Trwa ładowanie...
Zaloguj
Praca dla ciebie
Przejdź na

Będzie nowy rodzaj umowy o pracę

0
Podziel się:

Firmy zgodzą się na ograniczenie czasu zawierania terminowych umów o pracę nawet do 2 lat.

Będzie nowy rodzaj umowy o pracę
(Dmitriy Shironosov/Dreamstime)

Firmy zgodzą się na ograniczenie czasu zawierania terminowych umów o pracę nawet do 2 lat. W zamian chcą wprowadzić do kodeksu umowę projektową.

Stosowna propozycja padła podczas obrad komisji trójstronnej, w ramach której rozmawiają ze sobą rządzący, pracodawcy i pracownicy. Umowa projektowa to nowy rodzaj umowy o pracę. Miałaby być zawierana wyłącznie na okres wykonania danego projektu przez pracodawcę, na przykład pięciu lat.

Dzięki temu firmy mogłyby uniknąć stałego kontraktu, gdy potrzebują pracownika na przykład tylko do budowy autostrady - informuje _ Dziennik Gazeta Prawna _.

Pracodawcy chcą także na stałe wprowadzać 12-miesięczne okresy rozliczeniowe czasu pracy. Dzięki temu mogą wydłużać pracę podwładnych w jednych miesiącach i proporcjonalnie skracać ją w następnych. Po roku wypłacą też dodatki za nadgodziny za przekroczenia tygodniowej normy.

Jeżeli partnerzy się porozumieją, nowe przepisy mogłyby zostać wprowadzone jeszcze w tym roku. Negocjacje w tej sprawie popiera rząd.

Czytaj w Money.pl
Pracujemy za dlugo i bez odpoczynku Firmy coraz częściej nie udzielają pracownikom odpoczynku dobowego i tygodniowego.
Rola agencji pracy przy zatrudnianiu pracownika Jak wynika z rynkowych doniesień, agencje pracy tymczasowej zwiększają szanse pracowników na rynku pracy.
Bonusy kupią lojalność pracowników? Pracodawcy chcąc przywiązać pracowników do firmy, oferują im coraz więcej korzyści.
prawo pracy
praca
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)