Trwa ładowanie...
Praca dla ciebie
Przejdź na

Jak wynegocjować dobre warunki płacowe podczas rekrutacji?

0
Podziel się:

Wysokość przyszłego wynagrodzenia dla większości kandydatów ubiegających się o pracę stanowi jedną z ważniejszych kwestii.

Jak wynegocjować dobre warunki płacowe podczas rekrutacji?

Wysokość przyszłego wynagrodzenia dla większości kandydatów ubiegających się o pracę stanowi jedną z ważniejszych kwestii. Wynagrodzenie bowiem pozwala nam realizować nasze cele życiowe oraz pasje. Z drugiej strony, kwestie dotyczące pieniędzy są bardzo wrażliwe, nie lubimy i nie potrafimy o nich rozmawiać. A jednak czasami trzeba i takim momentem zazwyczaj jest rozmowa kwalifikacyjna. W Polsce bardzo rzadko zdarza się bowiem, że kwota podana jest już w ofercie pracy. Warto pamiętać, że temat związany z ewentualnymi zarobkami powinien się pojawić dopiero pod koniec rozmowy o pracę i zwyczajowo wyjść ze strony rekrutera, a nie kandydata. Jeśli pytanie o wynagrodzenie padnie na początku spotkania, to warto najpierw zapytać rekrutera o zakres obowiązków oraz oczekiwania wobec potencjalnego pracownika na wskazanym stanowisku. Wiedza na ten temat pomoże nam określić optymalny poziom zarobków i zastanowić się, jakie wynagrodzenie chcielibyśmy otrzymywać za daną pracę.

Przed rozmową kwalifikacyjną warto sprawdzić wszystkie dostępne raporty dotyczące wynagrodzeń, popytać znajomych oraz przeczytać oficjalne informacje. Dzięki temu będziemy dysponować odpowiednią argumentacją podczas spotkania oraz zaprezentujemy się rekruterowi jako profesjonalista i osoba dobrze przygotowana do spotkania.

Nasze oczekiwania finansowe powinny też uwzględniać nasze comiesięczne wydatki. Wszystkie te informacje pomogą nam ustalić minimum, poniżej którego nie możemy zajść podczas negocjacji. Przygotujmy również listę odpowiednich argumentów (korzyści dla pracodawcy), które udowodnią, że zasługujemy na żądaną kwotę.

Małgorzata Majewska, ekspert Monsterpolska.pl

(AS)

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)