Trwa ładowanie...
Praca dla ciebie
Przejdź na

6 fatalnych błędów, które popełniają kandydaci do pracy

0
Podziel się:

Serwis careerbuilder.com przygotował listę błędów, które kandydaci popełnili podczas swoich rozmów kwalifikacyjnych. Ciekawe, ilu z nas ma je na sumieniu?

6 fatalnych błędów, które popełniają kandydaci do pracy

Serwis careerbuilder.com przygotował listę błędów, które popełnili kandydaci podczas swoich rozmów kwalifikacyjnych. Ciekawe, ilu z nas ma je na sumieniu?

Ignorancja

Sprawianie wrażenia kompletnie niezainteresowanego pracą. Z tego powodu 62 proc. kandydatów przekreśliło swoją szanse na zatrudnienie.

Porada: pokazanie braku entuzjazmu może być brzemienne w skutkach. Trzeba utrzymać dobrą energię i koncentrację podczas trwania całej rozmowy. Należy zadawać pytania dotyczące stanowiska i pracy w firmie. W ten sposób udowodnisz szefowi, że jesteś szczerze zainteresowany stanowiskiem.

Komórka

Odbieranie telefonu komórkowego lub wysyłanie SMS-ów - z tego powodu pracodawcy odrzucili 60 proc. kandydatur.

Porada: upewnij się, że wyłączyłeś swoje wszystkie urządzenia mobilne.

Dress code

Niewłaściwy ubiór - 60 proc. ubiegających się o zatrudnienie nie dostało pracy, bo byli źle ubrani.

Porada: Najlepiej założyć po prostu zwykły garnitur czy garsonkę i sprawa załatwiona. Wyglądamy reprezentatywnie, schludnie i wyrażamy swój szacunek do przyszłego pracodawcy.

Ex szef

Negatywne wyrażanie się o byłym pracodawcy - 58 proc. kandydatów przez zbyt cięty język pożegnało się z upragnioną posadą.

Porada: trzeba bardzo ostrożnie wyrażać sądy o byłej firmie. Nidy nie mówimy źle o szefie. Nawet, jeśli czasami musimy minąć się z prawdą.

Rozbiegane oczy

Brak kontaktu wzrokowego (72 proc.) lub uśmiechu (42 proc.), zła postawa (38 proc.) i słaby uścisk dłoni (28 proc.).

Porada: popracuj nad mową swojego ciała. Plecy proste, duży uśmiech, mocny uścisk dłoni i wzrok nakierowany prosto na rekrutera, mogą zdziałać cuda.

Lanie wody

Wypowiedzi kwieciste, ale niezbyt treściwie - na tym poległo 34 proc. kandydatów.

Porada: pamiętaj, żeby odpowiedzi na pytania były podparte konkretnymi przykładami. Ważne, żeby rekruter poznał, jakie masz doświadczenie w różnych sytuacjach, które spotkały cię w dotychczasowej pracy zawodowej.

JK, WP.PL

rozmowa kwalifikacyjna
rekrutacja
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)