Money.pl Praca Wiadomości

Rezerwy pracowników w Polsce. Pracodawcy mają coraz większy kłopot

Wyszukiwarka ofert

  • Wszystkie
  • Administracja biurowa
  • Administracja Państwowa
  • Analiza
  • Architektura
  • Badania i rozwój
  • Budownictwo/Geodezja
  • Doradztwo/Konsulting
  • Edukacja
  • Farmaceutyka/Biotechnologia
  • Finanse/Ekonomia
  • Grafika/Kreacja artystyczna/Fotografia
  • Hotelarstwo/Turystyka/Katering
  • Human Resources
  • Informatyka/Administracja
  • Informatyka/Programowanie
  • Inne
  • Instalacja/Utrzymanie/Serwis
  • Internet/E-Commerce
  • Inżynieria/Konstrukcje/Technologia
  • Kadra zarządzająca
  • Kontrola jakości
  • Księgowość/Audyt/Podatki
  • Lekarz/Farmaceuta/Weterynarz
  • Logistyka/Spedycja/Dystrybucja
  • Marketing/Reklama/Public Relations
  • Media/Sztuka/Rozrywka
  • Nieokreślone
  • Nieruchomości/Budownictwo
  • Obsługa klienta/Call Center
  • Pomoc w Domu i Opieka
  • Praca fizyczna
  • Pracownik ochrony
  • Praktyki
  • Prawo
  • Produkcja
  • Projektowanie/Wdrażanie
  • Rolnictwo/Ochrona środowiska
  • Służba zdrowia
  • Sport/Rekreacja
  • Sprzedaż
  • Staże
  • Szkolenia/Edukacja
  • Telekomunikacja
  • Tłumaczenia
  • Ubezpieczenia
  • Usługi Auto-Moto
  • Zakupy
Wybierz zaznaczone
  • Wszystkie
  • dolnośląskie
  • kujawsko-pomorskie
  • lubelskie
  • lubuskie
  • łódzkie
  • małopolskie
  • mazowieckie
  • opolskie
  • podkarpackie
  • podlaskie
  • pomorskie
  • śląskie
  • świętokrzyskie
  • warmińsko-mazurskie
  • wielkopolskie
  • zachodniopomorskie
  • zagranica
Wybierz zaznaczone
  • Wszystkie
  • ostatnich 24 h
  • ostatniego tygodnia
  • ostatnich dwóch tygodni
  • ostatniego miesiąca
Wybierz zaznaczony
2017-04-18 08:47
Rezerwy pracowników w Polsce. Pracodawcy mają coraz większy kłopot

Sytuacja na rynku zatrudnienia coraz bardziej sprzyja pracownikom. Wielu pracodawców ma problem ze znalezieniem odpowiednich ludzi. Jednak jak podkreśla ekspert rynku pracy Łukasz Komuda, Polska ma ogromne rezerwy pracowników.

Dodaje, że mamy około 1 miliona 300 tysięcy zarejestrowanych bezrobotnych. Do tego milion osób niepełnosprawnych, pół miliona studentów, którzy też mogliby na rynku pracy się odnaleźć, czy dwa miliony osób, które zatrudniły się za granicą - wylicza.

Według Łukasza Komudy trudności ze znalezieniem pracowników wynikają przede wszystkim z zasobności lokalnego rynku pracy. Jeśli nawet gdzieś brakuje ludzi to jest problem z naszą mobilnością. Ekspert zwraca uwagę, że Polacy nie mają szansy korzystać na przykład z publicznego mieszkalnictwa. Przeniesienie się oznacza zakup albo wynajem mieszkania. Koszty wynajmu są dość wysokie więc zmiana miejsca zamieszkania z całą rodziną jest decyzją trudną, nie mówiąc już o rodzinnych czy lokalnych więzach - dodaje Łukasz Komuda.

Problemem jest również brak taniego transportu, który pozwalałby codziennie w ruchu wahadłowym docierać do miejsca zatrudnienia. Japończycy na przykład potrafią dojeżdżać codziennie po 250 kilometrów, gdyż mają szybkie pociągi, na które mogą sobie pozwolić. W Polsce jest to nie do wyobrażenia. W związku z tym te rynki są u nas mocno zregionalizowane.

Rozmówca IAR zaznaczył też, że drobni przedsiębiorcy nie zawsze mogą sobie pozwolić na oczekiwany duży wzrost wynagrodzeń. Mała firma często nie jest w stanie wytworzyć takiej wartości dodanej, by mogła wynagrodzenia podwoić. Łukasz Komuda zwrócił uwagę, że część pracodawców jeśli nawet ma nadwyżkę, to niechętnie dzieli się nią z pracownikami.

Czytaj także: Rynek pracy w Polsce. Pracownicy się cieszą, pracodawcy - wręcz przeciwnie



oprac. Anna Frankowska IAR
Tagi: praca, zatrudnienie, rezerwy pracowników



Re: Rezerwy pracowników w Polsce. Pracodawcy mają coraz większy kłopot

dffsdgds / 89.66.165.* / 2018-04-10 16:34
polscy pracownicy to wyzyskiwacze co bogaca sie czyims kosztem

Re: Rezerwy pracowników w Polsce. Pracodawcy mają coraz większy kłopot

Wit771 / 83.5.138.* / 2017-04-23 14:37
Kiedyś pracodawcy straszyli. ''Tam za bramą stoją pracowicy do pracy'' dziś strszą ''Tam za bramą,granicą stoją ukraińcy do pracy''

Re: Rezerwy pracowników w Polsce. Pracodawcy mają coraz większy kłopot

Turkot / 77.115.31.* / 2017-04-20 06:18
Pracodawcy w Polsce nie potrzebują pracownika. Pracodawcy w Polsce potrzebują niewolnika, który za psi grosz wykona ciężką pracę. Wniosek nasuwa się sam: Płacić jak na zachodzie, albo plajtować.

Re: Rezerwy pracowników w Polsce. Pracodawcy mają coraz większy kłopot

antyprac / 89.231.148.* / 2017-04-19 19:45
sami do tego doprowadzili a teraz skamla , niech płacą przyzwoicie bandziory i złodzieje bo taką szumowiną jest tzw polski pracodawca

Re: Rezerwy pracowników w Polsce. Pracodawcy mają coraz większy kłopot

antyprac / 89.231.148.* / 2017-04-19 19:45
sami do tego doprowadzili a teraz skamla , niech płacą przyzwoicie bandziory i złodzieje bo taką szumowiną jest tzw polski pracodawca

Re: Rezerwy pracowników w Polsce. Pracodawcy mają coraz większy kłopot

oj prawda zaboli ! / 91.203.247.* / 2017-04-19 13:39
ludzie Czekaja, ale na likwidacje um.zlecenie dawanych zamiast um. o prace art22par1 kp.odsuniecie od pracy emerytow resortowych .milicji.zomo.lwp.psp mon itp.zdelelegalizowanie tzw HR-ktory segreguje slusznych i poslusznych.zdelegalizowanie tzw agencji pracy tymczasowej tzn do smierci tego oczekuja Polacy.Oraz 500+ na pierwsze dziecko i kreteriow dochodowych bo np rodzina tyrajaca za 2tys brutto ma 1 dziecko i kopa ,a resortowy majacy gruba kase itp maja 500+ istny przekret i cyrk! oraz sciganie i karanie nepotyzmu! A resortom silowym tzw pretorianom 100% chorobowe ludzie to kastowe panstwo grup uprzywilejowanych i parjasow inaczej parobkow .!

Re: Rezerwy pracowników w Polsce. Pracodawcy mają coraz większy kłopot

jhughjuytr6r6t7hyujn / 79.78.237.* / 2017-04-19 10:11
5000 brutto miesięcznie to powinna być w Polsce najniższa krajowa. Niestety zamordowało by to prawdopodobnie 70 % Januszów biznesu jak i zarówno normalnych przedsiębiorców. Prawda jest straszna ale bolesna... Polacy nie potrzebują pracy...Polacy potrzebują pieniędzy. A w tym momencie pracować w Polsce to tak jakby próbować się napić przez dziurawą słomkę. Choć byś nie wiem jak bardzo był spragniony to i tak wszystko ucieknie bokiem...

Re: Rezerwy pracowników w Polsce. Pracodawcy mają coraz większy kłopot

darlove / 212.74.23.* / 2017-04-19 10:07
Polska to kraj 1000 lat za murzynami... I jeszcze dluuuuuugo tutaj nie bedzie normalnie jak w krajach zachodnich, bo polactwo to buraczane cebulaki, ktore nie rozumieja, ze aby cos miec, to trzeba ciagle inwestowac (zwlaszcza w ludzki Rozum i Kreatywnosc) i to szanowac. W Polsce ludzie nie szanuja niczego... siebie nawzajem najbardziej. Stad zawsze beda mieszkac w buraczanym Cebulowie i beda wzdychac do krajow awangardy cywilizacyjnej. Za to koscioly macie piekne i cudnie spasiony kler... Ale coz, kazdy ma to, na co sobie zasluzyl, drogie buraczano-cebulowe Janusze.

Re: Rezerwy pracowników w Polsce. Pracodawcy mają coraz większy kłopot

yogiin / 46.134.10.* / 2017-04-19 10:01
usługodawców zapraszam na aleo.pl lub nadmiar.pl tam możecie w skuteczny sposób wypromować swoją firmę usługową

Re: Rezerwy pracowników w Polsce. Pracodawcy mają coraz większy kłopot

robert413 / 78.154.91.* / 2017-04-19 09:23
I TAK SIĘ DOPROWADZA DO DESTRUKCJI RYNEK PRACY PRZY POMOCY PSEUDO BIZNESMENÓW-POLACY POLAKOM ZGOTOWALI TEN LOS NA UCIECHĘ OBCYM

Re: Rezerwy pracowników w Polsce. Pracodawcy mają coraz większy kłopot

zenek12340 / 83.24.49.* / 2017-04-19 08:55
Przestańcie pieprzyć głupoty i zacznijcie płacic pieniądze a nie jałmużnę,

Re: Rezerwy pracowników w Polsce. Pracodawcy mają coraz większy kłopot

zirytowana / 5.172.239.* / 2017-04-19 08:54
Zabawne ogłoszenia ogłoszenia o pracę stają się stają się już plagą.W zakresie wymagań cała litania-wyglądająca na połączenie kilku stanowisk, natomiast płaca ,to 2000 zł brutto. To jest hit!

Re: Rezerwy pracowników w Polsce. Pracodawcy mają coraz większy kłopot

Polak UK / 92.232.43.* / 2017-04-19 08:30
Ja nie chcę mieć pracy. Ja chcę mieć pieniądze. Dlatego pracuję w UK, gdzie pieniędzy mam więcej a pracy mniej. Ciężko to zrozumieć?

Re: Rezerwy pracowników w Polsce. Pracodawcy mają coraz większy kłopot

mendel / 37.190.161.* / 2017-04-19 07:11
nie stać cię aby uczciwie powtarzam UCZCIWIE wynagrodzić pracownika?Nie zatrudniaj ludzi tylko sam bierz się do roboty pseudo biznesmenie...

Re: Rezerwy pracowników w Polsce. Pracodawcy mają coraz większy kłopot

zzt / 81.190.249.* / 2017-04-19 05:56
Nie pracodawcy, tylko Janusze "byznesu" :>
"Rozmówca IAR zaznaczył też, że drobni przedsiębiorcy nie zawsze mogą sobie pozwolić na oczekiwany duży wzrost wynagrodzeń."
Tak? Skoro takiego "pracodawcy" nie stać na to, żeby uczciwie płacić pracownikom, to niech zwija interes!
Proste?
 
sami570 / 88.156.59.* / 2017-04-19 10:08
a jak nie to niech sami tyrają za 5 na taśmie a nie oczekują tego od potencjalnych pracowników

Re: Rezerwy pracowników w Polsce. Pracodawcy mają coraz większy kłopot

QQryQ / 188.146.70.* / 2017-04-18 23:16
Najbardziej cieszy mnie fakt że już nie słyszę z ust "pracodawców" tekstu "ciesz się ze masz pracę" chyba najczęstsza odpowiedź pracodawców, dyrektorów i kierowników jeszcze do niedawna na prośbę pracownika o jakiekolwiek polepszenie warunków pracy.

Re: Rezerwy pracowników w Polsce. Pracodawcy mają coraz większy kłopot

lidka866 / 84.10.187.* / 2017-04-18 22:18
Mnie ostatnia wypłata na zleceniu wprawiła w osłupienie przechodzące w złość. Przepracowałam uczciwie w marcu więcej godzin niż w lutym a wypłata sporo mniejsza ,wyszło 9,27 na czysto i bez składki chorobowej .Powiedziałam szefowi o tej wypłacie i czekam czy mi to wyrówna w maju. Jak nie to będę musiała pożegnać się z pracą bo nie opłaca mi się dojeżdżać 20km w jedną stronę w korkach jeszcze(Katowice) paliwo coraz droższe ,autobusem to ze dwie godzi. by zajęło bo do Katowic dojechać potem ze sokolskiej na Nikisz/Tak oszukają,pracodawcy robią co chcą ..Ciekawe czy gdzie indziej też oszukują.

Re: Rezerwy pracowników w Polsce. Pracodawcy mają coraz większy kłopot

kutia / 87.168.25.* / 2017-04-18 22:06
nie będą mieć pracowników bo skąpią kasy a sami hulają i żyją jak milionerzy i do tego kombinują jak Państwo oszwabić - znam osobiście takiego

Re: Rezerwy pracowników w Polsce. Pracodawcy mają coraz większy kłopot

nowa114 / 46.215.181.* / 2017-04-18 21:43
Na umowę zlecenie powinno być płatne 13 zł + dodatek za jedną godzinę pracy w nocy sprzątanie autobusów a faktycznie 9 zł za godzinę pracy płatne do ręki bez żadnej umowy tak jest na Marywilskiej 33 na terenie zajezdni Michalczewski.jest ogłoszenie na gumtri.
 
GB549 / 83.27.144.* / 2017-04-19 09:59
Stawka 13 zł to jest brutto czyli z zusem i podatkami a minimalna stawka netto czyli (na rękę) to około 9,30 zł /h.

Re: Rezerwy pracowników w Polsce. Pracodawcy mają coraz większy kłopot

Rwg! / 83.9.208.* / 2017-04-18 20:11
Trudności ze znalezieniem pracowników wynikają tylko z jednej rzeczy - zbyt małych pensji, które pracodawca oferuje. Jak zaczną uczciwie płacić to pracownicy znajdą się i jeszcze będą dobrze pracować.

Re: Rezerwy pracowników w Polsce. Pracodawcy mają coraz większy kłopot

POLAK 55 / 94.254.233.* / 2017-04-18 20:04
PRACODAWCY SA NIESTETY SAMI SOB IE WINNI!!!!!TRAKTOWALI LUDZI JAK NIEWOLNIKÓW,JAK TANIA SIŁĘ ROBOCZĄ! NIE ODPROWADZLI SKŁADEK ZUS W PEŁNEJ WYSOKOŚCI OD PŁACY!!!!TZN UMOWA BYŁA NA MAŁĄ KWOTE OD TEGO SKŁADKI A RESZTA DO RĘKI POS STOŁEM!!!!!TO WIADOMO NIŻSZA EMWRYTURA DLA PRACOWNIKA! ALE TE CZASY JUZ SIE SKOŃCZYŁY,LUDZIE PROSCI WIEDZA O CO CHODZI!!!!NIKT JUŻ ICH NIE WYKIWA!A PRACODAWCY NIECH SZUKAJĄ NIEWOLNIKÓW!!!!!

Re: Rezerwy pracowników w Polsce. Pracodawcy mają coraz większy kłopot

mamr / 37.248.156.* / 2017-04-18 19:47
Są firmy, które nie mają problemów ze znalezieniem pracowników. Takie firmy potrafią na produkcji płacić kilka tysięcy, a i tak bardzo dobrze funkcjonują i są dziady, które szukają jeleni za minimalne wynagrodzenie, bo nie potrafią właściwie zarządzać firmą, albo chciwość nie daje im spać po nocy, bo nie mogą się pogodzić z faktem, że trzeba ludziom więcej płacić. Z biegiem czasu dziady znikną z rynku i będzie normalnie.
 
fffffffff / 81.190.170.* / 2017-04-18 20:33
chyba ani ty ani ja tego nie dożyjemy może moja 13 letnia córka

Re: Rezerwy pracowników w Polsce. Pracodawcy mają coraz większy kłopot

qwer300 / 46.29.149.* / 2017-04-18 19:25
Pracodawcy teraz wypijają piwo które sami nawarzyli .Przez 25 lat wyzyskiwali i źle traktowali swoich pracowników .Firmę buduje się latami w zrównoważonym rozwoju,na zachodzie często kilka pokoleń .Nie tak jak u nas,w 2 lata nachapać się kosztem innych i zniszczyć sobie opinię.
 
asdghkhgjlk / 176.221.107.* / 2017-04-19 09:49
Firmę budowaną latami to w Polsce zniszczy Urząd Skarbowy i inni złodzieje w 5 dni.

Re: Rezerwy pracowników w Polsce. Pracodawcy mają coraz większy kłopot

kkshs / 89.64.29.* / 2017-04-18 18:24
O czym my tu mówimy. Japończyk za 13-18 brutto to mógłby obejrzeć shinkansen na peronie.

Re: Rezerwy pracowników w Polsce. Pracodawcy mają coraz większy kłopot

słowianka / 107.167.108.* / 2017-04-18 16:29
Nawet jak mąż dostanie prace w innym mieście, to co ma zrobić żona? Rzucić swoją karierę? Co innego gdyby mogła bez problemu uzyskać analogiczne stanowisko w nowym miejscu z podobnymi perspektywami awansu.
 
Luk83 / 89.73.73.* / 2017-04-18 19:46
Jeśli znajdzie pracę w innym mieści to sorry,... bez pracy nie przeżyje bez żony pewnie tak

Re: Rezerwy pracowników w Polsce. Pracodawcy mają coraz większy kłopot

jańcio / 195.136.60.* / 2017-04-18 16:16
W Polsce większość pracodawców jest z przypadku lub cwaniactwa(wyłudzanie dotacji). A to nie daje jeszcze umiejętności biznesowych. I później taka sierota biznesowa narzeka, że ją nie stać płacić dla pracowników.Najlepiej jakby to jeszcze pracownik płacił za wejście. Jak nie potrafisz prowadzić biznesu, to nie zawracaj ludziom d...py. Naobiecuje taki ludziom a później mówi, że nie może płacić bo słabe zyski. To weź się do roboty (i nie wydawaj na drogie samochody, tylko dziel się z pracownikami bo oni mają swoje rodziny). Gdzie są pracodawcy dla, których załoga to rodzina. Wszelkiej maści miernoty otwierają firmy a później to wina przepisów, tak jakby wcześniej ich nie było i biedaki nie wiedzieli w co wchodzą. Każdy pracodawca, który nie potrafi zapłacić średniej krajowej dla pracownika jest zwykłym patałachem, który potrafił tylko wyłudzić dotacje i powinien odejść tam gdzie jego miejsce.

Re: Rezerwy pracowników w Polsce. Pracodawcy mają coraz większy kłopot

pia / 83.23.51.* / 2017-04-18 16:09
Pracodawcy nich lepiej płacą, wówczas pracownik będzie zadowolony.
Teraz masz być dyspozycyjny przez 24h lecz wynagrodzenie minimalne.
Pracodawcy to krwiopijcy za nic mają ludzi pracy. Teraz jakie larum podnoszą, że w niedzielę mają być zamknięte sklepy. Nie będzie kilka złotówek mniej w portfelu.

Re: Rezerwy pracowników w Polsce. Pracodawcy mają coraz większy kłopot

Gienio726 / 46.20.59.* / 2017-04-18 15:58
"Japończycy na przykład potrafią dojeżdżać codziennie po 250 kilometrów'
Juz widze jak mialbym dojezdzac te 250 km codziennie do Wroclawia i wracac-)) Podroz w jedna strone komunikacja publiczna to jakeis 6 godzin.
Wlasnym autem jakies 3,5. Czyli 8-0 h w pracy 7 w drodze.... By dojechac bezpiecznie na 7ma trzeba wyjechac z zapasem godzinnym (poranne korki) czyli wyjaz dok 2 w nocy, no coz. przynajmniej nie trzeabby lapac PKS i STARa z mlekiem...

Re: Rezerwy pracowników w Polsce. Pracodawcy mają coraz większy kłopot

ja691 / 88.156.59.* / 2017-04-18 15:16
PO prostu wymagania pracodawców są nie adekwatne do proponowanego wynagrodzenia, do tego dochodzą bardzo kiepskie warunki pracy, zły klimat , który tworzą sami pracodawcy oraz mocno roszczeniowa postawa pracodawcy względem pracownika przejawiająca się np. w ciągłych zmianach grafików, patologicznej chęci dysponowania czasem pracownika po godzinach pracy, wymagania nadgodzin często z bez zapłaty za nie.

Re: Rezerwy pracowników w Polsce. Pracodawcy mają coraz większy kłopot

Anddy71 / 89.64.18.* / 2017-04-18 14:59
niech zaczną płacić tak jak trzeba a nie oszukują i tylko patrzą na najniższe krajowe i jak uwalić robotnika
 
RoDe / 213.216.81.* / 2017-04-18 15:17
Jasne, to pracodawca jest zły, a nie państwo, które dusi przedsiębiorców podatkami. Jeżeli masz 1400 netto, to 2000 brutto, a pracodawca płaci 2400. Jakbyś comiesiąc dostawał 2400 do ręki i musiał SAM oddać 1000 zł państwu to szybko zmieniłbyś rytorykę.
 
qqq61 / 159.205.228.* / 2017-04-19 07:15
Masz swoich przedstawicieli w Sejmie i w Senacie jesteś wyborcą to organizuj się z innymi walczcie o niższe opodatkowanie firm...
 
tak891 / 88.156.59.* / 2017-04-18 15:22
W wasze bajki już nikt nie wierzy !!!
 
mk119 / 91.237.229.* / 2017-04-18 17:23
proponuje założyć własną firmę i się przekonać osobiście

Re: Rezerwy pracowników w Polsce. Pracodawcy mają coraz większy kłopot

---- / 109.95.150.* / 2017-04-18 14:54
Brakuje ludzi do pracy na produkcji za minimalną płacę. Dobra praca za dobre pieniądze jest po znajomości. Konkursy na stanowiska urzędnicze to fikcja - wiadomo kto ma wygrać :-)

Re: Rezerwy pracowników w Polsce. Pracodawcy mają coraz większy kłopot

asz345 / 82.139.18.* / 2017-04-18 13:21
brakuje około 70 tys kierowców zatrudniamy 500tys ukrainców

Re: Rezerwy pracowników w Polsce. Pracodawcy mają coraz większy kłopot

rel / 79.186.105.* / 2017-04-18 12:27
Skończyć t tymi tzw ekspertami od rynku pracy tylko wprowadzają zament i ogłupiają znajomy też ma firme budowlaną jak dał normalne wynagrodzenie godne człowieka a nie niewolnika jego kłopoty się skończyły wzrost zamówień od lepiej wykonanych zleceń i stał się bogatszym tylko żałuje że tak póżno na to wpadł

Re: Rezerwy pracowników w Polsce. Pracodawcy mają coraz większy kłopot

Mietek Grzechotnik / 89.64.31.* / 2017-04-18 11:59
Kto ma możliwość, ten wyjeżdża za pracą za granicę. Skoro "nie stać" naszych pracodawców na godne wynagrodzenia, to niech zamykają firmy z braku wykwalifikowanych pracowników. Sami do tego stanu doprowadzili, oszczędzając nie tam gdzie trzeba. Teraz wypiją własne lekarstwo.

Re: Rezerwy pracowników w Polsce. Pracodawcy mają coraz większy kłopot

jarrrt / 83.245.238.* / 2017-04-18 10:29
Placa w polsce to jedno a traktowanie i kultura w pracy to drugie. Ja nie wrocil bym do polski pracowac nawet gdyby pensje byly na poziomie sredniej europejskiej. Stres tempo pracy i mobbing wystarczy bym wybral prace za granica. Tu nie mam problemow tu pracuje swoim tempem tu pracodawca kierownik usmiecha sie do mnie tu mam co 2h przerwe 20min tu po 8h pracy trzaskam szafka i o pracy zapominam. A problemy pochodza tylko z polskiego gruntu, co chcwile listy wezwania i cudawianki na kiju az oczom niedowierzam ze po tylu lat ten kraj o mnie nie zapomina i w tak udany sposob rodakom swym sie przypomina... Pozdro z e skandynawii.

Re: Rezerwy pracowników w Polsce. Pracodawcy mają coraz większy kłopot

aaa743 / 178.37.148.* / 2017-04-18 10:08
Zmiana tj relokacja jest możliwa, ale wtedy trzeba zarabiać min. 2 razy koszty utrzymania mieszkania w danej lokalizacji, a pracodawcy zapominają, że pracownik nie będzie mieszkał w kartonie pod mostem bo taniej. Przecież w pracy ma wygadać schludnie, pachnieć i być wypoczęty. Chyba o tych drobiazgach zapominają ! I nie trzeba tutaj żadnego eksperta. Kolejnym problemem jest to, że jak się zwiążesz pętlą kredytową, gdyż jest taniej niż wynajem mieszkania to co ? Pilnujesz swego i mieszkasz u siebie ! Trudne do pojęcia ? Wiem to przerasta analityków ? Czy to aż tak arcytrudne do wyartykułowania, a może nad wyraz trudno przyswajalne ? Dodam, że takie rozterki i tak mają w większości przypadków tylko cenieni na rynku pracy specjaliści, a wszyscy wiemy, że nie każdy będzie prezesem, kierownikiem. Jedno co wszystkich łączy to płaca za godne pieniądze i tutaj niestety są duże napięcia.

Re: Rezerwy pracowników w Polsce. Pracodawcy mają coraz większy kłopot

Gość61 / 159.205.228.* / 2017-04-18 10:04
Przypomnienie: pracownik pracuje za pieniądze, trzeba płacić na poziomie europejskim to i pracownicy się znajdą...