Money.pl Praca Wiadomości

W KGHM rzucali puszkami z piwem i taranowali drzwi

Wyszukiwarka ofert

  • Wszystkie
  • Administracja biurowa
  • Administracja Państwowa
  • Analiza
  • Architektura
  • Badania i rozwój
  • Budownictwo/Geodezja
  • Doradztwo/Konsulting
  • Edukacja
  • Farmaceutyka/Biotechnologia
  • Finanse/Ekonomia
  • Grafika/Kreacja artystyczna/Fotografia
  • Hotelarstwo/Turystyka/Katering
  • Human Resources
  • Informatyka/Administracja
  • Informatyka/Programowanie
  • Inne
  • Instalacja/Utrzymanie/Serwis
  • Internet/E-Commerce
  • Inżynieria/Konstrukcje/Technologia
  • Kadra zarządzająca
  • Kontrola jakości
  • Księgowość/Audyt/Podatki
  • Lekarz/Farmaceuta/Weterynarz
  • Logistyka/Spedycja/Dystrybucja
  • Marketing/Reklama/Public Relations
  • Media/Sztuka/Rozrywka
  • Nieokreślone
  • Nieruchomości/Budownictwo
  • Obsługa klienta/Call Center
  • Pomoc w Domu i Opieka
  • Praca fizyczna
  • Pracownik ochrony
  • Praktyki
  • Prawo
  • Produkcja
  • Projektowanie/Wdrażanie
  • Rolnictwo/Ochrona środowiska
  • Służba zdrowia
  • Sport/Rekreacja
  • Sprzedaż
  • Staże
  • Szkolenia/Edukacja
  • Telekomunikacja
  • Tłumaczenia
  • Ubezpieczenia
  • Usługi Auto-Moto
  • Zakupy
Wybierz zaznaczone
  • Wszystkie
  • dolnośląskie
  • kujawsko-pomorskie
  • lubelskie
  • lubuskie
  • łódzkie
  • małopolskie
  • mazowieckie
  • opolskie
  • podkarpackie
  • podlaskie
  • pomorskie
  • śląskie
  • świętokrzyskie
  • warmińsko-mazurskie
  • wielkopolskie
  • zachodniopomorskie
  • zagranica
Wybierz zaznaczone
  • Wszystkie
  • ostatnich 24 h
  • ostatniego tygodnia
  • ostatnich dwóch tygodni
  • ostatniego miesiąca
Wybierz zaznaczony
2011-05-05 08:54
W KGHM rzucali puszkami z piwem i taranowali drzwi
Fot. materiały prasowe/kghm.pl
W KGHM rzucali puszkami z piwem i taranowali drzwi

Kilkuset związkowców próbowało sforsować drzwi budynku KGHM Polska Miedź S.A. w Lubinie. Domagają się 300 złotych podwyżki dla każdego z pracowników.

Jak powiedział przewodniczący Związku Zawodowego Pracowników Przemysłu Miedziowego Ryszard Zbrzyzny, dzisiejsza manifestacja to kontynuacja rokowań nad zmianami w układzie zbiorowym pracy. Tymczasem według rzecznika prasowego KGHM Polska Miedź S.A. Dariusza Wyborskiego, takie warunki nie sprzyjają negocjacjom.

Do demonstrujących wyszli przedstawiciele zarządu m.in. prezes Herber Wirth, ale gdy związkowcy zaczęli napierać na siedzibę zarządu i próbowali sforsować drzwi - przedstawiciele miedziowej spółki wycofali się do budynku. W trakcie forsowania drzwi doszło do przepychanek z ochroną. Pikietujący rzucali w nich puszkami z piwem. Przynieśli też ze sobą petardy, które co chwilę odpalają przed siedzibą zarządu. Pikietujący skandują: złodzieje i daj trzy stówy i nie ściemniaj.

Kolejna tura negocjacji ze związkowcami rozpoczęła się w połowie kwietnia. Zarząd KGHM przedstawił stronie związkowej propozycje zmian w formie pakietu pracowniczego, w którym zaproponował m.in.: wykup deputatu węglowego przysługującego emerytom i rencistom, zwiększenie odpisu na pracowniczy program emerytalny, dodanie czterech nowych kategorii do tabeli miesięcznych stawek płac zasadniczych, zwiększenie o cztery kategorie zaszeregowania dla każdego stanowiska.

- W latach 2007-2010 przeszeregowanych zostało 75 proc. zatrudnionych w KGHM, czyli ponad 13 tys. pracowników. Przeszeregowanie jednej osoby oznacza dla niej średni wzrost wynagrodzenia o 300 zł, w tym płacy zasadniczej o 113 zł - tłumaczyła wtedy Sylwia Rozkosz z biura prasowego KGHM.

Wirth wyjaśnił, że wynagrodzenia w KGHM rosną systematycznie od kilku lat m.in. poprzez przeszeregowania, premie i nagrody z zysku. - Zdajemy sobie jednak sprawę, że w obecnym systemie wielu dobrych pracowników ma już maksymalne z możliwych kategorii zaszeregowania, dlatego proponujemy ich zwiększenie o cztery grupy - mówił prezes.

Według Rozkosz w 2011 roku średnia płaca w KGHM ukształtuje się na poziomie 9031 zł. i będzie wyższa od płacy za rok 2010 o 4,6 proc. W ciągu ostatnich 10 lat wynagrodzenia w Polskiej Miedzi wzrosły o 106,6 proc., z uwzględnieniem inflacji realny wzrost wyniósł 75,5 proc.

Czytaj w Money.pl
Górnicy z JSW już nie strajkują
Kopalnie Jastrzębskiej Spółki Węglowej wznowiły pracę po trwającym dobę strajku, zorganizowanym przez związki zawodowe.
Chcą 10 proc. podwyżki. Ruszą na stolicę?
W tym tygodniu rozstrzygnie się, czy wybuchnie strajk generalny w polskich kopalniach.
Dostaną w tym roku 18 pensji. Ale wciąż im mało
Związkowcy z KGHM domagają się podwyżki po 300 zł dla całej załogi.
Tagi: kghm, podwyżki, związki, protest
Zobacz więcej: Protesty w KGHM



Re: W KGHM rzucali puszkami i taranowali drzwi

wacek25 / 87.205.136.* / 2011-05-08 00:13
Wiem jak wygląda płaca średnia w firmie dyrektor 250 000, pracownik 1800 brutto. Ktoś, kto zarabia 9000 tysięcy nie prosi o 300 zł. podwyżki
Pozdrawiam was, ale na Przebaczenie obiecuję wam tylko pracę dla Miłości, którą musicie pokochać i której będziecie musieli zapłacić :) ...
... a im miłość większa tym większa szansa waszego ocalenia.

Re: W KGHM rzucali puszkami i taranowali drzwi

Tomek G. / 83.143.167.* / 2011-05-05 22:04
dlaczego w mediach podają tylko średnie wynagrodzenie, powinni podać minimalną i maksymalną, może trzeba zabrać prezesom i tym podobnym na rzecz tych którzy walczą o owe 300 zł !

Re: W KGHM rzucali puszkami i taranowali drzwi

ściąga dla płatnych forumowiczów / 109.243.165.* / 2011-05-05 13:46
KGHM - ostatnia perełka w polskiej gospodarce, którą próbuje się oddać obcym.
"Zarżnęliśmy złotą kurę - rozmowa z Januszem Szewczykiem, głównym ekonomistą SKOK-u"
ANGORA nr 9 (27.II.2011):
Fragmenty:
"Nie mamy kapitału, nie mamy majątku, mamy długi. Do czego to doprowadzi?
- Nie mamy też przywódców na miarę Orbana czy Camerona. Dlatego niewielkie są szansę na zapobieżenie zbliżającej się katastrofie. Naszym politykom przypomnę tylko ku przestrodze, że w Islandii niebawem rozpocznie się proces byłego premiera za doprowadzenie kraju do gospodarczej katastrofy. Jeżeli jednak dopadnie nas wielki kryzys, wówczas obecne elity zapewne zostaną zmiecione, a kto wyłoni się z chaosu, tego nawet nie można przewidzieć".

"Państwowa firma nie może być dobrze zarządzana?
-Oczywiście, że może. Vattenfall jest właśnie przykładem takiej spółki, ale proszę pamiętać, że w tych latach politycy wmawiali nam zupełnie co innego, a robili co innego. Mimo że sprzedaliśmy 80% majątku narodowego, to wpływy z prywatyzacji wyniosły zaledwie 140 miliardów złotych. Dziś 140 miliardów musielibyśmy zapłacić za PKO SA i połowę PKO BP. Te pieniądze wpadły w czarną dziurę. Nie wiadomo, gdzie są. Mamy za to gigantyczne zadłużenie zagraniczne Polski, które wynosi 200 miliardów euro. Gierek zadłużył nas na 25 miliardów dolarów, ale on przynajmniej coś za te pieniądze zbudował. Między innymi to, co przez dwie ostatnie dekady sprzedaliśmy zagranicznym inwestorom. Nasze pokolenie pozostawi po sobie co najwyżej supermarkety".

"To ile pana zdaniem straciliśmy na prywatyzacji banków?
-Ponad 200 miliardów złotych. Do tego trzeba jeszcze doliczyć utracone przyszłe zyski z dywidendy i wpływów podatkowych. Można powiedzieć, że sami zarżnęliśmy złotą kurę.
Ale przecież zagraniczne banki także płacą w Polsce podatki.
-Tak, w 2009 r. wszystkie razem zapłaciły około 4 miliardów zł. Tyle samo co jeden KGHM. W latach dziewięćdziesiątych politycy związani z Kongresem Liberalno-Demokratycznym chcieli sprzedać kombinat miedziowy w przeliczeniu na dzisiejsze pieniądze za około 400 milionów złotych".
 
empee / 70.21.126.* / 2011-05-05 15:40
i proste pytanie: Kto wywodzi sie z KLD?
niestety "mlodzi, wyksztalceni, z duzych miast" nie wiedza, a to wszystko uklada sie w spojna calosc

Re: W KGHM rzucali puszkami i taranowali drzwi

asdsd / 92.233.85.* / 2011-05-05 13:45
Jesli prezez ma stawke europejska to zarabia minimu mpol miliona rocznie w duzej firmie. Tutaj mamy do czynienia z Polskim gigantem i 1mln brzmi na normalna stawke, stad srednia 9000zl
 
asdsd / 92.233.85.* / 2011-05-05 13:48
nie zamoponiajmy ze w takiej firmie mamy parenascie deprtamentow wiec liczba dyrektorow jest dosc duza. W anglii stawka dyrektora to jakies 300,000zl rocznie.

Re: W KGHM rzucali puszkami i taranowali drzwi

fvvr887enh / 83.26.210.* / 2011-05-05 12:40
Biedny to by jajkami rzucał, a te bogacze to piwem... w głowie się poprzewracało
 
squun / 78.133.227.* / 2011-05-05 13:25
od dawna wiadomo że tam pracuje zwykła hołota !!!
 
pracownicy najemni to nie hołota / 109.243.165.* / 2011-05-05 14:01
Dlaczego - squun - obrażasz ciężko pracujących ludzi, ryzykujących często swym zdrowiem i życiem?
Nawet, jeśli ci płacą za takie wpisy, to wykazujesz się co najmniej nadgorliwością.
Do tego poziomu komentarza bardziej pasowałby nick squ..yn.

Re: W KGHM rzucali puszkami i taranowali drzwi

vess / 83.11.19.* / 2011-05-05 12:31
Albo sprywatyzować, albo zamknąć ten burdel i po sprawie. W Polsce większość kopalni jest nie rentowna , i przynosi straty z roku na rok . Taniej wychodzi import z zagranicy niż własne wydobycie (ciekawe czemu heh), to jest absurd. Banda krzykaczy powinna zobaczyć jak to jest w otwartym rynku pracy .

Re: W KGHM rzucali puszkami i taranowali drzwi

Ceneo / 83.19.80.* / 2011-05-05 12:07
To jest nieprawdopodobne, jak nieformalnie, bez ponoszenia ryzyka, można de facto uwłaszczyć się na narodowym majątku.
To jest prawdziwe zadania dla właściciela [Skarb Państwa], jak ukrócić samowolę i doprowadzić do normalności.
O ile większa mogłaby być dywidenda dl budżetu Państwa, gdyby zarobki w tej firmie odzwierciedlały rzeczywisty wkład pracy.
Cóż KGHM to nie jedna synekura w tym dziwnym kraju....

Re: W KGHM rzucali puszkami i taranowali drzwi

dixionusiok / 80.50.131.* / 2011-05-05 11:57
Zarabiam 5 razy mniej niż średnia KGHaM. Czym mam rzucać i w kogo???? No co nie należy mi się więcej??
 
empee / 66.92.161.* / 2011-05-05 15:44
wracaj na onet

Re: W KGHM rzucali puszkami i taranowali drzwi

jq / 192.193.245.* / 2011-05-05 11:31
Dlaczego bogactwo narodowe jest w rekach garstki uprzywilejowanych ludzi? Powinno to zostac jak najszybciej ukrocone - firme sprzedac tak szybko jak pozwalaja na to warunkiu rynkowe aby osiagnac dobra cene. A pracownicy i zwiazkowcy jak tylko zrozumieja ze skonczyl sie socjalizm i na ich miejsce czekaja inni szybko zmiekna i nie bedziemy ogladac takich szopek w przyszlosci.

Re: W KGHM rzucali puszkami i taranowali drzwi

elite / 95.178.37.* / 2011-05-05 09:35
ile zarabia szeregowy pracownik?,pewnie średnia zarobków 9000zł to prezes 100000zł na miesiąc,kierownik 10000zł,a szeregowy 1000zł,i to jest średnia.
 
MME / 62.157.123.* / 2011-05-05 10:42
Nie pieprz bez sensu tylko najpierw sprawdź. Nikt w KGHM nie zarabia 1000 zł, kilku facetów z pensjami nawet 100 000 zł nie jest w stanie nabic takiej średniej, łatwo policzyć.
Chamy zwiazkowe muszą zrobic zadymę bo inaczej nie bedą mieli posłuchu. Najwyzszy czas wywalić tych darmozjadów na zbity pysk, z panem Zbrzyznym na czele.
 
wczoraj / 2011-05-05 11:17 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Racja, chamstwo i warcholstwo związkowe panoszy się na państwowych (czyt. naszych) spółkach.
Niech te związkowe mózgopodobne istoty zaczną walczyć w firmach prywatnych, gdzie naprawdę ich potrzeba. Lecz wynika z tego, że warcholstwo związkowe jest wysoce nieudolne i leniwe więc siedzi na posadach państwowych w kopalniach i innych, okradając nasz wszystkich!!!!

Re: W KGHM rzucali puszkami i taranowali drzwi

acb / 134.155.24.* / 2011-05-05 09:26
Działania zadymiarzy zwanych związkami coraz bardziej przekonują mnie, że jak najszybciej trzeba tę firmę sprywatyzować-państwo ma 32% udziałów. Skorzystałoby z rekordowych cen miedzi-które zaczynają spadać i słabnącego również dolara-trzeba się spieszyć bo to wiecznie trwać nie będzie-dziś dostałoby koło 11 mld zł. Jak ktoś mówi, że przeciez straci dywidendę-wystarczy uchwalić podatek od wydobycia rudy miedzi w takiej wysokości by pokrywałoby akurat tę dywidendę i co roku dostawałoby stabilną kasę nie przejmując się zadymiarzami. KGHM produkuje 500tys ton miedzi, na każdą trzeba 50ton rudy więc podatek w wysokości 40 zł za tonę rudy da 2000 zł z produkcji tony miedzi więc koło 1 mld zł do budżetu. To nawet wiecej niż dywidenda Skarbu PAństwa z poszczególnych lat.

Re: W KGHM rzucali puszkami i taranowali drzwi

qbanever / 83.7.167.* / 2011-05-05 09:23
jeszcze beda to rozlane piwko z rozrzewnieniem wspominali

ZAMIENIĆ NA MŁODYCH BEZROBOTNYCH ZA 1/3 STAWKI I SZYBKO PROTESTY ZNIKNĄ!!

bossss / 62.29.168.* / 2011-05-05 09:21
ZAPRASZAM ICH DO PRACY W SEKTORZE PRYWATNYM TO SZYBKO WEZMĄ SIĘ DO ROBOTY!!!

Komuna

Pilsener / 2011-05-05 09:20 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
KGHM to klasyczny przykład socjalistycznej patologii i rażącej niesprawiedliwości. Podczas gdy prawie 5 milionów osób pracuje za nędzne grosze niemal do śmierci w KGHM średnia płaca 9000 a do tego wczesne emerytury i różne liczne przywileje.

Jest to także przykład, jak polska się pogrąża - złoża surowców (czyli majątek narodowy wszystkich polaków) zostały opanowane przez polityczno-związkową hucpę, która się na nich uwłaszcza i prowadzi rabunkową eksploatację. Za dwa czy trzy pokolenia nie będzie już surowców, za to będzie pokolenie młodych emerytów, których trzeba będzie utrzymywać.
 
jewrosceptyk / 178.37.52.* / 2011-05-05 09:52
po części mają racje bo walczą o swoje i sie stawiają. Oni mają "normalne" pensje a wiekszość społeczenstwa ma pensje "głodowe" dlatego tak walczą. Biedne społeczenstwo popada w bezsilność i o to chodzi politykom. W tej sytuacji jestem za związkowcami a polskie społeczeństwo niech bierze z nich przykład jak powinni walczyc o godne życie
 
Pilsener / 2011-05-05 10:14 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Niech sobie zarabiają i 20 tysięcy - ale w prywatnych firmach! W polsce polityka kolejnych rządów przypomina rządy murzyńskich kacyków - kładzie taki kacyk łapę na wszystkich dobrach i rozwija swoje polityczne zaplecze a reszta go nie obchodzi.

Re: W KGHM rzucali puszkami z piwem i taranowali drzwi

gdzie zdięcie / 81.219.170.* / 2011-05-05 09:06
Sylwia Rozkosz powinna dostać podwyżkę.
 
Wentylek / 213.25.18.* / 2011-05-05 11:33
puszek z piwem nie było to oszczerstwo????????????
 
tesa1959 / 2011-05-05 23:31 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Byłeś tam?
 
i dobrze ! / 83.218.109.* / 2011-05-05 14:56
JAK SIĘ NIEPODOBA ROBOLE Z KGHM TO ZWOLNIĆ SIĘ W CH...J !!!
NA WASZE MIEJSCE JEST DUŻO CHĘTNYCH !!!
WYPASIONE NIEROBY Z KOMUNY !!!!