Trwa ładowanie...
Praca dla ciebie
Przejdź na

Będą nowe miejsca pracy w Mielcu

0
Podziel się:

Husqvarna wybuduje fabrykę maszyn ogrodowych. Koszt inwestycji to 100 mln zł.

Będą nowe miejsca pracy w Mielcu
(XcBiker/CC/Flickr)

Zgodnie z wcześniejszymi informacjami, firma Husqvarna wybuduje nową fabrykę kosiarek samojezdnych i produktów ogrodowych w Polsce. Na lokalizację wybrano Mielec.

Wszelkie formalności prawne oraz związane z ochroną środowiska zostały wypełnione i wkrótce rozpocznie się proces realizacji inwestycji. Do końca 2010 roku planowane jest rozpoczęcie produkcji w nowej fabryce.

Wartość planowanej inwestycji wynosi ok. 250 milionów koron szwedzkich, czyli około 100 milionów złotych. W pierwszej fazie produkcji planowane jest zatrudnienie na poziomie ok. 100 pracowników.

ZOBACZ TAKŻE: Husqvarna w Polsce poza strukturą BMW
Dla firmy Husqvarna, Polska jest jednym z najważniejszych rynków w Europie. Na terenie kraju od lat 90-tych rozwijana jest sukcesywnie dystrybucja produktów do pielęgnacji zieleni. Powstała sieć dilerska liczy już blisko 400 dedykowanych punktów handlowo serwisowych.

Po analizie różnych opcji wyboru miejsca na realizację inwestycji, Husqvarna zadecydowała, że fabryka powstanie w Polsce, ze względu na: lokalizację w Europie Centralnej, szybki i dynamiczny rozwój infrastruktury oraz doświadczenie i zaangażowanie kadry pracowniczej.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)