Money.pl Praca Wiadomości

Fedak popiera pensje dla żon dyplomatów

Wyszukiwarka ofert

  • Wszystkie
  • Administracja biurowa
  • Administracja Państwowa
  • Analiza
  • Architektura
  • Badania i rozwój
  • Biznes
  • Budownictwo/Geodezja
  • Doradztwo/Konsulting
  • Farmaceutyka/Biotechnologia
  • Finanse/Ekonomia
  • Grafika/Kreacja artystyczna/Fotografia
  • Hotelarstwo/Turystyka/Katering
  • Human Resources
  • Informatyka/Administracja
  • Informatyka/Programowanie
  • Inne
  • Instalacja/Utrzymanie/Serwis
  • Internet/E-Commerce
  • Inżynieria/Konstrukcje/Technologia
  • Kadra zarządzająca
  • Kontrola jakości
  • Księgowość/Audyt/Podatki
  • Lekarz/Farmaceuta/Weterynarz
  • Logistyka/Spedycja/Dystrybucja
  • Marketing/Reklama/Public Relations
  • Media/Sztuka/Rozrywka
  • Nieokreślone
  • Nieruchomości/Budownictwo
  • Obsługa klienta/Call Center
  • Praca fizyczna
  • Pracownik ochrony
  • Praktyki
  • Prawo
  • Produkcja
  • Projektowanie/Wdrażanie
  • Rolnictwo/Ochrona środowiska
  • Służba zdrowia
  • Sport/Rekreacja
  • Sprzedaż
  • Staże
  • Szkolenia/Edukacja
  • Telekomunikacja
  • Tłumaczenia
  • Ubezpieczenia
  • Usługi Auto-Moto
  • Zakupy
Wybierz zaznaczone
  • Wszystkie
  • dolnośląskie
  • kujawsko-pomorskie
  • lubelskie
  • lubuskie
  • łódzkie
  • małopolskie
  • mazowieckie
  • opolskie
  • podkarpackie
  • podlaskie
  • pomorskie
  • śląskie
  • świętokrzyskie
  • warmińsko-mazurskie
  • wielkopolskie
  • zachodniopomorskie
  • zagranica
Wybierz zaznaczone
  • Wszystkie
  • ostatnich 24 h
  • ostatniego tygodnia
  • ostatnich dwóch tygodni
  • ostatniego miesiąca
Wybierz zaznaczony
2010-11-08 11:26
Fedak popiera pensje dla żon dyplomatów
Fot. kprm.gov.pl
Fedak popiera pensje dla żon dyplomatów

- Za pracę należy się wynagrodzenie i ubezpieczenie. Zasada ta dotyczy również żon dyplomatów. Popieram zatem stanowisko ministra Radosława Sikorskiego, by z małżonkami dyplomatów zawierane były umowy o pracę - powiedziała minister pracy Jolanta Fedak.

Dotychczas małżonkowie dyplomatów nie mieli prawa do osobnego wynagrodzenia, nawet jeżeli wykonywali w ambasadach czy konsulatach obowiązki pracownicze, np. organizowali przyjęcia, uczestniczyli w oficjalnych spotkaniach, wykonywali pracę kierowcy itd.

W piątek resort spraw zagranicznych podjął decyzję, że małżonkowie szefów polskich placówek mogą być zatrudniani w ambasadach lub konsulatach. Według MSZ, nie spowoduje to dodatkowych kosztów dla podatnika, gdyż do tej pory ambasador otrzymywał dodatek na małżonka do swojej pensji.

- Popieram stanowiska MSZ. Podpisanie umów o pracę z osobami, które świadczą pracę, jest zgodne ze standardami państwa prawa - powiedziała Fedak. Zaznaczyła, że żony polskich dyplomatów, nie tylko nie otrzymują wynagrodzenia za wykonywaną pracę, ale również nie mają opłacanych składek emerytalno-rentowych. Dodała, że w efekcie takiego rozwiązania, nawet po przepracowaniu wielu lat, żony dyplomatów nie nabywają praw do emerytury.

Fedak podkreśliła, że może to dotyczyć również mężczyzn, jeżeli to oni towarzyszą swoim żonom na placówkach dyplomatycznych. Jak zaznaczyła rzeczniczka prasowa resortu pracy, Bożena Diaby, decyzja o zawieraniu z małżonkami dyplomatów umów o pracę jest ważna także dlatego, że osoby te mają zakaz podejmowania jakiejkolwiek pracy zarobkowej poza placówką dyplomatyczną. Dodała, że wprowadzenie zasady zawierania umów o pracę z małżonkami dyplomatów nie wymaga wydawania przez ministra pracy żadnych dodatkowych przepisów.

Czytaj w Money.pl
MSZ zatrudni małżonków dyplomatów
Mają się oni zajmować pełnieniem funkcji reprezentacyjnych i prowadzeniem domu.
"Pensje dla małżonków dyplomatów to żaden przywilej"
Tak uważa pełnomocniczka rządu do spraw równego traktowania.
Tagi: sikorski, radosław sikorski, fedak, jolanta fedak
Zobacz więcej: Pensje dla żon dyplomatów



Re: Fedak popiera pensje dla żon dyplomatów

djey / 109.78.109.* / 2010-11-24 11:46
niech placa tez zonom facetow ktorzy wyjechali za granice za chlebem! buractwo w tym rzadzie!

Re: Fedak popiera pensje dla żon dyplomatów

heniek14 / 95.48.220.* / 2010-11-21 23:32
Wysyłajcie na placówki dyplomatołków bez żon.A jak chce zabrać żonę to niech za jej pobyt płaci.Albo niech siedzi w kraju.Ja pojadę za niego.Za pobyt żony zapłacę z własnej kieszeni.POrąbane POmysły.Ale czemu tu się dziwić.Jenteligenty wybierają motłoch do rządu,więc mamy to co mamy.Posły POjadą za granicę ze zonecko,no i tyż trza im zapłacić.Boć mu koszulinę wypieze,a to k******* POprawi no i za nawigację POsłuzy.Ot taka praca,na którą nie trza zezwolenia w danym kraju.A co tam.POlak to durny cieć,we wzsystko uwierzy co POda TVN,Wyborcza,RmF,Polsat i wielu innych przydupasów.

Re: Fedak popiera pensje dla żon dyplomatów

gguugguu5 / 162.27.9.* / 2010-11-12 15:24
Żony rolników i murarzy też powinny otrzymywać pensje.
- Przecież to żaden przywilej...uważa pełnomocniczka

Re: Fedak popiera pensje dla żon dyplomatów

Elendir / 2010-11-09 10:27 / Łowca czarownic
Jak widać po komentarzach mało kto faktycznie wie o czym pisze. Porównując żony dyplomatów z żonami posłów, czy też nawet z dziećmi dyplomatów (rozumiem że dorosłymi) należy zwrócić uwagę, że tylko w tym pierwszym przypadku obowiązuje zakaz pracy poza placówką. Ponadto, pomijając nawet kwestię wykonywanej pracy, dodatek to nie to samo co pensja. Np. jeżeli coś się stanie, to składki na emeryturę pozostaną, a dodatek przepadnie.
 
~m / 89.228.138.* / 2010-11-09 10:35
Elendir... wydaje mi się, że żony dyplomatów są wystarczająco ubezpieczone.
 
Elendir / 2010-11-09 10:57 / Łowca czarownic
Jeżeli wypadek zdażyłby się podczas służby na placówce to pewnie tak. Ale kiedyś z tej placówki się powraca i co z tego pozostaje poza okresem bezskładkowym?

Re: Fedak popiera pensje dla żon dyplomatów

żona / 89.228.138.* / 2010-11-09 10:26
Popieram pomysł - PENSJA DLA WSZYSTKICH ŻON :]
Rządzie ukochany:
- robię mężowi kanapki do pracy, gdzie uczestniczy w spotkaniach biznesowych,
- piorę i prasuję koszulę, aby mój mąż godnie reprezentował zajmowane stanowisko,
- chadzam na przyjęcia do teściów - tu poproszę jeszcze "szkodliwe",
- organizuję przyjęcia dla klientów męża oraz biorę w nich czynny udział nie spożywając alkoholu, ponieważ wszystkich odwożę później do domu... że o myciu naczyń po przyjęciu nie wspomnę.
Ile mi się należy?

Re: Fedak popiera pensje dla żon dyplomatów

danpol / 2010-11-08 16:57
Uważam to za słuszne , jak rowniez słuszne byłoby zatrudnianie dzieci, które rownież tam przebywają i piastują rożne role z rolą kierowcy, tlumacza , informatyka rownież.
Ponadto zpomina sie często o małżonkach i dzieciach pełnoketnich naszych posłów, senatorów, i członków rządu, ktorzy też jak najbardziej biorą udział w życiu służbowym swoich małżonków i rodziców będących posłami , senatorami i członkami rządu. Żony często są kucharkami na przyjęciach towarzyskich, gdzie ich małżonekowie są osobami publicznymi i muszą takie spotkania towarzyskie odbywać i organizować w swoim domu lub siedzibie. Nie ma na co utyskiwać, tak jest na całym cywilizowanym świecie. Ci co to krytykują, to z reguły nieudacznicy, którzy do dziś nie mogą sie znaleźć w nowym ustroju i pozostając na dnie społecznym utyskują i obrażają tych, ktorzy potrafili znaleźć sie na świeczniku.

Re: Fedak popiera pensje dla żon dyplomatów

T.J. / 83.8.139.* / 2010-11-08 16:00
Proponuję pensje dla dzieci dyplomatów bo oni też się tam pętają !!!
Przecież taki dyplomata zatrudnia cały sztab pomocy i pracowników za państwowe pieniądze, nie sądzę że taka żona gotuje obiady dla gości i td itp. Natomiast jeżeli jest dobra na jakimś stanowisku np biurowym i jest taki wakat, to obojętnie czy jest żoną czy sąsiadką może pracować jak każdy polak bez żadnych przywilei.
A co jeżeli taka żona dyplomaty jest "malowaną lalą" to też jej dać pieniądze tylko za to że istnieje ???!!!!
Ciekawe że rzemieśnik czy mały przedsiębiorca np spółka cywilna nie mogą zatrudnić żony mimo że zazwyczj zapieprza ona razem z mężem ??? !!!!

Re: Fedak popiera pensje dla żon dyplomatów

d2002 / 86.172.6.* / 2010-11-08 14:40
To sie w glowie nie miesci. Pobieraja taka kase i chca jeszcze wiecej? Uwazam za skandal!!!!
 
niezrzeszony / 2010-11-08 14:48 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
a najlepsze jest to, że w sumie nie było wiadomo czy chcieli/chciały.. To nie jest liczna grupa jak pielęgniarki czy rolnicy. Nie słychać o nich za bardzo. Zresztą przy takiej ilości kasy i przywilejów nie mieliby za bardzo na co narzekać.. Jakaś koleżanka poprosiła Fedakową żeby po znajomości jej taką pensję załatwiła?

Re: Fedak popiera pensje dla żon dyplomatów

acomitam / 87.204.86.* / 2010-11-08 13:44
W mordę jeża... Nawet komuszki rodem z PRL miały więcej wstydu. No ale cóż... Sami Polacy, szczególnie "młodzi, wykształceni, z dużych miast" sobie tak kraj urządzili. Będą mieć to, na co zasługują - pasożytnicze zastępy do utrzymania rujnujące Polskę.

Re: Fedak popiera pensje dla żon dyplomatów

cfgdfg / 89.174.238.* / 2010-11-08 13:27
Ciekawe czy podobna zasada będzie obowiązywała żony wszystkich pracowników, którzy zostali wysłani poza miejsce swojego zamieszkania...

Re: Fedak popiera pensje dla żon dyplomatów

kasia19999 / 212.160.172.* / 2010-11-08 12:39
Swój swojemu oka nie wykole!!.
Fedakowa .. a może sama dałabyś na to kasę ?

Re: Fedak popiera pensje dla żon dyplomatów

niezrzeszony / 2010-11-08 12:20 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
A ja myślę że PO specjalnie wymyśla takie głupoty, żeby sprawdzić na co mogą sobie pozwolić bez znaczącej utraty poparcia.. Przecież takich jak Fedakowa dawno już powinno się wywieźć poza granice naszego państwa na wozie z gnojem..

Re: Fedak popiera pensje dla żon dyplomatów

GŁUPOTA / 62.87.128.* / 2010-11-08 12:13
To już skandal, dyplomaci mają tak wysokie penske że są w stanie utrzymać małżonka a pozatym małżonkowie świadomie podejmują decyzję o tym, że jadą na placówkę i jedno rezygnuje z pracy (jeśli ja wcześniej wogóle wykonuje!) nikt za karę ich tam nie wysyła.
POLSKA PARODIĄ PARODII, powiedzieć że to szczt głupoty to mało!
 
danpol / 2010-11-08 17:02
A przepraszam bardzo, czy żony dyplomatów, są od macochy ????? Dlaczego nie mają dostawać pieniezy za taka pracę ??? Czyżbyście traktowali je jak służbę na dworze ??? Każdy ma prawo do pracy i zapłaty za ta prace, wraz z ubezpieczeniem emerytalnym. Jest to niezbywalne prawo małżonek naszych rządzących i ich przedstawicieli z granicą !!!!!
 
Glupota Fedakowej / 69.165.155.* / 2010-11-09 00:19
Moja zona tez ma prawo do pensji od rzadu bo skacze dokola platnika PIT.Nalezy sie jej 7000.00PLN miesiecznie.
 
Piqś / 87.206.199.* / 2010-11-08 21:11
Widzisz- nie mogę się z Tobą całkiem zgodzić.Bębnią wszędzie,że żyjemy w demokratycznym kraju,więc jeżeli żony dyplomatów mają prawo do pracy i zapłaty za tą nią to też żony i mężowie wszystkich Polaków w kraju i za granicami.
Jednak nadal jest aktualne stare przysłowie ,że "łaska pańska na pstrym koniu jeździ"
Pozdrawiam i życzę Ci więcej zdrowego rozsądku,bo widzisz z umysłem jest jak ze spadochronem- lepiej działa jak jest otwarty!
 
zimlny lech / 84.38.17.* / 2010-11-08 23:15
uważasz, że każdy za za granicą pracujący to ambasador czy konsul?
 
cvrsdsev / 83.5.70.* / 2010-11-08 14:21
trafne w 100%.

Re: Fedak popiera Sikorskiego: Żonom dyplomatów należy się pensja

Korniszon / 83.26.42.* / 2010-11-08 11:34
Ja też chce na dyplomante, ja sie nadaje, ja ja ja znam języki i obce też. Boże dlaczego mój tata był stolarzem, żeby cieślą chociaż albo elektrykiem buuuuuuuuu....
 
danpol / 2010-11-08 17:03
No ale był stolarzem i już.!!!