Trwa ładowanie...
Zaloguj
Praca dla ciebie
Przejdź na

Co ile zmieniać pracę, by nie stracić entuzjazmu?

0
Podziel się:

Czy są sposoby, aby na nowo odnaleźć „powołanie” do swoich obowiązków, które wykonuję od kilku lat?

Co ile zmieniać pracę, by nie stracić entuzjazmu?

Od 8 lat pracuję na tym samym stanowisku - praca w biurze. Bardzo lubię swoją pracę i atmosferę panująca w firmie, ale zastanawiam się nad zmianą, ponieważ powoli odczuwam brak zapału do tego co robię. Są dni kiedy zmuszam się do wykonywania swoich obowiązków, albo cały dzień udaję, że pracuję, co jeszcze bardziej mnie męczy. Co ile powinno się zmieniać zatrudnienie, aby nie czuć się wypalonym? Czy są sposoby, aby na nowo odnaleźć ,,powołanie" do swoich obowiązków, które wykonuję od kilku lat? Paulina Pierzga - Konsultant ds. rekrutacji, Grupa K&K Selekt

Witam,
Nie ma ścisłej reguły, która określa czas po jakim należy zmienić miejsce pracy, jest to bardzo indywidualna kwestia. Niektóre osoby ,,zmuszone są" zmieniać pracę po kilku miesiącach z powodu chęci odczuwania adrenaliny, nowych wyzwań związanych z obowiązkami, nową sytuacją i organizacją. Z drugiej strony, część osób preferuje pracę w jednym miejscu przez kilka lat, utożsamia się z daną firmą i włącza w jej funkcjonowanie. Zmęczenie, brak satysfakcji i obniżenie efektywności w pracy może być sygnałem, że nasz organizm oraz psychika buntuje się przeciwko aktualnej sytuacji, co może powodować kolejne poważniejsze objawy wypalenia zawodowego. Dalsze pozostawanie w takiej sytuacji będzie niekorzystnie wpływać przede wszystkim na pracownika, ale również na cały zespół.

Jednak warto jeszcze przez pewien czas wstrzymać się z decyzją o zmianie pracy, tym bardziej, że atmosfera w pracy oraz codzienne obowiązki były satysfakcjonujące oraz sprawiały przyjemność. Jeśli jest to praca w biurze, być może jest możliwość przeniesienia do innej jednostki (działu) poszerzenie zakresu zadań i odpowiedzialności, włączenie się w realizację nowego projektu, udział w dodatkowych kursach itp. Proszę zasięgnąć informacji, przeprowadzić rozmowę z odpowiednimi osobami, czy byłaby możliwość takiej zmiany, a także zastanowić się co najbardziej wpływa na brak motywacji, co jest czynnikiem blokującym.

Jeśli z różnych przyczyn nie uda się tego osiągnąć, wówczas warto przemyśleć zmianę środowiska pracy. Nowe obowiązki spowodują powrót zaangażowania, chęć wykazania się przywróci chęć pracy.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)