Trwa ładowanie...
Praca dla ciebie
Przejdź na
oprac. Bartosz Wawryszuk
|

90 minut w ciszy i bez e-maili może poprawić efektywność pracy

0
Podziel się:

Pracodawcy często nie są świadomi kosztów, jakie ponoszą, gdy ich pracownicy nie potrafią pracować bez ciągłego sprawdzania poczty elektronicznej czy odbierania telefonów.

90 minut w ciszy i bez e-maili może poprawić efektywność pracy
(Startupstockphotos//Pixabay)

Jedna trzecia pracowników jest często rozpraszana przy wykonywaniu zadań służbowych - pokazuje badanie Human Power, o którym czytamy w środowym wydaniu "Pulsu Biznesu".

Badanie "Praca, moc, energia w polskich firmach" przeprowadzone przez Human Power pod patronatem Uniwersytetu Łódzkiego dotyczy efektywności w miejscu pracy - pisze gazeta.

Jego wyniki pokazują, że spokój w pracy ma 7,9 proc. kierowników i 20 proc. osób na stanowiskach niekierowniczych. Większość, bo 81,4 proc. badanych, odpowiedziała jednak, że z łatwością koncentruje uwagę na realizowanym zadaniu, chociaż jednocześnie 50,7 proc. przyznało, że nie potrafią pracować bez ciągłego sprawdzania poczty elektronicznej czy odbierania telefonów.

Zdaniem prezes Human Power, Małgorzaty Czarneckiej pracodawcy często nie są świadomi kosztów, jakie ponoszą, gdy ich pracownicy pracują w ten sposób. Według niej można je zmniejszyć, np. wprowadzając w firmie 60 lub 90 minut pracy w ciszy, najlepiej rano, nad najważniejszymi zadaniami. W tym czasie nie powinno być obowiązku odpowiadania na e-maile czy uczestniczenia w spotkaniach - podkreśla Czarnecka, cytowana przez "PB".

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)