Money.pl Praca Wiadomości

Ponad 8 tys. ofert pracy dla nauczycieli w bazach kuratoriów oświaty

Wyszukiwarka ofert

  • Wszystkie
  • Administracja biurowa
  • Administracja Państwowa
  • Agencje doradztwa personalnego
  • Analiza
  • Architektura
  • Badania i rozwój
  • Budownictwo/Geodezja
  • Doradztwo/Konsulting
  • Edukacja
  • Farmaceutyka/Biotechnologia
  • Finanse/Ekonomia
  • Geologia/Hydrologia/Tektonika
  • Grafika/Kreacja artystyczna/Fotografia
  • Hotelarstwo/Turystyka/Katering
  • Human Resources
  • Informatyka/Administracja
  • Informatyka/Programowanie
  • Inne
  • Instalacja/Utrzymanie/Serwis
  • Internet/E-Commerce
  • Inżynieria/Konstrukcje/Technologia
  • Kadra zarządzająca
  • Kontrola jakości
  • Księgowość/Audyt/Podatki
  • Lekarz/Farmaceuta/Weterynarz
  • Logistyka/Spedycja/Dystrybucja
  • Marketing/Reklama/Public Relations
  • Media/Sztuka/Rozrywka
  • Nieokreślone
  • Nieruchomości/Budownictwo
  • Obsługa klienta/Call Center
  • Organizacje pozarządowe/Wolontariat
  • Pomoc w Domu i Opieka
  • Praca fizyczna
  • Pracownik ochrony
  • Praktyki
  • Prawo
  • Produkcja
  • Projektowanie/Wdrażanie
  • Rolnictwo/Ochrona środowiska
  • Służba zdrowia
  • Sport/Rekreacja
  • Sprzedaż
  • Staże
  • Szkolenia/Edukacja
  • Telekomunikacja
  • Tłumaczenia
  • Ubezpieczenia
  • Usługi Auto-Moto
  • Zakupy
Wybierz zaznaczone
  • Wszystkie
  • dolnośląskie
  • kujawsko-pomorskie
  • lubelskie
  • lubuskie
  • łódzkie
  • małopolskie
  • mazowieckie
  • opolskie
  • podkarpackie
  • podlaskie
  • pomorskie
  • śląskie
  • świętokrzyskie
  • warmińsko-mazurskie
  • wielkopolskie
  • zachodniopomorskie
  • zagranica
Wybierz zaznaczone
  • Wszystkie
  • ostatnich 24 h
  • ostatniego tygodnia
  • ostatnich dwóch tygodni
  • ostatniego miesiąca
Wybierz zaznaczony
Superoferty
  • Redaktor
    Grupa Wirtualna Polska S.A., Lublin
  • Specjalista ds. kadr i płac
    Grupa Wirtualna Polska S.A., Gdańsk
  • Big Data Administrator
    Grupa Wirtualna Polska S.A., Gdańsk
  • Administrator Baz Danych
    Grupa Wirtualna Polska S.A., Gdańsk
2017-05-11 14:28
Ponad 8 tys. ofert pracy dla nauczycieli w bazach kuratoriów oświaty
Fot. East News
Ponad 8 tys. ofert pracy dla nauczycieli w bazach kuratoriów oświaty

Każde dziecko będzie miało zapewnione miejsce w szkole obwodowej, a w bazach prowadzonych przez kuratoria jest ponad 8 tys. ofert pracy dla nauczycieli - zapewnia wiceminister edukacji Maciej Kopeć.

Przedstawiał on na posiedzeniu połączonych, sejmowych Komisji: Edukacji, Nauki i Młodzieży oraz Samorządu Terytorialnego i Polityki Regionalnej informację na temat sytuacji po wprowadzeniu nowej sieci szkół.

- Możemy jednoznacznie powiedzieć, że dostosowanie sieci szkół do nowego ustroju oznacza zapewnienie miejsca realizacji obowiązku szkolnego i obowiązku nauki - zaznaczył Kopeć. Przypomniał, że zgodnie z przepisami, gmina powinna dążyć do tego by każda szkoła była placówką o pełnej strukturze organizacyjnej, czyli w przypadku szkoły podstawowej mieć klasy I-VIII i mieścić się w jednym budynku, lub w bliskiej lokalizacji.

Wiceminister podał również, że w bazach danych prowadzonych przez kuratoria jest zarejestrowanych ponad 8 tys. ofert pracy, w tym prawie 1,9 tys. to oferty pracy co najmniej na pół etatu, czyli dotyczące co najmniej 9-godzinnego pensum.

Informację MEN skrytykowała m.in. Krystyna Szumilas, posłanka PO i była minister edukacji. Mówiła m.in., że nauczyciele gimnazjów już teraz odchodzą z nich, i nie wiadomo, kto będzie uczył gimnazjalistów do końca ich nauki. - Z punktu widzenia gimnazjalistów ich sytuacja pogorszy się - oceniła.

Szumilas złożyła wniosek o odrzucenie informacji MEN. Informacji resortu bronili posłowie PiS.

Reforma edukacji, w ramach której zostanie zmieniona m.in. struktura szkół, rozpocznie się w roku szkolnym 2017/2018. W miejsce obecnie istniejących typów szkół zostaną wprowadzone stopniowo: 8-letnia szkoła podstawowa, 4-letnie liceum i 5-letnie technikum oraz dwustopniowe szkoły branżowe. Gimnazja mają zostać zlikwidowane.




Re: Ponad 8 tys. ofert pracy dla nauczycieli w bazach kuratoriów oświaty

zdenerwowany nauczyciel / 195.26.22.* / 2017-05-12 22:39
Ja ma 3 fakultety, uprawnienia trenera szkoleniowca i nie będę miał pewnie pracy. Są oferty z podłódzkich wsi po 2 godziny w każdej to może i tysiące wyjdzie tylko czy ktoś zarobi jeżdżąc po kilkadziesiąt a nawet ponad 100 kilometrów dziennie gdyby dostał w tych szkołach po te 2 godziny

inne oferty zarezerwowane są dla znajomych. nie liczy się jakość nauczania tylko czy ktoś ma układy. Tak jest w Łodzi

Zapraszam panią minister do takiej luksusowej pracy za te pieniądze co są w oświacie.

Re: Ponad 8 tys. ofert pracy dla nauczycieli w bazach kuratoriów oświaty

MIX329 / 83.29.190.* / 2017-05-12 20:02
U nas w szkole większość nauczycieli gimnazjum z propozycją obniżenia etatu w następnym roku szkolnym. Za rok nikt już nie będzie miał pełnego etatu. Większość się ewakuuje póki czas. I nie myślcie, że do innych szkół. Tam nas nie chcą. Mają swoich. Powyższe info - totalna bzdura.

Re: Ponad 8 tys. ofert pracy dla nauczycieli w bazach kuratoriów oświaty

Anka782 / 185.122.62.* / 2017-05-11 19:36
TOTALNE ZAKŁAMANIE !!!!! Dzwonili z kuratorium po wszystkich szkołach i nakazali wstawiać oferty pracy dla nauczycieli. Powysyłam do 60 szkół i ...cisza!!!!! Każdy wie, że dyrektorzy wezmą kogoś ze znajomych , a nie wykwalifikowanego , z doświadczeniem fachowca. A ,ze MUSIELI wstawić na stronę - to już co innego .ŻENADA !!!!!!!!

Re: Ponad 8 tys. ofert pracy dla nauczycieli w bazach kuratoriów oświaty

piotr36 / 5.172.238.* / 2017-05-11 18:26
W latach 90-tych po wprowadzeniu reform Balcerowicza, popularne było powiedzenie: Komuno wróć ! I właśnie powraca.......

Re: Ponad 8 tys. ofert pracy dla nauczycieli w bazach kuratoriów oświaty

bubon611 / 85.202.146.* / 2017-05-11 16:05
W Częstochowie dyrektorzy przesyłają sobie informacje przez wewnętrzną platformę. Nauczyciele nie mają dostępu do informacji o wakatach. Tym samym w naszej szkole 3 nauczycieli musiało podpisać rozwiązanie umowy bo dostali propozycję po 5-7 godzin (Urząd Miasta nie wyraził zgody na zatrudnienie poniżej 9 godzin).

Re: Ponad 8 tys. ofert pracy dla nauczycieli w bazach kuratoriów oświaty

Nauczycielka1114 / 37.8.218.* / 2017-05-11 16:00
Tysiące ofert?!?!?!? Oczywiście! Zabrane nadgodziny nauczycielskie, czyt. są to oferty np. na 1 godzinę tygodniowo czyli nierealne jest uzbieranie choćby pół etatu. Propaganda jak za PRL! Wystarczy wejść na stronę dowolnego Kuratorium, żeby sprawdzić.... Śmiech na sali!

Re: Ponad 8 tys. ofert pracy dla nauczycieli w bazach kuratoriów oświaty

anna..sknedjakkk / 83.20.255.* / 2017-05-11 15:51
No właśnie, z 8 tysięcy nie całe 2 tysiące to 0,5 etatu, reszta to 4-6 godzin. Tak właśnie zostanie spełniona obietnica, że wszyscy nauczyciele zachowają pracę. Tylko czy ktoś wyżyje za pensję z 5 godzin? Z drugiej strony trudno znaleźć więcej szkół oferujących brakujące godziny. A po trzecie, po ilu zakładach pracy ma biegać nauczyciel by znaleźć etat, co dzień w innej szkole + 5 rad pedagogicznych co miesiąc + 5 zebrań z rodzicami co miesiąc = ? wariactwo i niedorzeczność. Czym tu się chwalić. Poprzedni rząd gnoił nauczycieli, ale ten to już pojechał po bandzie. Traktują nauczycieli gorzej niż niedouczona część społeczeństwa.
 
Gość 1234 / 178.43.120.* / 2017-05-11 23:03
A lekarze biorą po pięć etatów i dyżury aby godnie żyć? Porsch lub BMW, dom za parę milionów, służba, niania do dziecka itd. A kasjerka w markecie z pampersem za 1500 zł/m-ąc. No i brak siły na choć by 1/2 etatu gdziekolwiek.

Re: Ponad 8 tys. ofert pracy dla nauczycieli w bazach kuratoriów oświaty

mamamaturzysty / 78.10.32.* / 2017-05-11 15:40
Jeśli w szkole potrzeba nauczyciela na 2 godziny, np do nauczania fizyki, to według pani minister jest już jedno miejsce pracy... Taki nauczyciel, by mieć etat, musiałby pracować w 9 placówkach, zakładając, że w każdej miałby 2 godziny. Według tej logiki zajmowałby 9 miejsc pracy... Czemu dajemy się nabrać na taki tytuł? Panie redaktorze... a może pani redaktor... żenada :( Studenci, przyszli studenci kierunków nauczycielskich- nie ma pracy w szkolnictwie.. Potrzebni są specjaliści do nauki zawodu. Tak, na nich szkoły czekają. Tylko, kto po politechnice przyjdzie uczyć podstaw budownictwa czy mechatroniki na etat za ( przez pierwszych kilka lat) 1800 zł ?????? Czemu ma służyć ten artykuł, bo nie wiem... Kto ma się dać nabrać...?
 
ob / 80.238.83.* / 2017-06-06 08:48
Należy zmienić sposób kształcenia nauczycieli.Proponuje przywrócić SN-y i problem zniknie.Były tam kierunki:matematyka z fizyką,biologia z wf.,chemia z biologią.To byli nauczyciele super przygotowani do szkół podstawowych .Pedagogika i psychologia przez dwa lata po2hwykładu i 2h ćwiczeń.Taki nauczycie rozumiał ucznia i znał jego potrzeby.Dydaktyka na najwyższym poziomie .Uniwersytet nie daje przygotowania pedagogicznego,to strzępy tego co powinien umieć nauczyciel.

Re: Ponad 8 tys. ofert pracy dla nauczycieli w bazach kuratoriów oświaty

ktoś411 / 93.105.168.* / 2017-05-11 15:34
statystycznie 8 tyś. ofert, ale po 1/8 etatu. Jak zwykle PiSowska propaganda

Re: Ponad 8 tys. ofert pracy dla nauczycieli w bazach kuratoriów oświaty

maximus007 / 81.15.213.* / 2017-05-11 15:30
Śmieszne 8 tyś miejsc? Już tłumacze, pracuję w małej szkole podstawowej od września potrzebujemy nauczyciela fizyki na 2 godziny w tygodniu, geografii na 2 godziny, chemii na godzinę i języka niemieckiego na godzinę. Według Pani minister moja szkoła potrzebuje czworo nauczycieli.:) Ale kto przyjdzie na 1/18 etatu?
 
anna...dkskdjdh / 83.20.255.* / 2017-05-11 15:55
Dzięki temu, nauczyciele będą zmuszani do przeszkalania się i zrobią to co w szkołach unijnych: matematyk będzie uczył polskiego, fizyk wfu, biolog informatyki anglista sztuki - co ma piernik do wiatraka. No ale cóż RODZICE I MINISTERSTWO TAK CHCIELI. Teraz dopiero będzie ciemnogród. Czego ten nauczyciel dokształcany do 4 innych przedmio0tów nauczy??
 
ja502 / 83.23.77.* / 2017-05-11 18:19
zgadza się, u mnie już pani od religii uczy matematyki :) cóż, "chcieliście, to macie"...