Trwa ładowanie...
Praca dla ciebie
Przejdź na

Autorytet szefa jest najważniejszy

0
Podziel się:

"Nowy pracownik podważa mój autorytet. Uważam, że nie do końca można mu zaufać. Czy jest to wystarczający powód aby dać mu wypowiedzenie?"

"Jestem szefem działu w pewnej firmie. Ostatnio zatrudniliśmy nowego pracownika, który przez swoje nastawienie do pracy, podważa mój autorytet. Uważam, że nie do końca można mu zaufać. Czy jest to wystarczający powód aby dać temu pracownikowi wypowiedzenie?" Odpowiada Małgorzata Tłuczek, konsultant K&K Selekt Centrum Doradztwa Personalnego

Szanowny Panie,
Według mnie taka sytuacja nie powinna mieć miejsca. Dobrym rozwiązaniem będzie rozmowa z pracownikiem i zastanowienie się wspólnie dlaczego on to robi? Co go skłania do takiego działania? Jaki jest powód? Z pewnością warto jeszcze raz przedstawić mu jego zadania i wypytać o wizje jego stanowiska?

Trzeba rozważyć kilka kwestii. Być może jest osobą, która znalazła się w niewłaściwym miejscu, na niewłaściwym stanowisku. Źle się czuje z tym co robi w firmie i ma problem z dopasowaniem się do zespołu i potrzebuje czegoś więcej, dlatego wytyka innym błędy, nieświadomie podważając autorytet. Może nie wie, że w firmie są osoby zarządzające, które wydają polecenia i trzeba je akceptować i wykonywać?

Na pewno jego zachowanie jest problemem. Szczera rozmowa będzie pomocna. Musi Pan powiedzieć pracownikowi co Pana razi w jego zachowaniu, czego Pan nie toleruje, czego sobie nie życzy, że źle się Pan z tym czuje. Może też warto poinformować pracownika jakie konsekwencje mu grożą jeśli nie wykona Pana poleceń lub podważy autorytet?

Należy przekazać mu informację, że Pan pracuje z ludźmi, którzy akceptują Pana zasady i cele firmy. Myślę, że zwolnienie jest ostatecznym rozwiązaniem.

(AS)

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)