Podanie o pracę. Warunki
W podaniu o pracę zawiera się informacje o tym, że pracownik jest zainteresowany współpracą z daną firmą. Należy zawrzeć w nim także posiadaną wiedzę i kompetencje odpowiednie do tego, by zajmować dane stanowisko w przedsiębiorstwie.
Złożenie podania o pracę świadczy o dużej motywacji do podjęcia pracy w danej firmie. Nie jest jednak dokumentem wiążącym czy gwarantującym w niej zatrudnienie.
Podanie o pracę. Czym jest?
Podanie o pracę to pismo wysyłane do pracodawcy, który nie prowadzi rekrutacji i nie szuka nowego pracownika. Podanie o pracę używa się po to, aby zasygnalizować chęć podjęcia pracy, aby w razie przyszłej rekrutacji pracodawca pamiętał o zgłoszeniu.
Podanie o pracę jest zwróceniem się z prośbą o zatrudnienie w firmie na danym stanowisku stanowisku. To częsta praktyka wśród osób poszukujących pracę, a jednocześnie sygnał dla pracodawcy, świadczący o zaangażowaniu potencjalnego pracownika. Firmy prowadzą odrębną bazę danych osób, które złożyły podanie o pracę, ale nie udało im się pozytywnie przejść rekrutacji.
Wzór i podanie o pracę. Co powinno zawierać?
Wzór podania o pracę powinien zawierać zwrot "zwracam się z prośbą o zatrudnienie mnie w Państwa firmie na stanowisku". Warto wymienić swoje kompetencje, doświadczenie, umiejętności zawodowe oraz kierunkowe wykształcenie, co ma zasygnalizować spełnienie warunków wymaganym na danym stanowisku pracy.
W podaniu o pracę powinno znaleźć się także zapewnienie o stawiennictwie na rozmowie kwalifikacyjnej, jeśli taką zaproponuje pracodawca. Konieczne jest też podanie swoich danych osobowych, wykazanie załączników i podpis.
Skąd ściągnąć wzór podania o pracę? Dostępny jest TUTAJ.