Money.pl Praca Wiadomości

W pomieszczeniach open space spada efektywność pracowników. Są badania

Wyszukiwarka ofert

  • Wszystkie
  • Administracja biurowa
  • Administracja Państwowa
  • Agencje doradztwa personalnego
  • Analiza
  • Architektura
  • Badania i rozwój
  • Budownictwo/Geodezja
  • Doradztwo/Konsulting
  • Farmaceutyka/Biotechnologia
  • Finanse/Ekonomia
  • Geologia/Hydrologia/Tektonika
  • Grafika/Kreacja artystyczna/Fotografia
  • Hotelarstwo/Turystyka/Katering
  • Human Resources
  • Informatyka/Administracja
  • Informatyka/Programowanie
  • Inne
  • Instalacja/Utrzymanie/Serwis
  • Internet/E-Commerce
  • Inżynieria/Konstrukcje/Technologia
  • Kadra zarządzająca
  • Kontrola jakości
  • Księgowość/Audyt/Podatki
  • Lekarz/Farmaceuta/Weterynarz
  • Logistyka/Spedycja/Dystrybucja
  • Marketing/Reklama/Public Relations
  • Media/Sztuka/Rozrywka
  • Nieokreślone
  • Nieruchomości/Budownictwo
  • Obsługa klienta/Call Center
  • Organizacje pozarządowe/Wolontariat
  • Pomoc w Domu i Opieka
  • Praca fizyczna
  • Pracownik ochrony
  • Praktyki
  • Prawo
  • Produkcja
  • Projektowanie/Wdrażanie
  • Rolnictwo/Ochrona środowiska
  • Służba zdrowia
  • Sport/Rekreacja
  • Sprzedaż
  • Staże
  • Szkolenia/Edukacja
  • Telekomunikacja
  • Tłumaczenia
  • Ubezpieczenia
  • Usługi Auto-Moto
  • Zakupy
Wybierz zaznaczone
  • Wszystkie
  • dolnośląskie
  • kujawsko-pomorskie
  • lubelskie
  • lubuskie
  • łódzkie
  • małopolskie
  • mazowieckie
  • opolskie
  • podkarpackie
  • podlaskie
  • pomorskie
  • śląskie
  • świętokrzyskie
  • warmińsko-mazurskie
  • wielkopolskie
  • zachodniopomorskie
  • zagranica
Wybierz zaznaczone
  • Wszystkie
  • ostatnich 24 h
  • ostatniego tygodnia
  • ostatnich dwóch tygodni
  • ostatniego miesiąca
Wybierz zaznaczony
Superoferty
  • Diagnosta Samochodowy
    Autoryzowany Dealer IVECO, Lubicz Górny k. miasta Toruń
  • KIEROWCA C+E ADR CYSTERNA
    TSL Sp. z o.o., Biała Podlaska, Lublin, Hrubieszów, Chełm, Małaszewicze,...
  • KIEROWCA C+E ADR CYSTERNA
    TSL Sp. z o.o., Białystok, Narewka, Bielsk Podlaski, Hajnówka
  • KIEROWCA C+E ADR CYSTERNA
    TSL Sp. z o.o., Rypin, Włocławek, Toruń, Lipno
2017-10-16 12:04
W pomieszczeniach open space spada efektywność pracowników. Są badania
Fot. jepoirrier/flickr (CC BY-SA 2.0)
W pomieszczeniach open space spada efektywność pracowników. Są badania

W pomieszczeniach typu open space efektywność pracowników spada nawet o 15 proc. w stosunku do biur z systemem gabinetowym - do takich wniosków doszli brytyjscy naukowcy z Uniwersytetu Exeter.

Uczeni wyliczyli ponadto, że komfort pracy w pomieszczeniach typu open space jest o 32 proc. niższy w porównaniu z systemem gabinetowym.

Również badania grupy Ipsos, przeprowadzone w grupie 10 tys. osób z 14 krajów świata wskazuje, że dla niemal wszystkich, bo aż 95 proc. ankietowanych ważna jest możliwość wykonywania zadań w prywatności. Prawie co trzecia badana osoba przyznała, że ze względu na to, że nie może skupić się w biurze musi kończyć wykonywanie zadań służbowych w domu. Tym sposobem pracownicy tracą średnio 86 minut w ciągu każdego dnia pracy. A im mniejsza wydajność, tym niższe wyniki finansowe firmy.

Zobacz także: Na co stać Kowalskiego? Tak zmieniła się siła nabywcza Polaków

Jacek Staniszewski z firmy Touax wyliczył, że straty jakie ponosi polska gospodarka z powodu niekomfortowych warunków pracy można liczyć w miliardach złotych.

Według najnowszych danych Głównego Urzędu Statystycznego przeciętne wynagrodzenie brutto w sektorze przedsiębiorstw w sierpniu 2017 r. wyniosło 4492,63 zł, a zatrudnienie 6025,6 tys. osób.

- Jeśli zatem przyjmiemy, że pracownik biurowy pracuje 8 godzin dziennie przez 20 dni w miesiącu, to z danych wynika, że każda taka osoba, która pracuje w niekomfortowym biurze, a tym samym traci prawie 1,5 godziny dziennie, przynosi firmie straty finansowe sięgającą aż 842 zł brutto miesięcznie. Mnożąc to przez średnie zatrudnienie, koszty związane z niezapewnieniem zespołowi odpowiednich warunków do pracy ponoszone przez pracodawcę można liczyć w miliardach złotych - mówi Staniszewski.




Re: W pomieszczeniach open space spada efektywność pracowników. Są badania

Łuki123 / 193.111.166.* / 2017-10-18 07:41
Jakie 1,5h?? Kto to liczył??? Nic dziwnego że na maturze z matematyki są takie wyniki jak nawet takiego prostego działania autor nie potrafi wykonać. Nie wiem od kiedy 15% z 8h (bo tyle trwa dzień pracy) to 1,5h. 8h to 480min a 15% z 480min to 72min!!!! Czyli 1h i 12min a nie 1,5h!!!!!
 
_maverick / 217.67.193.* / 2017-10-19 10:25
"Tym sposobem pracownicy tracą średnio 86 minut w ciągu każdego dnia pracy." - to chyba tego fragmentu dotyczyło te 1,5 h.
 
cv / 188.124.167.* / 2017-10-18 18:49
Czego się czepiasz. Pewnie gość pracuje w open space i to jego 7 godzina pracy.Hałas , duchota i różne wyziewy (bo ktoś się spoci, bo coś zje). Skupić się nie można a wściekłość na otoczenie rośnie. Wystarczy trochę głową ruszyć a nie badania robić ,że stres open space to poważny problem obecnych czasów.

Re: W pomieszczeniach open space spada efektywność pracowników. Są badania

warszawianka729 / 95.160.184.* / 2017-10-18 02:06
A ja pracuję w open space od lat. Umiem się tu koncentrować. Szefostwo urządziło nam nawet specjalne kąciki do odpoczynku, możemy wyjść na taras na chwilę, odpocząć,ba nawet wyjść wcześniej z pracy,czy iść na dłuższy lunch. Ważne,żeby projekt był na czas. i za to są zawsze premie. Ja mam zasadę- nigdy nie zabierać pracy do swojego mieszkania. Wolę zostać jednego dnia dłużej,ana drugi wyjść wcześniej. Firma wykupiła nam w Grouponie karnety na aktywność fizyczną. Chodzimy więc po pracy na basen, na siatkówkę,na jogę itp. Wszystko dla odstresowania. Mamy wyjazdy integracyjne, konferencje,szkolenia na koszt firmy. Ja lubię dbać o siebie, a te karnety można wykorzystać też w SPA, na masaże, ba nawet do kosmetyczki. Chodzę do niej na koszt firmy raz na dwa tygodnie. Jak firma dba o pracownika ,to i pracownik chce w niej pracować. A open space też sprzyja kontaktom między pracownikami,zbliża ich, ma działanie interpersonalne. Przez to bardziej się znamy, współpracujemy,cały zespół bardziej się integruje.
 
samozatrudniony / 77.253.23.* / 2017-10-18 05:54
Bardzo fajnie :) Też tak miałem przez pierwszy rok w korpo, a potem okazało się czym to jest okupione :)) Dużo cierpliwości i siły w "odkrywaniu" korpo....a zwłaszcza umiejętności podskakiwania w odpowiednim momencie by uniknąć "świnek" podkładanych przez kolegów i koleżanki z "openspejs"

Re: W pomieszczeniach open space spada efektywność pracowników. Są badania

warszawiak33 / 188.146.99.* / 2017-10-18 00:03
A jakie miliardy traci przez złodziejskie kredyty frankowe. ? I kogo to obchodzi.? Aborcja , różaniec bez granic , miesięcznice , dziadowska armia to są najważniejsze tematy.

Re: W pomieszczeniach open space spada efektywność pracowników. Są badania

TAKIE PYTANIE / 88.156.59.* / 2017-10-17 20:21
A JAK OGROMNE STRATY PONOSI POLSKA GOSPODARKA ORAZ SKARB PAŃSTWA W WYNIKU MOBBINGU .

Re: W pomieszczeniach open space spada efektywność pracowników. Są badania

Patrilafe / 87.207.173.* / 2017-10-17 19:43
A co z wieszającymi się aplikacjami? Ja czuję, że tracę czas, jak mi coś muli, jak mnie z czegoś wywala i znowu muszę się logować, a czasami się nie da, bo niby ciągle mam otwartą sesję w aplikacji, która mi się zwiesiła albo mnie wywaliła. Na tym traci się czas, na logowaniu się po kilka razy dziennie do tej samej aplikacji, na której się pracuje! I do tego czasem trzeba restartować kompa!

Re: W pomieszczeniach open space spada efektywność pracowników. Są badania

adur69 / 83.24.133.* / 2017-10-17 17:50
1.nie bez znaczenia jest fakt iż w tych pomieszczeniach wystarczy , że jedna osoba zachoruje to zaraża kolejne osoby / koszty leczenia i koszty zwolnienia L4 /.
2. wszystkie pomieszczenia open space wyposażone są w klimatyzację które niestety bardzo często nie są terminowo czyszczone i są źródłem częstych alergii i infekcji.
3. w dużych wspólnych pomieszczeniach trudno się skupić jeżeli przebywa w nich osoba za którą nie przepadamy lub osoba którą zbyt lubimy.

Re: W pomieszczeniach open space spada efektywność pracowników. Są badania

jajajjajajajjaja / 83.25.20.* / 2017-10-17 17:21
to moje szefostwo znalazło na to sposób. Mogę wyjść z pracy jak wyrobię się z robotą, ale nie mniej niż 6 godz, a pensja pozostaje bez zmian. Co prawda kawę pije przy biurku i jem kanapki nad papierami, ale o godz 15 jestem już po pracy;-)

Re: W pomieszczeniach open space spada efektywność pracowników. Są badania

888666777 / 188.146.108.* / 2017-10-17 15:45
Przedstawiciel Touax w ogólnie nie powinien się wypowiadać na ten temat. Ta firma jest niekompetentna i mało wiarygodna.
Brytyjczycy nowości nie odkryli wiadomo nie od dziś że człowiek jest wydajny max 4-5h w ciągu dnia jeżeli ma system 8h pracy. Reszta to przerwa i robienie innych rzeczy niż obowiązki służbowe.

Re: W pomieszczeniach open space spada efektywność pracowników. Są badania

Ona 27 / 95.160.184.* / 2017-10-17 15:32
Ja pracuję w open space. Nie narzekam. Mnie taka atmosfera motywuje do większej wydajności.. Jednak po pracy idę coś zjeść i potem -na jogę, na basen,, na tai chi- żeby fizycznie i psychicznie odpocząć. Do swojego mieszkania wracam dopiero wieczorem i wtedy biorę długą kąpiel, słucham muzyki klasycznej,odprężam się przy dobrej książce.. Ładuję się spokojem i ciszą przed kolejnym dniem w open.

Re: W pomieszczeniach open space spada efektywność pracowników. Są badania

Bolek Torpeda / 148.81.230.* / 2017-10-17 14:36
Bełkot bełkot bełkot

Re: W pomieszczeniach open space spada efektywność pracowników. Są badania

Marek Promyk / 188.146.132.* / 2017-10-17 13:27
Czy w kwestii optymalizacji kosztów, ktoś z Państwa korzystał może z tych rozwiązań?
software-management.pl
Ciekawi mnie, czy naprawdę oszczędności są tak duże, jak obiecują.

Re: W pomieszczeniach open space spada efektywność pracowników. Są badania

asdasd / 85.232.249.* / 2017-10-17 11:04
jak ktoś obok głośno gada przez telefon czy skype - tak się teraz pracuje, albo jest spory harmider w pokoju, to niestety o skupieniu mowy nie ma a także zapamiętywaniu detali i nawet założone słuchawki nie pomagają. Bywa że trzeba po prostu jakieś tam zadania przełożyć na inną porę, czas bo się nie zrobi, np. gdy zła decyzja w jakiejś krytycznej sprawie można sporo kosztować ew. "zgubienie" jakiegoś szczegółu których jest oczywiście tysiące

Re: W pomieszczeniach open space spada efektywność pracowników. Są badania

LEWY774 / 94.254.139.* / 2017-10-17 10:19
Głupie gadanie - ludziom nie chce się pracować !! Niektórym nawet złota klatka nie pomoże. Większość czasu spędzają w pracy na fb, dlatego chcą intymności, żeby nikt nie widział jak marnują czas!!!!!!!!!!!!!!!!

Re: W pomieszczeniach open space spada efektywność pracowników. Są badania

basile / 62.29.248.* / 2017-10-17 10:00
zeby to stwierdzić nie trzeba badań, wystarczy popracowac troche w open space, ludzie to nie kurczaki na farmie a myslenie to wbrew pomysłom spcejalistów od excela skomplikowany proces i wymaga warunków

Re: W pomieszczeniach open space spada efektywność pracowników. Są badania

Polka615 / 46.31.34.* / 2017-10-17 08:52
To pracodawcy stworzyli ten koszmar pracownikom. To nie pracodawca musi się męczyć w takich warunkach, tylko pracownik, który często jest traktowany jak przysłowiowe mięso armatnie. Czemu pracodawca sam nie skosztuje "luksusu" pracy w takich warunkach?
 
luz / 185.46.170.* / 2017-10-17 09:25
zostań pracodawcą!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 
Robin120 / 89.174.165.* / 2017-10-17 09:45
Jak Ci nie smakuje obiad w restauracji, to też zakładasz własną?

Re: W pomieszczeniach open space spada efektywność pracowników. Są badania

aga960 / 217.153.98.* / 2017-10-17 08:51
Pracowałam na open space- robię rozliczenia płacowe. Łeb mi pod koniec dnia pękał i wracałam potwornie zmęczona do domu. A musiałam pracować w skupieniu cały czas. Teraz mam zamknięte pomieszczenie i dopiero teraz zdałam sobie sprawę jakie to było szkodliwe dla zdrowia. Co chwilę byłam chora, bo jedna osoba zachorowała, to zaraz wszyscy chorowali. Pracodawcy to robią, bo powierzchnie biurowe są drogie- w ten sposób upychają wszystkich na małej powierzchni.

Re: W pomieszczeniach open space spada efektywność pracowników. Są badania

niemaryja / 109.243.61.* / 2017-10-17 08:05
Firma Touax wynajmuje kontenery socjalne, również biurowe. Napewno kontenery systemu biurowego sa droższe w dzierżawie niż te do montazu dużych powierzchni( te nie mają ścian bocznych oprócz szczytowych) No i cała tajemnica wywodu pracownika firmy Touax.
 
Robin120 / 89.174.165.* / 2017-10-17 08:31
Dobra uwaga ;)

Re: W pomieszczeniach open space spada efektywność pracowników. Są badania

Robin120 / 89.174.165.* / 2017-10-17 07:58
Korporacje to fermy szczurów i nic więcej.

Re: W pomieszczeniach open space spada efektywność pracowników. Są badania

wiktor52 / 94.222.165.* / 2017-10-17 02:40
no moze skierowac tych pracownikow do komfortowej pracy przy budowie drog i mostow?
tam tez nie super komfortowe ale na swiezym powietrzu

Re: W pomieszczeniach open space spada efektywność pracowników. Są badania

nicktnikt / 83.22.24.* / 2017-10-17 02:18
nikt tego badać nie musi to oczywiste , uczonych tutaj nie potrzeba jak zwykle dziki zachód nam to wpoił i tyle

Re: W pomieszczeniach open space spada efektywność pracowników. Są badania

JotWu / 46.149.146.* / 2017-10-16 22:24
głupoty piszą,po prostu mniej gadania i do roboty,a nie pogaduszki,kawusie i facebook...

Re: W pomieszczeniach open space spada efektywność pracowników. Są badania

ela943 / 88.220.43.* / 2017-10-16 21:55
to nie jest koszmar pracodawców tylko koszmar pracowników traktowanych jak zwierzęta hodowlane (ja żadnemu stworzeniu nie życzę życ i pracować w boksach )

Re: W pomieszczeniach open space spada efektywność pracowników. Są badania

takigrześ / 89.77.66.* / 2017-10-16 21:01
Tak kończy się traktowanie pracowników jak bydło na fermie. Wszyscy, którym kazano tak pracować nie chwalili takich rozwiązań, ale ich zdanie sie nie liczyło (i nie liczy się dalej). Ale dyrektorzy p irezesi zadbali aby ich gabinety były duże , jasne i dobrze wyposażone. I były tylko DLA NICH.

Re: W pomieszczeniach open space spada efektywność pracowników. Są badania

JMSAA / 37.47.4.* / 2017-10-16 19:02
W Open Space nad każdym stanowiskiem powinna być kamera nadzorująca pracę danego pracownika. Do tego bezwzględny zakaz prowadzenia rozmów czy też wykonywania innych czynności poza pracą.
 
Jarhed / 193.200.82.* / 2017-10-17 13:24
To nie Korea Północna pajacu

Re: W pomieszczeniach open space spada efektywność pracowników. Są badania

asd286 / 79.185.184.* / 2017-10-16 15:59
Po polsku to się nazywa z "otwartą przestrzenią"

Re: W pomieszczeniach open space spada efektywność pracowników. Są badania

baba44 / 89.64.3.* / 2017-10-16 14:37
-Czy dyrektorzy, prezesi pracują w pomieszczeniach typu otwartego ?
- Nie.
-Dlaczego ?
- Bo nie mogliby myśleć, skupić się. Popełnialiby by błędy,
- Czy pracownicy są wyższego sortu niż dyrektorzy, żeby umieli sobie poradzić z tymi niedogodnościami ?
- Nie.
Wniosek: pomieszczenia biurowe typu otwartego, to pułapka w którą wpadli kierujący firmami, jak naiwne dzieci uwierzyli reklamom.
-
 
aga457 / 217.153.98.* / 2017-10-17 08:52
Nie pracują, bo często maja spotkania, o których postronni nie powinni wiedzieć

Re: W pomieszczeniach open space spada efektywność pracowników. Są badania

Grace / 46.21.208.* / 2017-10-16 14:24
Zgadzam się w 100%-tach! Zawsze pracowałam w systemie gabinetowym, kilka lat temu trafiłam do firmy z typowymi wielkimi "open space", na domiar złego byłam tam "na doczepkę", ok 10ciu osób z jednego team"u i ja z częściowo powiązanymi ale w dużej mierze innymi tematami. Masakra, myślałam że się wykończę. Żeby czytać np. dokumentacje przetargową lub wystawiać miesięczne faktury uciekałam do pokoju konferencyjnego gdzie było zimno - jak akurat był wolny lub zostawałam po godzinach. Koszmar.

Re: W pomieszczeniach open space spada efektywność pracowników. Są badania

> / 89.74.115.* / 2017-10-16 14:12
Ciekawe czy spada czy rośnie liczba biurowych romansów. Gabinety chyba im bardziej sprzyjały niz open space?

Re: W pomieszczeniach open space spada efektywność pracowników. Są badania

Marek422 / 198.240.128.* / 2017-10-16 14:03
Ja jako pracownik banku. Rano herbatka i pogaduchy to jest godzinka w kuchni i druga na open space. Potem praca. Wyjście na obiad 1,5 godziny. Inne pogaduchy, demotywatory tak z godzinka, czasem 2.
 
klasyk / 194.255.43.* / 2017-10-17 08:52
chyba wiem, ktory to bank hahahah

Re: W pomieszczeniach open space spada efektywność pracowników. Są badania

ghj / 87.205.83.* / 2017-10-16 13:52
Tu nie trzeba byś uczonym żeby wpaśc na to że komfort w biurze typu open space jest znacząco niższy niż w systemie gabinetowym
 
dilą / 193.0.242.* / 2017-10-17 14:42
Co innego twierdzić, że "coś jest oczywiste" i "wszyscy o tym wiedzą", a co innego mieć wyniki badań, które to potwierdzają. Nikt nie podejmie kosztownej decyzji przebudowania biura w oparciu o "wszyscy o tym wiedzą", ale jak dostanie twarde liczby ile może zarobić / zaoszczędzić to się zastanowi
 
Wawiak / 195.66.86.* / 2017-10-17 09:53
Niektórzy potrzebują badań, by stwierdzić, że gdy pada deszcz deszcz, to jest mokro...

Re: W pomieszczeniach open space spada efektywność pracowników. Są badania

open space / 80.78.5.* / 2017-10-16 13:41
Zgadzam się w całej rozciągłości. Śmiechy, dowcipy, głośne rozmowy, to rzeczywistość open space. Brak możliwości realizacji skomplikowanych czynności. Open space może być przy pracy odtwórczej. A i to przeszkadza.

Re: W pomieszczeniach open space spada efektywność pracowników. Są badania

bm789 / 79.190.241.* / 2017-10-16 13:41
To nie trzeba open spacu, trzeba zobaczyć ilu pracowników i ile razy dziennie wychodzi na fajka przed budynek, częsty widok głównie przed bankami ...

Re: W pomieszczeniach open space spada efektywność pracowników. Są badania

Mietek2017 / 79.70.11.* / 2017-10-16 13:38
raczej cos jest na rzeczy, bo masa osob na salach przy laptopach sleczy i niekiedy zerka w lewwo , w prawo , na wejscie , kos wszedl lub wyszedl i to rozprasza . brak intymnej atmosfery gabinmetu gdfzie ludzie sie znaja i nie zwracja uwagi na dzwieki i ruchy ,a gdy nic ich ni niepoki wiec sa aktywni w pracy.
Ja bym sie zle czul tym open space ...

Re: W pomieszczeniach open space spada efektywność pracowników. Są badania

Rozwój / 194.255.43.* / 2017-10-16 12:54
Półtorej godziny to ja pije herbate na open space :D

Re: W pomieszczeniach open space spada efektywność pracowników. Są badania

WODNIK 493 / 94.254.167.* / 2017-10-16 12:47
ZOBACZCIE I PODAJCIE ILE CZASU TRACĄ PRACOWNICY SFERY BUDŻETOWEJ WSZYSTKICH SZCZEBLI ?. TO WAM DOPIERO OTWORZĄ SIĘ OCZY. ŚMIEM LICZYĆ ŻE DZIENNIE 3-4 GODZINY NA JEDNEGO PRACUJĄCEGO W SFERZE BUDŻETOWEJ. PROSZĘ O KONTROLĘ CZASU I ILOŚCI ZATRUDNIONYCH W SFERZE BUDŻETOWEJ.
 
proxi / 109.241.134.* / 2017-10-16 18:40
Ale przynajmniej pisząc nie używają tylko wielkiej litery.