejne pozytywne sygnały z gospodarki, dają nadzieję, że najgorsze na rynku pracy jest już za nami _ - powiedział minister pracy Władysław Kosiniak-Kamysz.

bELsgbkn

Liczba zarejestrowanych osób bezrobotnych zmniejszyła się w dziewięciu województwach. Najsilniejszy spadek bezrobocia był w województwie małopolskim (o 1,4 tys. osób), łódzkim (1,3 tys. osób) oraz lubuskim (o 0,3 tys. osób). Bezrobocie spadało także w województwie dolnośląskim, lubelskim, mazowieckim, podkarpackim, podlaskim i wielkopolskim.

Pracodawcy zgłosili we wrześniu do urzędów pracy 72,9 tys. wolnych miejsc pracy i miejsc aktywizacji zawodowej. Wzrost liczby wakatów nastąpił w czterech województwach: lubuskim, mazowieckim, śląskim i zachodniopomorskim. Najwięcej ofert pracy przybyło w województwie lubuskim, gdzie liczba ofert zwiększyła się o 0,4 tys., czyli o 13 proc. więcej w stosunku do sierpnia.

Czytaj więcej w Money.pl
Chcą policzyć bezdomnych. Jutro zaczną Ostatnie badanie wykazało, że w całym kraju mamy ok. 43 tysięcy bezdomnych osób.
Spadek bezrobocia? Nieprędko Minister pracy Władysław Kosiniak-Kamysz ma nadzieję, że nie przekroczy ono 14 procent.
Koniec kryzysu? Na razie tylko w statystyce - _ Realną poprawę swoich finansów Polacy odczują dopiero w drugiej połowie przyszłego roku i w 2015 roku _ - uważa ekonomistka Monika Kurtek.
bELsgbkO
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)