Dość często spotykam się z opiniami, że praca w wolontariacie jest mile widziana w CV. Skąd taki trend się wziął? Czy wolontariusze są lepiej traktowani na rynku pracy? Odpowiada Anna Pierzycka, ekspert ds. kadr i płac
Obecnie, wolontariat nie jest tylko działaniem prospołecznym, ale także szansą na zdobycie pierwszych szlifów zawodowych i okazją na znalezienie dobrej pracy. Wolontariat uczy także odpowiedniej motywacji do pracy, a także wskazuje, jaką ścieżkę zawodową powinniśmy wybrać.
Informacja o naszych aktywnościach poza pracą dla potencjalnego pracodawcy może być sygnałem, że potrafimy się zaangażować, poświęcić czas i energię w to, co robimy. W jego oczach jesteśmy osobą, która potrafi współpracować z ludźmi, jest odpowiedzialna i samodzielna, posiada duże zdolności organizacyjne.
Oczywiście, wiele zależy od tego, jak swoją działalność dodatkową opiszemy w CV. Na pewno musimy zaznaczyć jak długo byliśmy wolontariuszami, zwłaszcza wtedy, jeżeli z daną instytucją byliśmy związani dłuższy czas.
Podobnie jak w normalnej pracy, powinniśmy wypisać zakres naszych obowiązków oraz zaznaczyć to, czego nauczyliśmy się w trakcie trwania wolontariatu i jakie kompetencje nabyliśmy.
Wydanie internetowe magazynrekruter.pl
(AS)