Trwa ładowanie...
Praca dla ciebie
Przejdź na

O czym myśli rekruter?

0
Podziel się:

To pytanie nurtuje niejednego kandydata - aby przybliżyć Wam meandry rynku pracy i spojrzenie rekruterów, będziemy co miesiąc przeprowadzać ankietę z HR-owcami i head hunterami.

Dziś zapraszamy Was na spotkanie z Joanną Wszeborowską - HR managerem, coachem oraz trenerem. Życzymy miłej lektury.

Dobry kandydat to ... osoba świadoma swojego potencjału kompetencyjnego, przygotowana do rozmowy o pracy, mająca skonkretyzowane cele zawodowe i zmotywowana do tego, by je realizować.

Najczęstsze błędy kandydatów... nadgorliwość, brak cierpliwości i nieprzygotowanie do spotkania. Decyzje o zatrudnieniu wymagają rzetelnej oceny kandydatów przez osoby zarządzające. Na informację zwrotną czasem trzeba poczekać, nadmierne zainteresowanie ze strony kandydata, telefony i e-maile szybciej zniechęcą pracodawcę, niż go przekonają do podjęcia o zatrudnieniu. Brak przygotowania się do spotkania rekruter wychwyci niezwykle szybko, warto przed spotkaniem rekrutacyjnym poświęcić chwilę na przejrzenie strony internetowej firmy i wyszukiwanie w Internecie informacji o potencjalnym pracodawcy.

Rozmowa kwalifikacyjna to dla mnie sposób ... na zweryfikowanie kompetencji kandydatów pod kątem potrzeb organizacyjnych firmy. Duża wartość rozmowy rekrutacyjnej tkwi w dialogu prowadzonym przez dwie zainteresowane strony, które mają szansę na wzajemne poznanie oczekiwań.

W CV najczęściej zwracam uwagę na ... związek życiorysu z oczekiwaniami stawianymi przez pracodawcę. Na etapie selekcji CV ważne są dla mnie słowa kluczowe, które pozwalają mi na łatwą identyfikację kompetencji i doświadczenia kandydata. Pierwsze wrażenie również jest istotne, niechlujnie przygotowane CV, nieadekwatne zdjęcie, nadmiar informacji, niezredagowany tekst to klasyczne błędy popełniane przez kandydatów, które potrafią zniechęcić pracodawcę.

Obecność kandydatów w biznesowych portalach społecznościowych ... umożliwia bezpośrednie dotarcie pracodawcy do potencjalnego pracownika. Dodatkowy atut to możliwość monitorowania rynku pracy. Dla pracownika natomiast to idealne obszar do kreowania własnego profesjonalnego wizerunku w sieci.

Odrzucam kandydaturę, gdy... nie widzę związku między życiorysem a oczekiwaniami pracodawcy.
Kandydat, który najbardziej utkwił mi w pamięci ... pamiętam każdego kandydata, z którym miałam przyjemność się spotkać. Niezwykle miłe jest to, że dzięki rekrutacji poznałam wielu wspaniałych i wartościowych ludzi.

Moja porada dla osób szukających pracy... to ustalenie jasnego celu zawodowego i zaplanowanie własnej ścieżki kariery.

Joanna Wszeborowska :

HR Manager, Konsultant ds. ZZL, Trener kompetencji interpersonalnych i osobistych, Coach (w trakcie akredytacji ACC ICF). Absolwentka Uniwersytetu Gdańskiego oraz niemieckiej uczelni Westfälische Wilhelms-Universität Münster. Ukończyła studia podyplomowe Akademia Rozwoju Umiejętności Trenerskich w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie oraz Zarządzanie Kompetencjami Pracowników na Akademii im. Leona Koźmińskiego w Warszawie. Aktualnie doktorantka na Akademii Leona Koźmińskiego. Doświadczenie zawodowe w zakresie Zarządzania Zasobami Ludzkimi zdobywała pracując w działach personalnych międzynarodowych korporacji - Reuters Europe oraz Acxiom Global Service Center Polska. Realizuje projekty doradcze (w oparciu o uniwersalny model kompetencji oraz HPI) w ramach projektu Katalizator Innowacji - Kapitał Ludzki.

rekrutacja
rozmowa kwalifikacyjna
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)