Money.pl Praca Wiadomości

Problem wielu pracowników. Ma wpływ na wydajność i zadowolenie z pracy

Wyszukiwarka ofert

  • Wszystkie
  • Administracja biurowa
  • Administracja Państwowa
  • Analiza
  • Architektura
  • Badania i rozwój
  • Budownictwo/Geodezja
  • Doradztwo/Konsulting
  • Edukacja
  • Farmaceutyka/Biotechnologia
  • Finanse/Ekonomia
  • Grafika/Kreacja artystyczna/Fotografia
  • Hotelarstwo/Turystyka/Katering
  • Human Resources
  • Informatyka/Administracja
  • Informatyka/Programowanie
  • Inne
  • Instalacja/Utrzymanie/Serwis
  • Internet/E-Commerce
  • Inżynieria/Konstrukcje/Technologia
  • Kadra zarządzająca
  • Kontrola jakości
  • Księgowość/Audyt/Podatki
  • Lekarz/Farmaceuta/Weterynarz
  • Logistyka/Spedycja/Dystrybucja
  • Marketing/Reklama/Public Relations
  • Media/Sztuka/Rozrywka
  • Nieokreślone
  • Nieruchomości/Budownictwo
  • Obsługa klienta/Call Center
  • Pomoc w Domu i Opieka
  • Praca fizyczna
  • Pracownik ochrony
  • Praktyki
  • Prawo
  • Produkcja
  • Projektowanie/Wdrażanie
  • Rolnictwo/Ochrona środowiska
  • Służba zdrowia
  • Sport/Rekreacja
  • Sprzedaż
  • Staże
  • Szkolenia/Edukacja
  • Telekomunikacja
  • Ubezpieczenia
  • Usługi Auto-Moto
  • Zakupy
Wybierz zaznaczone
  • Wszystkie
  • dolnośląskie
  • kujawsko-pomorskie
  • lubelskie
  • lubuskie
  • łódzkie
  • małopolskie
  • mazowieckie
  • opolskie
  • podkarpackie
  • podlaskie
  • pomorskie
  • śląskie
  • świętokrzyskie
  • warmińsko-mazurskie
  • wielkopolskie
  • zachodniopomorskie
  • zagranica
Wybierz zaznaczone
  • Wszystkie
  • ostatnich 24 h
  • ostatniego tygodnia
  • ostatnich dwóch tygodni
  • ostatniego miesiąca
Wybierz zaznaczony
2017-05-31 07:06
Problem wielu pracowników. Ma wpływ na wydajność i zadowolenie z pracy
Fot. Maciej Luczniewski/REPORTER
Problem wielu pracowników. Ma wpływ na wydajność i zadowolenie z pracy

- Elastycznie formy zatrudnienia, które pozwalają godzić pracę z życiem rodzinnym, wciąż są zbyt rzadko wykorzystywane w Polsce - oceniła szefowa resortu pracy i rodziny Elżbieta Rafalska. Minister zaprezentowała portal www.rodzinaipraca.gov.pl, który ma pomóc w godzeniu ról zawodowych z rodzinnymi.

Na stronie można znaleźć różnego rodzaju porady, na przykład czy można pracować podczas urlopu wychowawczego.

Minister zwróciła uwagę, że sytuacja zawodowa rodziców wpływa na to, czy decydują się na większą liczbę dzieci. "To pierwsze dziecko rodzi się zwykle niezależnie od sytuacji materialnej rodziny, natomiast przy drugim już uważnie kalkulujemy i nie chcemy, żeby pogorszył się standard życia" - mówiła szefowa MRPiPS.

Jej zdaniem elastycznie formy zatrudnienia, które pozwalają godzić role zawodowe z rodzinnymi, wciąż są zbyt rzadko wykorzystywane w Polsce. "Model zatrudnienia nie na pełen etat to byłoby coś, co świetnie pozwoliłoby nam godzić jedno z drugim. Żeby jeszcze z tego pół etatu można było utrzymać spokojnie rodzinę" - zaznaczyła Rafalska.

We wtorek w MRPiPS zaprezentowano stronę internetową www.rodzinaipraca.gov.pl, która ma upowszechniać wiedzę wśród pracowników oraz pracodawców na temat godzenia ról zawodowych i rodzinnych w miejscu pracy. Platforma jest efektem projektu "Rodzina i Praca - to się opłaca!", realizowanego przez resort rodziny i pracy.

Jak łączyć pracę z rolą rodzica?

Joanna Kotzian z HRK zwróciła uwagę, że na portalu rodzinaipraca.gov.pl można znaleźć ok. 60 propozycji, które pomogą godzić role zawodowe z rodzinnymi. Chodzi m.in. o takie rozwiązania jak: żłobek czy przedszkole przy zakładzie pracy, dofinansowanie pasji pracowników, możliwość przyjścia do pracy z dzieckiem, organizacja półkolonii i kolonii, rekompensowanie nadgodzin dniami wolnymi oraz telepraca.

Ekspertka podkreśliła, że oprócz propozycji na platformie pracodawcy dowiedzą się m.in., z jakimi kosztami wiąże się wprowadzenie niektórych rozwiązań i do kogo mogą być one kierowane. "Np. skrócenie tygodnia pracy może być kierowane nie tylko do rodziców, ale też do osób, które kończą studnia podyplomowe. Skrócenie tygodnia pracy jest też cenione przez osoby, które pracują z dala od domu" - wyjaśniała.

Kotzian podkreśliła, że niektóre pomysły na godzenie ról zawodowych z rodzinnymi nie zawsze muszą wiązać się z dużymi kosztami dla pracodawców. "Można postawić stojak na rowery, można wprowadzić elastyczny czas pracy i wyjść naprzeciw oczekiwaniom pracowników" - argumentowała.

Rok Programu 500+. Jakie zmiany nas czekają?

Zaznaczyła, że na portalu znajdziemy też porady związane z prawem pracy, np. czy można pracować podczas urlopu wychowawczego. Na stronie - kontynuowała - można też wypełnić test i sprawdzić balans pomiędzy naszym życiem zawodowym a prywatnym.

Z kolei Justyna Kryczka z MRPiPS zwróciła uwagę, że w ostatnich latach na polskim rynku pracy doszło do zmian. "Więcej kobiet jest aktywnych zawodowo, ale też spędzamy w pracy więcej czasu. Przeciętny Polak spędza w pracy 40 godz. i 40 min, czyli 3,5 godz. więcej niż przeciętny Europejczyk" - mówiła.

Przytoczyła dane Eurostatu, z których wynika, że z trudnościami godzenia życia zawodowego i osobistego boryka się znaczna część osób zatrudnionych w polskich przedsiębiorstwach. "Takie osoby są aż trzykrotnie bardziej narażone na zaburzenia depresyjne, ale też zmniejsza się ich potencjał. Taka osoba 12-krotnie częściej wypala się zawodowo" - wyjaśniała.

Kryczka przypomniała, że według danych GUS ok. 10 proc. osób zatrudnionych na pełen etat korzysta z elastycznego czasu pracy. "Ok. 5 proc. pracuje w domu np. w postaci telepracy. jedna trzecia z nas ma możliwość decydowania o tym, o której zaczyna i kończy pracę. Co ciekawe, więcej mężczyzn niż kobiet korzysta z tego rozwiązania" - zauważyła.

Zdaniem specjalistki z MRPiPS pracodawcy często nie posiadają wiedzy, jak godzić życie rodzinne z zawodowym swoich pracowników. "Nie wiedzą też, z jakimi korzyściami to się wiąże. (...) Co więcej, część pracowników również nie jest świadoma tego, jakiego rodzaju rozwiązania są dozwolone. Nie inicjują tych zmian w firmach" - powiedziała.

oprac. Anna Frankowska
Tagi: pap, rodzina, praca, społeczeństwo, kraj, mrpips



Re: Problem wielu pracowników. Ma wpływ na wydajność i zadowolenie z pracy

Niepełnosprawna poszukująca pracy w instytucji państwowej / 176.103.33.* / 2017-06-15 20:50
Ciekawe w końcu kiedy wzrośnie wskaźnik zatrudnienia osób niepełnosprawnych w instytucjach państwowych, ponieważ w prawie wszystkich tych instytucjach wskaźnik zatrudnienia osób niepełnosprawnych cały czas utrzymuje się poniżej wymaganego przepisami rogu 6%.

Re: Problem wielu pracowników. Ma wpływ na wydajność i zadowolenie z pracy

jijijhij / 90.156.32.* / 2017-06-02 15:23
praca od 7do 15 ,dla mnie wystarczająca elestyczność

Re: Problem wielu pracowników. Ma wpływ na wydajność i zadowolenie z pracy

Evie / 91.145.144.* / 2017-05-31 16:01
Już widzę te tłumy przeszczęśliwych pracodawców. Już w tej chwili jednym z pierwszych pytań jakie słyszy młoda kobieta przed podjęciem pracy jest :"Czy Pani ma dzieci?" Nikt nie chce pracownika, który zamiast pracować chodzi na zwolnienia lekarskie na dzieci, urlopy bo z dzieći nie ma co zrobić, albo urywa się co chwilę albo spóźnia bo trzeba dziecko zawieźć lub odebrać z przedszkola, żłobka, szkoły. Zresztą ja będąć pracodawcą też wymagałabym, żeby w czasie tych 8 godzin za którę płacę, mój pracownik był skupiony na swoich obowiązkach i w pełni dyspozycyjny. A nie tyłek w pracy a głowa w domu. Czas dla rodziny jest po pracy. Kto nie umie się podporządkować i tak zorganizować sobie życia rodzinnego to niech siedzi w domu albo zostanie swoim własnym szefem.
A co do tekstu, że dzieci rodzą się niezależnie od sytuacji materialnej to powiem tylko tyle, że "dzięki" 500 + dzieci rodzą się po to by poprawić sytuację majątkową rodziców. A że w ciągu ostatniego roku nie ma tygodnia w którym nie słyszy się, że jaieś dziecko zostało pobite, zamęczone na śmierć, odebrane rodzicom, to już inna sprawa. Ważne że w ministerstwie cieszą się, że wzrasta wskaźnik urodzeń i ważne, że można na lewo i prawo rozdawać nie swoje pieniądze.

Re: Problem wielu pracowników. Ma wpływ na wydajność i zadowolenie z pracy

ekhm / 194.181.28.* / 2017-05-31 15:15
Jjjjjjasne.... Ja pracuję państwowo i nie ma mowy o żłobku czy przedszkolu przy zakładzie pracy (choć 90% pracowników jest rodzicami), nie ma najmniejszej możliwość przyjścia do pracy z dzieckiem (nawet w soboty pracujące czy wakacje), nikt nie organizuje półkolonii i kolonii, a co najważniejsze nie ma rekompensowania nadgodzin dniami wolnymi (z tym, żeby dostać kilka godzin wolnych jest nielada problem, mimo że faktycznie pracujemy jak na ok. 1,5 etatu będąc na umowie na 1 etet). Z elastycznym czasem pracy też nie da rady, bo przy próbie zmiany czasu pracy na 8.15-16.15 spotkałam się z ostrą negatywną reakcją kierownictwa. I tak wychodzimy z pracy ok. 20.00, ale chociaż chciałam móc przyjść 15 min później, bo dojeżdżam z daleka i tak mam pociąg, a jak nie to jestem w pracy 7.15 i nikt tego nie liczy jako nadgodziny... De facto pracujmey po 12-13 godz. i to nie tylko ja, ale wiele osób mających małe dzieci, w umowie mamy po 8, a nawet 7 (matki karmiące) i nikt się nie zająknie, że coś nie tak. Jeszcze wysłuchujemy, że w urzędzie to się człowiek obija i nic nie robi całe dnie poza piciem kawy... :(
 
Evie / 91.145.144.* / 2017-05-31 16:10
Nie wiem w jakim urzędzie i w jakim mieście pracujesz, ale ja miałam okazję poznać życie urzędnika od podszewki. Pracę zaczynaliśmu o 7:30. O tej porze nieliczni byli na swoich stanowiskach pracy. Reszta złaziła się przed 8 dopiero. W ciągu dnia przeglądanie internetu, wyjścia na obiady, po zakupy, do pozałatwiania swoich spraw. Niektórzy wychodzili już o 15 bo przecież dziecko nastoletnie trzeba odebrać ze szkoły albo do lekarza pójść. Reszta o 15:20 już stała przy drzwiach i czekała żeby wskazówka zegara wskazała 15:30. Nie zostawał po godzinach zupełnie nikt. To samo w urzędzie obok. Nikt mi nie wmówi, że urzędnik nie ie rodzinne.
 
wwww / 178.43.113.* / 2017-05-31 15:41
poprostu wyjdź po 8 godzinach bo na tyle jesteś zatrudniona
 
Zuza436 / 79.173.14.* / 2017-05-31 15:29
Jestem bardzo ciekawa w jakim urzedzie pracujesz. I nie piszę tego złośliwie, tylko z czystej ciekawości. Znam 3 osoby pracujące w urzedach . Nie mówie , że nic nie robią ale o 14:55 sa gotowe do wyjścia. Nigdy nie słyszałam, zeby któraś za darmo została po godzinach. Jedna pracuje 7:15 - 15:15, nie było problemu. Niedaleko mojej pracy jest Urząd Skarbowy. Z okna widzę przystanek. O godzinie 15:00 jest na nim pełno, także zimą gdzie trzeba sie ubrać, zejść np z drugiego piętra i dojść do przystanku. To o której te Panie odchodzą od biurka?? Bo ja kończac o 16 wychodzę z pracy o 16:10 (toaleta, przebranie butów, ubranie się itd) Dodatkowo każda Pani niesie siatkę z zakupami...

Re: Problem wielu pracowników. Ma wpływ na wydajność i zadowolenie z pracy

Kawał / 217.99.234.* / 2017-05-31 14:28
Tej Pani już dawno należało podziękować. Czy ona myśli , ze wszystkie Pani e pracują w biurze. A jeśli będą w domu to kto na kasie bedzie siedział . O czym ta kobieta w ogóle mówi. Rozdawnictwo na maxa.

Re: Problem wielu pracowników. Ma wpływ na wydajność i zadowolenie z pracy

lewy415 / 46.235.158.* / 2017-05-31 14:02
Po prostu regulacje prawa pracy odnośnie czasu pracy pozostały nawet nie w XX ale w XIX wieku. Brakuje rozwiązań takich jak "bank czasu pracy" dzisiaj aby być w zgodzie z prawem przy tak zarwanym ruchomym czasie pracy nie mylić z zadaniowym bo jego nie wszędzie się da wprowadzić, na każde zostanie ponad normę i każde odebranie musi być wniosek + bardzo skrupulatna ewidencja kiedy zaliczono kiedy odebrano.

Re: Problem wielu pracowników. Ma wpływ na wydajność i zadowolenie z pracy

NNIIKKAA / 87.101.65.* / 2017-05-31 13:39
nie wiem co ta baba zażywa, ale powinna przestać. albo chociaż zacząć bajki pisać.

Tradycyjny model rodziny

dr Hayd / 213.73.5.* / 2017-05-31 13:05
Zauważcie, że najwięcej dzieci wychowywały rodziny przed wojną, gdzie był starszy, pracujący zawodowo mąż i młodsza, zajmująca się dziećmi i domem żona. Ten tradycyjny model opierał się na podziale ról społecznych:
1) żenił się mężczyzna, który już osiągnął jakąś pozycję zawodową, a więc miał stabilne i nie najniższe dochody. I z tej jednej jego pensji żyła cała rodzina.
2) Gdy kobieta wychodziła za mąż to była młoda. Według dzisiejszych kryteriów nawet bardzo młoda. A więc zdrowa i płodna, zdolna urodzić i wychować dużo dzieci. Nikt nie zawracał jej głowy pracą zawodową.
3) Mąż pracował i utrzymywał rodzinę = mężczyzna był dobrym pracownikiem, bo pomimo posiadania żony i wielu dzieci nikt nie obciążał go obowiązkami rodzicielskimi.
 
kjj / 89.64.15.* / 2017-05-31 14:15
Wszystko o.k., ale teraz kobiety tez chcą fajnych młodych a nie dziadków, kobiety są świadome tego, co może im dać małżeństwo, co może dać stary facet - tylko forsę, a to za mało
 
Olla547 / 164.127.93.* / 2017-05-31 13:59
No rzeczywiście kobieta w gospodarstwie wiejskim nie zajmowała się praca zawodowa gratuluje wiedzy

Re: Problem wielu pracowników. Ma wpływ na wydajność i zadowolenie z pracy

do pani minister / 195.245.226.* / 2017-05-31 13:01
Bardzo dobry pomysł Pani Minister. Ale przyprowadzanie dzieci do pracy to niewypał. Niestety aby kobiety mogły rodzic dzieci to mężczyzni nie moga narzucać stylu pracy do 2200 . Jak mozna od rana do wieczora pracowac wydajnie i byc zdrowym. Więc panowie jak chcecie miec dzieci, zdrowe rodziny- myslecie jak zmienic kodeks pracy aby miał rece i nogi a nie zwalajcie winy na kobiety , że nie chca rodzic dzieci.
 
dr Hayd / 213.73.5.* / 2017-05-31 13:08
Od wieków tak funkcjonowaliśmy. Azja i Afryka dalej tak funkcjonują. Minerały potrzebne do wyprodukowania Twojego komputera wydobywały czarne dziecięce ręce, bawełnę na Twoje modne ciuchy zbierały dzieci, Twoje ubrania zszywały śniade, skośnookie dzieciaki, ale wygodniej o tym nie wiedzieć...

Re: Problem wielu pracowników. Ma wpływ na wydajność i zadowolenie z pracy

RODZIC 2+ / 91.208.93.* / 2017-05-31 12:36
KALKULUJEMY PRZY DRUGIM DZIECKU??? GŁUPIA BABO LECZ SIĘ

Re: Problem wielu pracowników. Ma wpływ na wydajność i zadowolenie z pracy

"janusz" / 212.109.129.* / 2017-05-31 12:29
Proponuję, aby ojcowie i matki nie pracowali, a później otrzymywali emeryturę 5.000zł.! Ludzie pracują po 50 lat , czy ktoś sie zainteresował i dał choć medal za długoletnią pracę! Pani Minister to co Pani proponuje to obłęd!

Re: Problem wielu pracowników. Ma wpływ na wydajność i zadowolenie z pracy

babyboom / 81.153.7.* / 2017-05-31 12:25
Z tego pomysłu to chyba najbardziej ucieszą się...ukraińcy! Bo polaków-rodziców to już niekt nie będzie chciał zatrudniać!!!

Re: Problem wielu pracowników. Ma wpływ na wydajność i zadowolenie z pracy

HD / 195.117.22.* / 2017-05-31 12:12
Jako pracodawca dwa razy się zastanowię zanim przyjmę do pracy

Re: Problem wielu pracowników. Ma wpływ na wydajność i zadowolenie z pracy

few / 185.58.50.* / 2017-05-31 12:06
Przy pierwszym raczej kombinuję czy mam dom, mieszkanie, stabilną pracę, wsparcie instytucji opieki zastępczej. Gdy to już mam decyzja o drugim dziecku, w stabilnym środowisku jest o wiele łatwiejsza. To jakieś chore obrócenie polityki społecznej.
 
Anty_Anty / 109.239.111.* / 2017-05-31 12:59
pierwsze to zazwyczaj wpadka

Re: Problem wielu pracowników. Ma wpływ na wydajność i zadowolenie z pracy

JAN650 / 89.174.132.* / 2017-05-31 12:02
POLSKA OKAZJA ZNOWU DO LENISTWA-CZYLI JAK ŻYĆ KOSZT PRACODAWCY--- KOMUNA KATOLICKA!!!!! MAM DOŚĆ!!!!!! JUŻ PRAWIE 30 LAT LENISTWA NARODOWEGO BO JAK INACZEJ NAZWAĆ OD PRAWIE 30 -PRAWICA .PSL .PSEUDO LEWICA --PROMUJE LENISTWO-PRZEZ OSTATNIE 27 LAT PRZEPRACOWALIŚMY LEDWIE 13,5 ROKU -A DŁUG TO JUŻ W TYM ROKU OSIĄGNIE 6 ,750 BLN A ZŁOTYCH .A 8-10 BLN PRZĘDLIŚMY-NIE LICZĄC PRYWATYZACJI ŁĄCZNIE NA KONIEC 2017- POLSKA KATOLICKA BĘDZIE W PLECY NIEMAL 17 BLN ZŁOTYCH -NIESTETY ZBLIŻAMY NIEUCHRONNIE DO GRECJI!!!!!!!!!!!!!!

Re: Problem wielu pracowników. Ma wpływ na wydajność i zadowolenie z pracy

potencjalna matka / 37.248.154.* / 2017-05-31 11:52
Ręce opadają. Zapewnić żłobki i przedszkola każdemu dziecku. Koniec problemu. No ale łatwiej jest przecież takie p******* wymyślać.
 
bz861 / 87.206.156.* / 2017-05-31 11:57
Stop męczeniu dziecka 8h w przedszkolu. Moje chodzi do przedszkola od 8:30 do 14:30 i widzę jakie jest zmęczone - a co dopiero jakby siedziało tam do 17:00 jak wiele innych dzieci.
 
Zuza436 / 79.173.14.* / 2017-05-31 15:36
Jakie 8 h?? 10 - przecież trzeba jeszcze do pracy dojechać i z tej pracy wrócić, a po drodze zawieźć i odebrać drugie ze szkoły. To jest masakra!!
Jedyne czego bym oczekiwała to żeby mogła przyjść do pracy między 7 a 9 i pracować 8 h. Pracuję na 7 i każdy myśli, że to takie fajne nieprztomne dzieci budzone o 5:30 zawozić do szkoły i przedszkola. Płakać mi się chce codziennie jak wszystkie dzieciaki sasiadów do 21 na dworze a moje o 19 muszą już być w domu bo do 20 muszą spać zebym o 5:30 była w stanie ich wybudzić....
 
Anty_Anty / 109.239.111.* / 2017-05-31 13:01
niech sie przyzwyczaja, bo dalej w szkole czy pracy mniej czasu spedzac nie bedzie

Socjalizm

Gość726 / 164.127.191.* / 2017-05-31 11:49
Przeciętny Europejczyk pracuje mnie niż Polak? Niedopuszczalne, trzeba zwiększyć rozdawnictwo i zmniejszyć ilość godzin pracy tak jak w Grecji, wtedy szybko podzielimy ich los.
 
programista82 / 87.206.156.* / 2017-05-31 11:59
Nie trzeba pracować dużo, tylko mądrze.
 
Gość726 / 164.127.191.* / 2017-05-31 12:04
Co masz na myśli pisząc "mądrze" ?

Re: Problem wielu pracowników. Ma wpływ na wydajność i zadowolenie z pracy

Barbara253 / 83.144.78.* / 2017-05-31 11:32
Czemu tylko zajmujemy się dziećmi i ich rodzicami, a co z dziećmi opiekującymi się schorowanymi i zniedołężniałymi rodzicami??? Czy Państwo nie ma nic do powiedzenia w tym zakresie. Ostatnio był u nas prezydent Singapuru - oni mają świetne rozwiązania w tym zakresie - może warto skorzystać

Re: Problem wielu pracowników. Ma wpływ na wydajność i zadowolenie z pracy

nela445 / 94.254.157.* / 2017-05-31 11:11
Byłabym za zmianą osoby na tym stanowisku. Jeśli ludzie są bardziej aktywni zawodowo,a mniej czasu niby, są z dziećmi, to jest to sprawa tych rodziców wyłącznie. Poza tym zawsze się pracowało, tak jest świat urządzony, że dzieci muszą się uczyć, a dorośli pracować. Każdy chciałby mieć dużo kasy i mało godzin pracy,ale powtórzę raz jeszcze jeśli tak miałoby wyglądaćzatrudnianie rodziców jak w tych pomysłach to nie będą w ogóle dostawać pracy,a Ci co ją mają będą ją tracić. Szkoda, że w tym kraju żyje się co raz trudniej i gorzej.
 
IGA663 / 89.228.9.* / 2017-05-31 14:53
Czytając niektóre komentarze to aż się niedobrze robi. Każdemu pracującemu życzę duży pracy i dobrego zatrudnienia a w tym posyłanie dzieci do szkoły.Pracujemy od godz 7 do godz 15. Nie wiem jak będziemy dowozić dzieci na godz 7. Szkoła jest otwarta od 7 a ja mam na godz 7.
Babcia pracuje i teściowa też od godz 7. Powinno się przeszkolić pracodawców bo im jest zawsze żle. Nie wiemy czy mamy powiedzieć o tym problemie pracodawcy bo a nóż widelec się zdenerwuje i co będzie a przecież mamy kredyt do spłacania na dom, trudno żebyśmy mieszkali kątem u rodziców, i utrzymali się z jednej pensji. I co na to wielcy mądrale. Czas zrobić z tym porządek i wreście wyedukować pracodawców w tym temacie.

Re: Problem wielu pracowników. Ma wpływ na wydajność i zadowolenie z pracy

nela445 / 94.254.157.* / 2017-05-31 11:07
Takie uszczęśliwianie na siłę źle się skończy. Chyba nikt nie przemyślał jak miało by to wyglądać. Przecież jeśli weszły by takie zmiany, tylko zaszkodzi się rodzicom, przy szukaniu pracy nikt nie będzie chciał zatrudnić matki, ojca, jeśli miałby pracodawca dawać takiej osobie mniejszą ilość godzin pracy czy zgadzac się później na dni wolne za nadgodziny. Jesli ktos się na nie decyduje,wie że ma lepiej płacone to jego sprawa czy jest w taki dzień mniej z dziećmi czy więcej. Ponadto nie będzie to sprawiedliwe. Jak niby rozwiązać fakt, że do pracy jednak z dzieckiem nie można przyjść już na pewno nie do każdego. Wszyscy w pracy mieliby mieć swoje dzieci?! Zapewnić im miejsce, zajęcie i jedzenie na ten czas, a może jeszcze zakłady pracy będą zatrudniać po to nianie, żeby one z nimi były. Poroniony pomysł.Praca jest rózna i nie każdy może sobie pozwolić na dziecko na jego terenie. Już widzę jak w szpitalach czekają na rodziców dzieci,albo w policji czy w sklepach,sieciówkach. Gdzie będą te dzieci?? Niechże w końcu ktoś zajmie się potrzebnymi zmianami jeśli takowe są,a nie wymyślaniem nie potrzebnych spraw i komplikowaniem życia tak naprawdę i rodzicom i pracodawcą. Jeśli tylko wejdzie w życie taki pomysł, założe się, ze wcześniej może wiele rodziców pożegnać się z pracą. Brawo , tak dalej...
 
programista82 / 87.206.156.* / 2017-05-31 12:02
" przy szukaniu pracy nikt nie będzie chciał zatrudnić matki, ojca" - ciekawe niby jak, jeśli przy rozmowie kwalifikacyjnej w UE prawnie zabronione jest zadawanie pytań dotyczących stanu cywilnego i stanu posiadania dzieci? Za takie pytania można podać potencjalnego pracodawcę do sądu.
 
Nela662 / 94.254.157.* / 2017-05-31 12:25
Pierwsze słyszę. Jeśli tak kombinujesz to w takim razie na to samo wyjdzie jeśli będzie musiał już podpisać umowę z kandydatem i pomyśl trochę, że w takim razie przy takich zmianach jak ktoś wymyśla, umowa będzie miała inny charakter. Zapewne odnośnie ilości godzin, tj także płacy. W ogóle bez sesnu bo zrobi się tylko bałagan. Każdy chce zarabiać tyle co inni w tym samym miejscu, a jeśli ktoś powie hola hola ja mam być na innych arunkach bo krócej pracować itd...mieć dziecko w pracy :-) to pracodawca może zmienić zdanie i słusznie,nie zatrudni. Jeśli na początek coś się ukryje to i tak potem może prace wypowiedzieć. Tak czy siak umowa musi opowiewać już o te zmiany,proste.(Nela445,mam inny teraz nick)

Re: Problem wielu pracowników. Ma wpływ na wydajność i zadowolenie z pracy

tenorek12 / 78.8.31.* / 2017-05-31 11:07
może p.minister urodzi 2 lub trójke dzieci i zacznie "elastycznie " pracować - a dobre rady to niech sobie w majtki wsadzi - w jakim świecie ona żyje? elastyczny czas pracy????

Re: Problem wielu pracowników. Ma wpływ na wydajność i zadowolenie z pracy

Aneczka+ / 46.113.113.* / 2017-05-31 11:04
Jaki problem? Dać mamusi i tatusiowi po 5000 zł i niechaj nie pracują, niechaj się rozmnażają i rozwijają życie rodzinne i duchowe. A i po 50 roku życia godziwa emerytura, też po 5000 zł dla każdego.

Re: Problem wielu pracowników. Ma wpływ na wydajność i zadowolenie z pracy

ZK590 / 83.4.182.* / 2017-05-31 11:02
W pracy się pracuje a nie egzekwuje listę praw. Inna rzecz, że za rzetelną pracę w Polsce rzetelnie się nie wynagradza.

Re: Problem wielu pracowników. Ma wpływ na wydajność i zadowolenie z pracy

voo / 217.153.227.* / 2017-05-31 10:55
praca to nie żłobek żeby z dziećmi przychodzić co jeszcze durnie wymyślicie?

Re: Problem wielu pracowników. Ma wpływ na wydajność i zadowolenie z pracy

jxx. / 91.207.69.* / 2017-05-31 10:29
Ja też miałam dzieci nikt nie pytał jak łączyć pracę dziś paranoja najlepiej niech rodzice nie pracują rząd dołoży do pensji do tego 500+ będzie cud miód to już przesada i w ten sposób bezrobocie będzie na zero a praca be.

Re: Jak łaczyć pracę z wychowaniem dziecka? Minister Rafalska podpowiada

nutul / 37.248.154.* / 2017-05-31 10:04
Nawet pierwsze dzieci się nie chcą urodzić bo pierwsze pytanie lasek , gdzie pracujesz i ile zarabiasz. I koniec rozmowy. Bo przez te elastyczne formy zatrudnienia są tylko śmieciówki przez agencje pracy gdzie żadna laska nie chce rozmawiać z gościem co w taki czymś pracuje. Kluczowa jest też żałośnie niska wysokość zarobków.