Trwa ładowanie...
Zaloguj
Praca dla ciebie
Przejdź na

Będzie wolne w Trzech Króli, ale za rok

0
Podziel się:

Projekt nowelizacji Kodeksu Pracy już gotowy. PO znalazła też poparcie w Sejmie.

Będzie wolne w Trzech Króli, ale za rok
(PAP/Grzegorz Michałowski)

Kolejny projekt nowelizacji Kodeksu Pracy, ustanawiający 6 stycznia dniem wolnym od pracy, jest gotowy. Są też wstępne deklaracje poparcia większości sejmowej. Niestety, w zamia za to nie będzie można odbierać wolnego, za święto przypadające w sobotę.

Wiceszef klubu PO Grzegorz Dolniak mówi, że Platforma czeka jedynie na opinie pracodawców i związków zawodowych - później projekt nowelizacji złoży do laski marszałkowskiej. Jak tłumaczy poseł PO, klub zdecydował się likwidację możliwości odebrania dnia wolnego za _ świąteczną _ sobotę ze względu na negatywne skutki gospodarcze, jakie niesie ze sobą kolejny dzień wolny:

Projekt Platformy poprze najprawdopodobniej koalicyjny PSL. Janusz Piechociński jest zdania, że rozwiązanie, jakie proponuje PO, powinno pogodzić wszystkie kluby parlamentarne:

Za kolejnym dniem wolnym zagłosuje też Prawo i Sprawiedliwość. Poseł PiS Mariusz Kamiński mówi, że jest to pewnego rodzaju powrót do tradycji. Dodaje, że odbieranie możliwości wzięcia dnia wolnego za święta przypadające w sobotę jest błędem:

_ Nie _ dla wolnego święta Trzech Króli mówi Lewica. Jak tłumaczy Wacław Martyniuk, to jedynie przedwyborczy prezent od PO dla wyborców:

Dwa projekty ustanawiające święto Trzech Króli dniem wolnym od pracy już w Sejmie przepadły. Tym razem sejmowa arytmetyka pokazuje, że w przyszłym roku 6 stycznia będzie dniem wolnym od pracy. Będzie to w naszym kalendarzu już trzynaste _ niepracujące _ święto.

ZOBACZ TAKŻE:

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)