Trwa ładowanie...
Praca dla ciebie
Przejdź na

Bezrobocie na świecie: Ponad 70 proc. ludzi bez pracy nie ma zasiłków

0
Podziel się:

Tylko 16 proc. krajów wypłaca zasiłki młodym ludziom szukającym pierwszej pracy.

Bezrobocie na świecie: Ponad 70 proc. ludzi bez pracy nie ma zasiłków
(attator/iStockphoto)
bFeTJiWJ

Ponad 70 proc. zatrudnionych na całym świecie nie jest objętych systemem wypłaty zasiłków dla bezrobotnych w razie utraty pracy - poinformowała Międzynarodowa Organizacja Pracy (MOP) w Genewie.

System zasiłków dla bezrobotnych istnieje w 72 ze 198 krajów, skontrolowanych przez MOP; większość tych krajów to te o średnich lub wyższych dochodach.

Jeśli uwzględnić pracowników, którzy nie opłacali wystarczająco długo składek, aby mieć prawo do zasiłków, liczba zatrudnionych, którzy w razie utraty pracy nie mają prawa do żadnych świadczeń, wzrasta do 86 proc. - _ Oznacza to, że ponad 86 proc. z 40 milionów pracowników, którzy stracili pracę od 2008 roku, znalazło się z dnia na dzień bez żadnych dochodów _ - podkreśliła ekspertka MOP ds. ochrony socjalnej Florence Bonnet.

bFeTJiWL

Tylko 16 proc. krajów, które MOP objęła badaniem, wypłaca zasiłki młodym ludziom szukającym pierwszej pracy.

W Europie i Ameryce Północnej zasiłki wypłacane są 80 proc. bezrobotnych; w Afryce to już tylko mniej niż 10 proc.

W Ameryce Łacińskiej i na Karaibach świadczenia otrzymuje 40 proc. ludzi bez pracy, a na Bliskim Wschodzie i w Azji - mniej niż 20 proc.

Czytaj więcej w Money.pl
Urzędy pracy nie dają rady. Pomogą prywatne... Ekspert: _ W Polsce należy zmienić szereg martwych przepisów dotyczących aktywizacji zatrudnienia _.
Będą wspierać bezrobotnych. Wydadzą 9 mln Przeszkolonych ma być 360 osób, z których 110 otrzyma bezzwrotną dotację na rozpoczęcie działalności gospodarczej.
Mamy najwyższy poziom bezrobocia od lat Przeciętna stopa bezrobocia w 27 krajach UE wyniosła 10,6 proc. Najwyższa była w Hiszpanii: 25,8 proc., najniższa w Austrii: 4,4 proc.
bFeTJiXm
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)