Trwa ładowanie...
Praca dla ciebie
Przejdź na

Czy polskie lotnictwo ma przyszłość?

0
Podziel się:

Czy studia na kierunku lotnictwo mają przyszłość na naszym rynku pracy?

Czy polskie lotnictwo ma przyszłość?

Obecnie studiuję na dwóch kierunkach. Mianowicie są to studia pierwszego stopnia inżynierskie na kierunku lotnictwo oraz drugiego stopnia na kierunku ekonomia. Czy takie połączenie kierunków ma sens? Jaka przyszłość czeka mnie na rynku pracy po zakończeniu edukacji? Czy są jakieś szkolenia łączące oba kierunki, które podniosą moje kwalifikacje? Odpowiada Radosław Marszałek, Grupa K&K Selekt

Myślę, że dokonał Pan dobrego wyboru studiów. Oczywiście diabeł tkwi w takich szczegółach, jak jakość studiów czy zaangażowanie, jednak jeśli tylko wybrane tematy są dla Pana interesujące to perspektywy są dobre. Studia to oczywiście tylko początek - niezbędne jest uczestnictwo w praktykach czy stażach zgodnych z kierunkiem studiów.

Nawet aktywna działalność w kołach naukowych nie tylko pozwoli poszerzyć wiedzę, ale także zaznajomić się z rynkiem, na który ostatecznie Pan wkroczy. Każde takie doświadczenie to dodatkowy atut na rynku pracy po zakończeniu studiów. Równie ważne jest 'hobbystyczne' podejście do narzędzi typowych dla stanowisk inżynierskich w lotnictwie.

Programy obliczeniowe oraz CAD/CAM, aparatura pomiarowa czy metodologie jakościowe - w zależności od Pana kierunku rozwoju należałoby zdobyć jak najszerszą wiedzę w tym zakresie. Jeśli ostateczny wybór specjalności jest wciąż przed Panem proszę zapoznać się z aktualnymi ofertami pracy (konstruktor, inżynier jakości, technolog, buyer, itp.), a następnie w oparciu o wymagania spróbować uzupełnić swoje umiejętności o brakujące wymagania.

Studia ekonomiczne dadzą Panu możliwość szybszego awansu na potencjalne stanowiska kierownicze w branży lotniczej. Oczywiście na początku będzie Pan dysponował tylko wiedzą teoretyczną, ale w połączeniu z praktykami da to Panu przewagę na rynku pracy.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)