Money.pl Praca praca Łódź Senior Talent Acquisition Specialist [Rekrutacja prowadzona online]
Nazwa firmy ABB Sp. z o.o.
Stanowisko Senior Talent Acquisition Specialist [Rekrutacja prowadzona online]
Kategoria Human Resources
Lokalizacja Łódź
Termin ważności: 2020-04-17
Link do oferty więcej (w nowym oknie)

Wyszukiwarka ofert

  • Wszystkie
  • Administracja biurowa
  • Administracja Państwowa
  • Analiza
  • Architektura
  • Badania i rozwój
  • Biznes
  • Budownictwo/Geodezja
  • Doradztwo/Konsulting
  • Edukacja
  • Farmaceutyka/Biotechnologia
  • Finanse/Ekonomia
  • Grafika/Kreacja artystyczna/Fotografia
  • Hotelarstwo/Turystyka/Katering
  • Human Resources
  • Informatyka/Administracja
  • Informatyka/Programowanie
  • Inne
  • Instalacja/Utrzymanie/Serwis
  • Internet/E-Commerce
  • Inżynieria/Konstrukcje/Technologia
  • Kadra zarządzająca
  • Kontrola jakości
  • Księgowość/Audyt/Podatki
  • Lekarz/Farmaceuta/Weterynarz
  • Logistyka/Spedycja/Dystrybucja
  • Marketing/Reklama/Public Relations
  • Media/Sztuka/Rozrywka
  • Nieokreślone
  • Nieruchomości/Budownictwo
  • Obsługa klienta/Call Center
  • Organizacje pozarządowe/Wolontariat
  • Praca fizyczna
  • Pracownik ochrony
  • Praktyki
  • Prawo
  • Produkcja
  • Projektowanie/Wdrażanie
  • Rolnictwo/Ochrona środowiska
  • Służba zdrowia
  • Sport/Rekreacja
  • Sprzedaż
  • Staże
  • Szkolenia/Edukacja
  • Telekomunikacja
  • Tłumaczenia
  • Ubezpieczenia
  • Usługi Auto-Moto
  • Zakupy
Wybierz zaznaczone
  • Wszystkie
  • dolnośląskie
  • kujawsko-pomorskie
  • lubelskie
  • lubuskie
  • łódzkie
  • małopolskie
  • mazowieckie
  • opolskie
  • podkarpackie
  • podlaskie
  • pomorskie
  • śląskie
  • świętokrzyskie
  • warmińsko-mazurskie
  • wielkopolskie
  • zachodniopomorskie
  • zagranica
  • Wszystkie
  • ostatnich 24 h
  • ostatniego tygodnia
  • ostatnich dwóch tygodni
  • ostatniego miesiąca
Wybierz zaznaczony

Oferta pracy Senior Talent Acquisition Specialist [Rekrutacja prowadzona online]

Opis stanowiska:
Work tasks

You will join a dedicated Talent Acquisition team responsible to support hiring managers in the end to end recruitment process for roles across the Power Grids business. You will play a key role in shaping Power Grids future organization by collaborating with managers, HR Business Partners and Global Business Service Centers across the company. You will also work closely with our Talent Management and Employer Branding team to drive and support other initiatives that drive business results

Your responsibilities

  • Managing full lifecycle recruitment for different positions.

  • Recommending best practices based on research, expertise and experience in aim to creating and implementing long-term recruitment strategies in collaboration with hiring managers.

  • Discussing recruitment needs and proactively advising hiring managers on solutions to talent challenge.

  • Searching for candidates using different methods: direct search, attending events, networking and all of your new ideas.

  • Looking after Candidate Experience by manage communication with candidates included process overview, interview, shaping the expectations and negotiating the terms of collaboration.

  • Conducting promotional activities and promoting ABB as employer of choice in relevant forums (job fairs, student & professional events, social media).

  • Improving current processes and creating new ones.

  Zobacz więcej i APLIKUJ »
  • Źródło oferty: Praca.pl
  • Link do oferty: więcej (w nowym oknie)
praca Łódź | wróć do poprzedniej strony